نسخه شماره : 292 - 1397/12/23 -

سازمان آگهی ها تلفن :66402128 - 09011575857 نمابر : ۸۹۷۷۸۸۲۹

جمله روز:

.امام علی (ع): بزرگترین " ثروت " قناعت است

 
ايران يک قاره کوچک است

 ايران يک قاره کوچک است 

نخستين نمايشگاه بوم گردي و صنايع دستي برج ميلاد با حضور معاون گردشگري و مديرعامل برج ميلاد و همچنين جمعي از مديران گردشگري و شهري در سايت نمايشگاهي برج ميلاد افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومي برج ميلاد،علي درويش پور مديرعامل برج ميلاد تهران در ابتداي اين مراسم که صبح ديروز (21 اسفند ماه) در سايت نمايشگاهي برج ميلاد، برگزار شد، ضمن خوشامد گويي گفت: صنايع‎دستي ايران از زيبايي بالايي برخوردار است که بايد به مردمان جهان معرفي شود و خوشحاليم که در اين نمايشگاه گوشه‌اي از هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي کشورمان به نمايش درآمده است.

وي افزود: اين هنر صنعت علاوه بر اين که نشان‌دهنده اصالت فرهنگي و سنت‌هاي زيباي ماست در اشتغال‌زايي کارآفريني و درآمدزايي نيز تأثيرگذار است و مي‌تواند نقش مهمي را ايفا کند.

درويش‌پور به نمايشگاه بوم‌گردي نيز اشاره کرد و گفت: درواقع ايران يک قاره کوچک است و آب‌وهواي مطلوب و طبيعت زيبا باعث شده تا طبيعت‌گردي و بوم‌گردي در کشور ما از اهميت بالايي برخوردار باشد و خوشبختانه در اين نمايشگاه اين فرصت فراهم شده است تا اين ظرفيت‌ها به نمايش گذاشته شود.

مديرعامل برج ميلاد تهاران خاطرنشان کرد: اميدوارم با برگزاري اين نوع نمايشگاه‌ها بتوانيم در جهت اشتغال‌زايي و توسعه کسب و کار و استفاده هرچه بيشتر و بهتر از ظرفيت‌هاي گردشگري کشورمان گام برداريم.

معاون گردشگري:بوم گردي فرصتي براي معرفي جاذبه هاي گردشگري، صنايع دستي و ميراث فرهنگي است

در ادامه اين مراسم محمد محب‌خدايي معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري گفت: معرفي جاذبه‌هاي گردشگري، داشته‌هاي فرهنگي‌تاريخي و ظرفيت‌هاي صنايع‌دستي، دستور کار سازمان ميراث‌فرهنگي براي نوروز 97 قرار گرفته است.

وي افزود: يکي از مهم‌ترين داشته‌هايي که در کشور داريم و بايد از اين داشته‌ها به‌خوبي استفاده کرد، صنايع‌دستي و نيز بوم‌گردي است که البته يکي از ضعف‌هاي ما در اين حوزه‌ها علي‌رغم برخورداري از داشته‌هاي مهم و ارزشمند، اطلاع‌رساني و معرفي اين داشته‌ها است.

وي ادامه داد:خوشبختانه با همکاري برج ميلاد، امسال شاهد برگزاري دو نمايشگاه بوم‌گردي و صنايع‌دستي هستيم که اين نمايشگاه‌ها مي‌تواند به معرفي داشته‌ها و ظرفيت‌هاي مهم کشور کمک کند.

محب خدايي با اشاره به اهميت بوم‌گردي و نقش آن در توسعه صنعت گردشگري گفت: يکي از مهم‌ترين ظرفيت‌هاي ما در حوزه گردشگري، بوم‌گردي است که اين مهم در نشان دادن فرهنگ مهمان‌نوازي و توسعه صنعت گردشگري تأثيرگذار است و بايد با توجه به اين ظرفيت بتوانيم کدهاي جديد جهاني در حوزه گردشگري و ميزباني و مهمان‌نوازي صادر کنيم.

محب‌خدايي به صنايع‌دستي نيز اشاره کرد و گفت: ظرفيت‌هاي صنايع‌دستي ايران بر هيچ کس پوشيده نيست اما شايد يکي از مهم‌ترين ضعف‌هاي ما در اين حوزه بسته‌بندي محصولات باشد، لذا اميدواريم شاهد اين باشيم که توليدکنندگان داخلي از صنايع‌دستي ما به نحو احسن استفاده کنند تا بتوانيم فضايي را در دنيا براي معرفي اين محصولات و صادرات بيشتر ايجاد کنيم.

پس از پايان مراسم افتتاحيه مديرعامل برج ميلاد به همراه معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري نمايشگاه بوم گردي به طور رسمي گشايش يافت و محب‌خدايي به بازديد از غرفه‌هاي اين دو نمايشگاه پرداخت و در گفت‌وگو با غرفه‌داران نظرات پيشنهادي آن‌ها را بررسي کرد.

در نمايشگاه بوم‌گردي 61 غرفه از 31 استان کشور برپا شده و ظرفيت‌هاي بوم‌گردي در اين نمايشگاه براي علاقه‌مندان و سرمايه‌گذاران تشريح مي‌شود.

نمايشگاه بوم‌گردي و صنايع‌دستي از 21 تا 25 اسفند و از ساعت 10 تا 21 در محوطه نمايشگاهي برج ميلاد ميزبان علاقه‌مندان است.


بالا