نسخه شماره : 133 - 1396/05/28 -

سازمان آگهی ها تلفن :66402128 - 09011575857 نمابر : ۸۹۷۷۸۸۲۹

جمله روز:

.امام علی (ع): بزرگترین " ثروت " قناعت است

 
بهره برداري از خط چهار کارگاه احيا شرکت آلومينيوم ايران

 بهره برداري از خط چهار کارگاه احيا شرکت آلومينيوم ايران  

مدير عامل ايرالکو: ايرالکو از بنگاه ورشکسته سياسي تبديل به بنگاه اقتصادي وتوليدي شده است.

مدير عامل شرکت ايرالکو در مراسم بهره برداري از خط چهارکارگاه احيا شرکت ايرالکو گفت: شرکت ايرالکو از يک بنگاه ورشکسته سياسي تبديل به بنگاه اقتصادي و توليدي شده است.

به گزارش خبرنگار ما ، دکتر بهمن اخوان با بيان اين مطلب افزود: خط چهارم توليد شرکت آلومينيوم ايران(ايرالکو) به دليل فرسودگي تجهيزات سال گذشته تعطيل شده بود و عمليات بهينه سازي به سرعت انجام شد چرا که بايد حلقه هاي زنجيره توليد در صنايع مادر تا واحدهاي زيردستي روز به روز کامل تر و پيشرفته تر باشد.

بهمن اخوان افزود: عمليات بهينه سازي اين خط توليد با استفاده از استعداهاي داخلي شرکت و با اعتباري بالغ بر 30 ميليارد ريال به پايان رسيده است و با انجام آن صرفه جويي 20 درصدي در مصرف انرژي و مواد اوليه حاصل شده و توليد آلومينيم در ايرالکو نيز 10 درصد افزايش مي يابد.

وي گفت: با توجه به اينکه تحقق اقتصاد مقاومتي مورد نظر رهبر معظم انقلاب رويکرد اصلي دولت تدبير و اميد در برنامه هاي اقتصادي است، اين شرکت نيز همه عمليات هاي تعميرات و بهينه سازي خطوط توليد، صرفه جويي در منابع را اصل قرار داده و از ظرفيت هاي داخلي استفاده مي کند.

مديرعامل ايرالکو نيز گفت: زماني که ايرالکو را تحويل گرفتيم، وضعيت آن بحراني بود. اين واحد صنعتي هزار و 300 ميليارد دلار بدهي و 280 ميليارد دلار زيان‌دهي داشت، حساب‌ها و انبارها خالي بود و مي‌بايست در پايان ماه 30 ميليارد تومان حقوق پرداخت مي‌شد و در اين زمان شرکت ذيل ماده 141 قرار گرفته بود.

بهمن اخوان با اشاره به شعار سال، ادامه داد: ما شعار را تبديل به شعور و شعور را تبديل به کار و سازندگي کرديم و نتيجه اقدامات چند ماه گذشته افتتاح کارگاه توليد 50 هزار تني بيلت در ارديبهشت ماه و راه‌اندازي خط چهار است.

وي بيان کرد: تامين اعتبار براي بهسازي و راه‌اندازي خط چهار از محل بستانکاري هايي تامين شد که ضمانتي بابت بازپرداخت آنها داده نشده بود ولي با پيگيري قاطعانه طلب وصول و هزينه خط چهار شد.

مديرعامل ايرالکو عنوان کرد: مديران استان مرکزي، مدير کل دادگستري، دادستان و فرماندهي نيروي انتظامي و نماينده ولي‌فقيه کمک کردند که مشکلات برطرف شود.

اخوان بيان کرد: ايرالکو امروز از ذيل ماده 141 خارج شده است، نماد بورس ايرالکو اين هفته باز مي‌شود و نزديک به پنج هزار کارگر دراين واحد فعاليت دارند. با اينکه نزديک به دو هزار و 700 کارگر اضافه بودند، هيچ کارگري از اين واحد اخراج نشده و با توجه به توسعه ايرالکو، کارگران در اين واحد صنعتي فعاليت خود را ادامه مي‌دهند.

مدير عامل ايرالکو عنوان کرد: صرفه‌جويي به دنبال کنترل ورودي و خروجي و گلوگاه‌هاي خروجي، توقف فروش محصولات به صورت تهاتر، تلاش براي ساماندهي و بهبود وضعيت دارايي‌هاي شرکت، ساماندهي قراردادها و پيمانکاران شرکت از طريق اصلاح ساختار سازماني مربوطه، کسب سودي بالغ بر 8 ميليارد تومان در سه ماهه نخست سال جاري، خريد کالا بدون واسطه و جلوگيري از 300 ميليارد تومان تخلف از جمله اقدامات انجام شده است.

اخوان تاکيد کرد: چشمه هاي ايرالکو که قبلا براي ديگران منفعت داشت امروز بايد براي اين مجموعه و کارگران اين مجموعه صرف شود و آبادي اين واحد صنعتي محقق شود. امروز ديگر اين اجازه داده نمي‌شود که از ايرالکو سوء استفاده شود.

همچنين استاندار مرکزي نير دراين مراسم گفت: اقدامات براي اصلاح خط پنج آلومينيوم‌سازي اراک هرچه سريع‌تر اجرا شود.

