نسخه شماره : 304 - 1397/01/23 -

سازمان آگهی ها تلفن :66402128 - 09011575857 نمابر : ۸۹۷۷۸۸۲۹

جمله روز:

.امام علی (ع): بزرگترین " ثروت " قناعت است

 
جدول قيمت عوارض براساس ساعت تردد

 جدول قيمت عوارض براساس ساعت تردد 

سازمان حمل و نقل و ترافيک شهرداري تهران با انتشار اطلاعيه اي درباره طرح ترافيک توضيحاتي را ارائه کرد.

سازمان حمل و نقل و ترافيک شهرداري تهران با انتشار اطلاعيه اي درباره طرح ترافيک اعلام کرد: به اطلاع عموم شهروندان تهراني مي‌رساند؛ بر اساس مصوبات شوراي اسلامي شهر تهران و شوراي ترافيک تهران، طرح ترافيک در سال 1397 در همان محدوده سابق و با تغييراتي در زمان، شيوه پرداخت و نحوه اخذ مجوز، از ابتداي ارديبهشت‌ماه اجرا مي‌شود.

شهرداري تهران به محض تصويب نهايي اين طرح در مراجع ذي‌ربط، فرايند اجرايي آن را آغاز کرده است و پس از تقويت زيرساخت‌ها، نصب دوربين‌هاي جديد و برنامه‌ريزي‌هاي مربوط به نحوه ثبت‌نام؛ هم‌اکنون ثبت‌نام از عموم متقاضيان اعم از مجوزهاي سالانه دستگاه‌هاي اجرايي و خريداران روزانه طرح در حال انجام است.

مهمترين تغييرات طرح براي سال 1397 شامل اين موارد است:

1. در سال جاري، عموم شهرونداني که قصد دارند با خودروي شخصي در محدوده طرح ترافيک تردد کنند، بايد قبل ازاولين ورود،اطلاعات شخص و خودرو را درسامانهmy.tehran.irثبت‌ کنند. اطلاعات مورد نياز شامل مشخصات مندرج برروي کارت ملي، سندمالکيت خودرو و نيز بارگذاري تصوير آن‌ها در وب‌سايت مذکور است.

2. در سال 1397 طرح ترافيک علاوه بر روزهاي جمعه و تعطيلات رسمي، در روزهاي پنجشنبه نيز اجرا نخواهد شد و ورود به محدوده طرح ترافيک در اين روزها براي عموم شهروندان آزاد و رايگان است.

3. در سال 1397 طرح ترافيک در روزهاي شنبه تا چهارشنبه از ساعت 6:30 تا 19 اجرامي‌شود.

4. مقررات مربوط به محدوده زوج و فرد براي سال 1397 همچنان برقرار خواهد بود و تغييري در اين زمينه ايجاد نشده است.

5. در سال 1397 هزينه تردد در محدوده طرح ترافيک براي خودروهاي سهميه دستگاه‌هاي اجرايي و دولتي با عموم شهروندان که طرح را به صورت روزانه خريداري مي‌کنند، برابر است و تنها طبق مصوبه شوراي شهر براي سهميه‌هاي معلولان، بيماران خاص، خبرنگاران، آژانس‌ها و وانت‌بارها تخفيف در نظر گرفته شده است. هزينه تردد در محدوده طرح ترافيک براي جانبازان 25 درصد به بالا نيز در سقف سهميه بنياد شهيد و امور ايثارگران، رايگان است.

6. در سال 1397 به هيچ وجه فروش ساليانه و يکجاي طرح ترافيک وجود ندارد و نرخ عوارض تردد درمحدوده طرح ترافيک براي هر روز براساس نوع معاينه فني خودرو و ساعات ورود و خروج محاسبه مي‌شود. هزينه ورود و خروج خودروها بسته به ساعات اوج وغيراوج ترافيک متفاوت است و همچنين خودروهاي داراي معاينه فني برتر از بيست درصد تخفيف برخوردار خواهند بود.

7. ساعات قبل از 10 صبح و بعد از 16 عصر، ساعات اوج ترافيک محسوب مي‌شود و هزينه تردد در ساعات بين روز کمتر از نصف هزينه ساعات اوج صبح و عصر است. محاسبه هزينه عوارض طرح ترافيک در هر روز نيز صرفا به اولين و آخرين تردد ثبت‌شده خودرو بستگي دارد.


بالا