نسخه شماره : 249 - 1397/10/30 -

سازمان آگهی ها تلفن :66402128 - 09011575857 نمابر : ۸۹۷۷۸۸۲۹

جمله روز:

.امام علی (ع): بزرگترین " ثروت " قناعت است

 
وضعيت ذخاير سدهاي تهران وخيم است
اختلاس‌گر ميلياردي اکتشافات تحت تعقيب اينترپل
اولين مأمور تحقيقاز سانحه سانچي به آبهاي چين اعزام شد

 وضعيت ذخاير سدهاي تهران وخيم است 

مديرعامل آب منطقه‌اي تهران گفت: بر اساس آمار ميزان بارندگي در تهران 35 ميليمتر بوده که نسبت به سال گذشته 66 درصد منفي است. همين مساله وخيم بودن شرايط سدهاي تهران را نشان مي‌دهد.

بختياري در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اينکه برفي که در تهران آمد بسيار ناچيز بود و نمي‌تواند تاثير چنداني بر ميزان منابع داشته باشد گفت: حجم مخازن سدهاي استان تهران نسبت به سال گذشته 16 ميليون مترمکعب منفي است.

به گفته وي سال گذشته ميزان ارتفاع ذخيره برف در تهران 1.5 متر بود که متاسفانه امسال تقريبا ذخيره برفي صفر است و با توجه به اينکه سدهاي تهران رژيم برفي دارند و عمدتا تا تيرماه از ذخيره برفي استفاده مي‌کنيم اين موضوع نگراني‌هايي را به وجود آورده است.

وي با بيان اينکه وضعيت بارندگي‌ها امسال در استان تهران مطلوب نيست تاکيد کرد: براي رسيدگي به اين بحران جلسات متعددي را با شرکت آب و فاضلاب برگزار کرده‌ايم تا بتوانيم بدون هيچ مشکلي تابستان سال آينده را پشت سر بگذاريم.

وي با اشاره به اهميت مديريت مصرف اظهار کرد: لازم است که در اين شرايط مشترکان 10 تا 15 درصد مديريت مصرف داشته باشند چرا که تنها از اين طريق مي‌توان تابستان را بدون مشکل در تامين منابع آبي پشت سر گذاشت. وي اظهار کرد: به جد خواهش ما از مشترکان اين است که به مساله مديريت مصرف توجه ويژه داشته باشند. گرچه نگراني‌هايي براي تامين آب در فصل تابستان وجود دارد اما اميدواريم که با برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته مشکل خاصي ايجاد نشود. وي تصريح کرد: از هم‌اکنون به فکر جيره‌بندي منابع آبي نيستيم اما لازم است که مشترکان نکات لازم در مصرف آب را پيشه کار خود کنند و با نگاه جدي‌تري به اين مساله توجه داشته باشند.


 اختلاس‌گر ميلياردي اکتشافات تحت تعقيب اينترپل 

وزير نفت، توضيحاتي پيرامون اختلاس در بخش اکتشافات وزارت نفت ارائه کرد.

بيژن زنگنه در گفتگو با خانه ملت درباره انتشار اخباري مبني بر اختلاس ميلياردي يکي کارکنان وزارت نفت، گفت: اين فرد يکي از کارمندان بخش اکتشاف بوده که تخلف کرده است و خود کارکنان بخش اکتشافات اين تخلف را کشف کرده اند. وزير نفت، با اشاره به اينکه اين فرد به مقامات قضايي معرفي شده است، افزود: مقامات قضايي با جديت اين موضوع را دنبال مي کنند و اين فرد در حال حاضر به خارج از کشور فرار کرده و مقامات قضايي از طريق اينترپل پيگير هستند که اين فرد را به کشور بازگردانند و بررسي کنند که اگر اين فرد همدستي دارد با آن برخورد کنند. وي با بيان اينکه بنده به دليل قصور و نه اينکه کسي تقصير داشته است چند نفر از مسئولان را در اکتشاف از پست هايشان برکنار کرده ام، ادامه داد: برا اين اساس يک نفر را به هيئت تخلفات معرفي کرده ام و ممکن است چند نفر ديگر را به دليل قصور و اهمال در انجام وظيفه به هيئت تخلفات اداري وزارت نفت معرفي کنم و اين غير از اقداماتي است که دستگاه قضاء انجام مي دهد. وزير نفت درباره ميزان تخلف اين فرد، تصريح کرد: تا اينجا ميزان اختلاس اين فرد حدود 100 ميليارد تومان اعلام شده که اميدواريم اين رقم زودتر بازگردد.


 اولين مأمور تحقيقاز سانحه سانچي به آبهاي چين اعزام شد 

ربات ارزياب چيني ها که قرار بود با اعزام به محل سانحه سانچي، کم و کيف وضعيت نفتکش ايراني سانحه ديده را بررسي کند، بعد از ظهر روز گذشته به موقعيت کشتي غرق شده ايراني رسيده است و عمليات جستجو را از امروز آغاز مي کند.

به گزارش ثروت، 5 روز از غرق شدن کامل نفتکش ايراني سانچي در آبهاي شرق چين مي گذرد، نفتکشي که با پيکر 29 تن از سرنشينان خود در عمق آبهاي دريا آرام گرفته است. طبق برنامه ريزي هاي صورت گرفته قرار است ربات جست و گو زيردريايي، به درون نفتکش غرق شده ايراني برود تا از آخرين وضعيت اين نفتکش و سرنشينان آن، اطلاعات جديدي بدست آورد. طبق اعلام شرکت ملي نفتکش ايران، تيمي به منطقه سانحه سانچي اعزام شده اند که با استفاده از ROV (ربات زير آبي) بتواند از کم و کيف وضعيت نفتکش، بررسي وضعيت اجساد باقي مانده احتمالي (در صورت امکان)، ميزان آسيب ديدگي سازه و ساختمان اصلي نفتکش و همچنين برآورد مقدار آلودگي ايجاد شده در محيط اطراف سانحه اطلاعاتي کسب کند.

کاپيتان بهرامي، سخنگوي سانحه کشتي سانچي در شرکت ملي نفتکش ايران در اين خصوص گفت: بر اساس آخرين اطلاعات به دست آمده از نماينده شرکت ملي نفتکش ايران که در محل مستقر است، ربات زيرآبي به موقعيت اصلي خود رسيده و پس از انجام بررسي هاي ابتدايي و تستهاي مورد نياز از صبح امروز عمليات اصلي را آغاز خواهد کرد. وي ابراز اميدواري کرد اطلاعات اوليه گزارش شده از سوي ربات هاي دريايي تا بعد از ظهر امروز (شنبه، 30 دي ماه) در اختيار نماينده شرکت ملي نفتکش ايران قرار بگيرد تا مشخص شود ورود به کشتي در زير آب و انتقال پيکر دريانوردان به خشکي ميسر است يا خير.

بهرامي با اشاره به وضعيت حريق نفتکش سانچي در ساعات انتهايي قبل از غرق شدن گفت: وضعيت حريق بسيار شديد نفتکش آسيب زيادي به ساختمان کشتي وارد کرده و ممکن است آن را مچاله کرده باشد.

ربات دريايي چيني ها امروز وارد کشتي سانچي خواهد شد و گزارش مربوط به نتايج اين ارزيابي ها را در ساعات پاياني روز ارائه خواهد کرد.


بالا