نسخه شماره : 100 - 1396/04/18 -

سازمان آگهی ها تلفن :66402128 - 09011575857 نمابر : ۸۹۷۷۸۸۲۹

جمله روز:

.امام علی (ع): بزرگترین " ثروت " قناعت است

 
افتتاح حساب خانه اولي ها در بانک مسکن افزايش تصاعدي دارد
بانک شهر تکيه گاه شهروندان است

 افتتاح حساب خانه اولي ها در بانک مسکن افزايش تصاعدي دارد 

مدير امور طرح و برنامه بانک مسکن اعلام کرد: آمار افتتاح حساب و ثبت نام متقاضيان واجد شرايط تسهيلات صندوق يکم نشان مي دهد، ورود خانه اولي ها به اين صندوق به صورت تصاعدي رو به افزايش است.

به گزارش ثروت به نقل از پايگاه اطلاع رساني بانک مسکن ، محمدحسن مرادي اين مطلب را در واکنش به شايعه استقبال سرد مردم از صندوق پس انداز يکم بيان کرد.

مرادي افزود: روند ثبت نام در صندوق پس انداز مسکن يکم در طول دو سال اول تأسيس اين صندوق از سوي متقاضيان واجد شرايط گوياي ورود چشمگير خانه اولي ها به اين صندوق و عبور تعداد سپرده گذاران از ظرفيت برنامه ريزي شده در صندوق است.

به گزارش ايرنا، صندوق پس انداز مسکن يکم، 18 خرداد سال 94 با هدف احياي رژيم پس انداز ميان خانوارهاي متقاضي خريد مسکن (زوج هاي فاقد سابقه مالکيت يا همان خانه اولي ها) راه اندازي شد.

بنا به اعلام بانک مسکن با گذشت بيش از 2 سال از فعاليت اين صندوق در نظام تامين مالي مسکن، متوسط تعداد افتتاح حساب روزانه در هر سال نسبت به سال قبل، رشد قابل توجهي داشته است. در سال 1396 ميانگين تعداد افرادي که روزانه وارد صندوق پس انداز مسکن يکم شدند، نسبت به سال 1394 بيش از 2 / 3 برابر و نسبت به سال 1395حدود 2 / 1 برابر شده است. همچنين در يک سال اخير به طور متوسط هر ماه، 12 هزار و 834 تن در صندوق پس انداز مسکن يکم افتتاح حساب کرده اند و براي دريافت تسهيلات خريد مسکن، حاضر به انتظار و سپري شدن دوره زماني مشخصي از سپرده گذاري خود شده اند. اين در حالي است که در ظرفيت اوليه برنامه ريزي شده براي صندوق پس انداز مسکن يکم، سپرده گذاري ماهانه 10 هزار متقاضي، برآورد شده بود، اما اکنون، ميزان استقبال از ورود به اين صندوق به مراتب‌ بيشتر از برآوردهاي اوليه است و نشان از نقش‌آفريني مثبت اين صندوق در بازار مسکن و جذب خانه اولي ها با هدف تجهيز مالي آنها در دوره مشخص دارد.


 بانک شهر تکيه گاه شهروندان است 

نماينده مردم البرز در خبرگان رهبري با بيان اين‌که نقش بانک در تامين منابع مالي پروژه هاي عمراني و فرهنگي شهرهاي مختلف بي بديل است، اين بانک را تکيه گاه شهر و شهروندان دانست.

حجت الاسلام و المسلمين کازروني با بيان اينکه نقش بانک شهر در مسير پيشرفت پروژه هاي عمراني کرج مشهود و غير قابل انکار است، گفت: به کمک بانک شهر پروژه هاي نيمه کاره بسياري در مرکز استان البرز و البته در بسياري از کلانشهرهاي کشور به سرانجام رسيده است. وي با اشاره به ساخت بزرگراه شمالي کرج که ادامه اتوبان همت را به انتهاي شهر کرج متصل مي‌کند،گفت: کاهش ترافيک اتوبان تهران – کرج وبهبود وضعيت آلودگي هوا از مهمترين و اساسي ترين دستاوردهاي بهره برداري از بزرگراه شمالي خواهد بود. حجت الاسلام و المسلمين کازروني تصريح کرد: اکنون روند اجرايي اين پروژه عظيم با پرداخت تسهيلات از سوي بانک شهر به خوبي پيش مي رود و اميدواريم در آينده نزديک به بهره برداري برسد.

وي با تاکيد براينکه بانک شهر در اقدامات خود، تامين منافع شهروندان شهرهاي مختلف کشور را در دستور کار قرار داده است، ادامه داد: اين بانک با سرمايه گذاري هاي مناسبي که در پروژه هاي شهري انجام داده ،توانسته گام هاي بلندي در مسير تحقق عدالت اجتماعي و اشتغال جوانان بردارد.

حجت الاسلام و المسلمين کازروني افزود: با وجود آنکه زمان کوتاهي از شروع فعاليت بانک شهر مي‌گذرد اما اين بانک توانسته خدمات بسيار شايسته‌اي را به شهروندان ارائه و خود را به‌عنوان يک بانک شهروند مدار مطرح کند.

نماينده مردم البرز در خبرگان رهبري با اشاره به اينکه اساس تشکيل بانک ؛ جمع آوري سرمايه هاي خرد و به کارگيري آن در کارهاي کلان است، عنوان کرد: بانک شهر با جمع آوري سرمايه شهروندان توانسته به عمران و آباداني شهرهاي آنان کمک کند.


بالا