نسخه شماره : 282 - 1397/12/09 -

سازمان آگهی ها تلفن :66402128 - 09011575857 نمابر : ۸۹۷۷۸۸۲۹

جمله روز:

.امام علی (ع): بزرگترین " ثروت " قناعت است

 
شهرک صنايع دريايي در جنوب کشور ساخته مي‌شود

 شهرک صنايع دريايي در جنوب کشور ساخته مي‌شود 

وزير صنعت، معدن و تجارت با اشاره با ممنوعيت واردات شناور کمتر از 100 هزار تن به کشور، گفت: کلنگ ساخت شهرک صنايع دريايي در سفر آتي رييس جمهوري، در جنوب به زمين زده مي شود.

به گزارش ثروت به نقل از شاتا ؛«محمد شريعتمداري» در نشست شوراي عالي صنايع دريايي افزود: 2 هزار و 500 شناور در بوشهر وجود دارد که بايد به شناورهاي امروزي تبديل شوند تا حمل بار به صرفه باشد و بازار کار وسيعي را بوجود آورد.

وي يکي از موضوعات مهم در زمينه نوسازي ناوگان دريايي را تامين مالي و فاينانس دانست و ادامه داد: بايد به علل و عوامل عقب ماندگي در اين صنعت بپردازيم و تا جايي که ممکن است اين عوامل را کمرنگ کنيم و از همه مسئولان بخواهيم که در حل مشکل قدم بردارند.

وزير صنعت از رييس جمهوري به عنوان رييس شوراي عالي صنايع دريايي درخواست کرد در تامين منابع مالي شناورسازي در کشور مساعدت کند و تصريح کرد: صندوق ذخيره ارزي مي تواند بخشي از منابع خود را بدين منظور اختصاص دهد.

وي يادآور شد: مهمترين تمدن ها در کنار آب ها به وجود آمدند و جاي تعجب است که از خرمشهر تا گواتر مجموعه عظيمي در دسترس ما و خالي از سکنه و بدون امکانات است.

شريعتمداري تصوير آينده را نوميدانه و مايوس کننده ندانست و افزود: بايد شعار «ما مي توانيم» را به منصه ظهور برسانيم و به سمت حل مشکلات حرکت کنيم.

وي افزود: صنعت دريايي به نقشه راه صحيحي براي شناسايي مشکلات موجود و عوامل عقب ماندگي خود نياز دارد تا متناسب با آن راه حل‌هايي انديشيده شود. بنا بر اعلام وزارت صنعت، وي افزود: براي حل مشکل بايد راه حل هاي منطقي و قابل عمل اجرايي را خلق کنيم و متناسب با آن پيش برويم.

وي تصريح کرد: در صنعت دريا عقب مانده ايم و اين عقب ماندگي تاريخي را اکنون که همه ارکان در اختيار است بايد جبران کنيم.

شريعتمداري با اشاره به استفاده نشدن از دريا در توسعه کشور و نبود توسعه دريا محور تاکيد کرد: بايد از ظرفيت دانشگاه ها، مراکز مهم، مراکز ساخت و توليد، دولت و مراکز مهم دريايي استفاده کنيم.

وزير صنعت، معدن و تجارت بيان کرد: بايد سهم بيشتري از کيک بزرگ خدمات جهان را در اختيار بگيريم؛ اين در حالي است که با وجود تحريم ها و فشار آمريکا بازارهاي جهان در حال باز شدن به روي ماست. وي گفت: بايد به دنبال شناسايي عواملي باشيم که اجازه پيشرفت در اين صنعت را نداده و در اين زمينه نياز به برنامه راهبردي براي رفع معضلات توسعه صنايع دريايي در ايران هستيم. وزير صنعت، معدن و تجارت در ادامه با اشاره با ممنوعيت واردات شناور کمتر از 100 هزار تن به کشور، گفت: کلنگ ساخت شهرک صنايع دريايي در سفر رييس جمهوري در جنوب به زمين زده مي شود.

شريعتمداري تصوير آينده را نوميدانه و مايوس کننده ندانست و افزود: بايد شعار «ما مي توانيم» را به منصه ظهور برسانيم و به سمت حل مشکلات حرکت کنيم.

وي کشور را داراي ذخاير ارزشمندي از نيروي انساني برشمرد و تصريح کرد: جمهوري اسلامي ايران چهارمين توليدکننده مهندس در جهان است و به عنوان نمونه، کلوني ايرانيان آمريکا با دانش ترين کلوني يک کشور خارجي در آن کشور است.

وزير صنعت، معدن و تجارت با بيان اينکه نگاه توسعه دريامحور مورد تاکيد مقام معظم رهبري است، اضافه کرد: مسيرهايي را پشت سر گذاشتيم، اما بايد سرعت خود را افزايش دهيم، در اين پيوند برنامه راهبردي صنايع دريايي در افق 1404 را داريم که پايه بسيار خوبي براي ادامه مسير است.

شريعتمداري در پايان گفت: تا پايان فروردين ماه آينده، سند اصلاحيه قانون و برنامه عملياتي يکساله سال 97 در بخش‌هاي مختلف براي توسعه صنايع دريايي بايد تهيه و تنظيم شود.


بالا