نسخه شماره : 173 - 1396/07/19 -

سازمان آگهی ها تلفن :66402128 - 09011575857 نمابر : ۸۹۷۷۸۸۲۹

جمله روز:

.امام علی (ع): بزرگترین " ثروت " قناعت است

 
زمينه هاي لازم براي گسترش روابط تجاري و اقتصادي ايران مهيا مي شود

 زمينه هاي لازم براي گسترش روابط تجاري و اقتصادي ايران مهيا مي شود  

به دنبال سفر رئيس جمهور ترکيه به ايران و با هدف ايجاد زمينه هاي لازم براي گسترش روابط تجاري و اقتصادي دو کشور، دوشنبه پيش نويس تفاهم سوآپ دوجانبه ريال ايران - لير ترکيه به توافق و تاييد روساي کل بانک هاي مرکزي جمهوري اسلامي ايران و ترکيه رسيد.

به گزارش روابط عمومي بانک مرکزي، اين تفاهم با هدف تسهيل تجارت با استفاده از ارزهاي ملي دو کشور براي «تامين مالي تجارت» و «سرمايه گذاري مستقيم» بين دو کشور انجام شده است.

طبق توافق پيش بيني شده در اين تفاهم نامه، ريال ايران و لير ترکيه به راحتي قابليت تبديل به يکديگر را خواهند داشت و اين امر به کاهش هزينه هاي تبديل و نقل و انتقالات وجوه ارزي براي تجار هر دو طرف، بدون نياز به استفاده از ارزهاي واسط منجر خواهد شد. به عبارت ديگر بانک هاي عامل دو کشور مي توانند براساس توافق انجام شده از ابزارهاي پرداخت بين المللي شامل اعتبارات و بروات اسنادي براي تامين مالي تجارت به ارزهاي ملي و محلي
استفاده کنند.

همچنين در جريان سفر يک روزه رئيس کل بانک مرکزي به آنکارا، صبح امروز موافقت نامه همکاري ميان بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران به نمايندگي از دولت و بانک توسعه و تجارت سازمان همکاري هاي اقتصادي اکو با حضور مقامات ارشد بانکي دو کشور امضا شد.


بالا