محمود زماني‌قمي در آيين افتتاحيه و راه اندازي خط چهار کارگاه آلومينيوم ايران با اشاره به راه اندازي خط چهار اظهار داشت: از کساني که در اين راه تلاش کردند تشکر و قدرداني مي‌کنم، همچنين از دستگاه‌ها، مسئولان و نماينده ولي فقيه در استان تشکر مي‌کنم که با رهنمودهاي خود ما را همياري مي‌کنند.

وي افزود: ما علاقمند هستيم که در کارها و فعاليت هاي خود از راهنمايي‌هاي عزيزان بهره‌مند شويم چراکه اين مباحث و راهنمايي‌ها سبب اجراي بهتر، دقيق و منسجم‌تر کارها و برنامه‌ها در سطح استان مرکزي مي‌شود.

استاندار مرکزي با اشاره به موفقيت هاي دولت يازدهم گفت: اين اقدام بسيار مثبتي است که لازم به ذکر است خط سه و چهار در دولت يازدهم به مرحله بهينه‌سازي رسيده و به پايان رسيده است.

زماني‌قمي ادامه داد: اميدواريم هرچه زودتر شاهد اين باشيم که خط پنج هم از آلودگي پاک و اصلاح شود، ما تمام اقدامات را زير نظر داريم و امروز در اينجا جمع شديم تا اين موفقيت بزرگ را جشن بگيريم. اميدواريم که تمام مسولان و کارکران عزم خود را به منظور برداشتن گام هاي بلند در راستاي تکميل اهداف متعالي خود جمع کنيم

آيت الله دري نجف آبادي نيز دراين مراسم گفت: دولت دوازدهم برخاسته از راي و خواست مردم و مورد تاييد مقامات نظام است و بايد با بهره گيري از نيروهاي کارآمد، کمبودهاي کشور را در تمام زمينه ها فهرست بندي کرده و بر اساس اولويت نسبت حل مشکلات گام بردارد.

نماينده ولي فقيه در استان مرکزي در اين آيين بهره برداري از اين طرح صنعتي گفت: آلومينيم از صنايع استراتژيک کشور است که حمايت و تقويت هدفمند آن بر پايه حفظ منابع زيست محيطي بايد در اولويت تصميمات ملي و منطقه اي باشد.

وي ادامه داد: دولت دوازدهم بايد پنج تا 10 هدف اقتصادي، فرهنگي، بين المللي و اجتماعي حساس و کليدي را براي خود تعريف کند و ظرفيت هاي موجود کشور را براي تحقق اين اهداف خاص به کار گيرد و از انجام کارهاي متفرقه و حاشيه اي پرهيز کند.

نماينده ولي فقيه در استان مرکزي و امام جمعه اراک گفت: صنعت آلومينيم در اراک در سال هاي قبل با فرسودگي فناوري و مشکلات زيست محيطي دست و پنجه نرم کرده که در دولت تدبير و اميد با توجه به اينکه حفظ و احياي محيط زيست اولويت اساسي بود، اين خط توليد نوسازي شد و در مدار قرار گرفت.

آيت الله قربانعلي دري افزود: واحدهاي مادرتخصصي و بزرگي چون هپکو، آذرآب و ماشين سازي اراک در گذشته نه چندان دور ازصنايع مهم دردستيابي به توليد ناخالص ملي و ارتقاي نرخ بهره وري در کشور بودند که امروز به دليل واگذاري هاي نامناسب و برخي سياست هاي قبل حتي شرايط پرداخت دستمزد کارکنان خود را نيز ندارند و براي رونق مجدد آن ها بايد تمامي ظرفيت هاي موثر کشور دست به دست هم دهند.

وي گفت: صنعت آلومينيم در اراک سرفصل خوشه بزرگي از صنايع زيردستي در توليد قطعات هواپيماها، خودروها، در و پنجره، صنعت کشتي سازي و ده ها محصول ديگر است که حمايت اثربخش از آن ايران را در حوزه رونق توليد برجسته مي کند. نماينده ولي فقيه در استان مرکزي در بخشي از سخنانش اظهار کرد: حل چالش ها ،توسعه صنايع و ساماندهي واحدهاي صنعتي که بر اساس اصل 44 قانون اساسي به بخش خصوصي واگذار شده از وظايف جدي دولت دوازدهم در مقوله اقتصاد است و استان مرکزي که يکي از کانون هاي مهم در صنعت کشور محسوب مي شود بايد در اين بخش به صورت ويژه ديده شود.

امام جمعه اراک اضافه کرد: سابقه کشور چين در توليد آلومينيوم به 20 سال هم نمي رسد اما، سالانه بيش از 32 ميليون تن آلومينيوم در اين کشور توليد و به کشورهاي مختلف جهان صادر مي شود و ايران با سبقه نيم قرن هنوز توليد سالانه حدود يک ميليون تن دارد و علت اين روند کند در پيشرفت بايد با دقت ارزيابي شود.

نماينده ولي فقيه در استان مرکزي در ادامه سخنان خود گفت: شرکت آلومينيم در سال هاي قبل تخلفاتي در حوزه وکالت 24 ميلياردي داشته که دادگستري استان بايد رسيدگي به اين پرونده را با اولويت و جديت در دستورکار قرار دهد و برابر قانون با خاطيان برخورد شود.


بالا