نسخه شماره : 304 - 1397/01/23 -

سازمان آگهی ها تلفن :66402128 - 09011575857 نمابر : ۸۹۷۷۸۸۲۹

جمله روز:

.امام علی (ع): بزرگترین " ثروت " قناعت است

 
جهانگيري: مسايل اقتصادي کشور نيازمند تصميمات جدي است
سياست ارزي دولت گامي براي کاهش نگراني مردم
ارز مسافرتي براي يک بار سفر در سال پرداخت مي‌شود
تأخير زيانبار تدوين طرح آمايش سرزمين
طرح آمايش سرزمين همچنان در لابه لاي چرخ دنده هاي پيچيده اداري در کما بسر مي برد اين در حالي است که ايران از پيشگامان تهيه اين طرح در آسيا بوده است. پرسش اينجاست چرا عزم و اراده کافي براي اجراي اين طرح مهم ملي در کشور وجود ندارد؟ پاسخگوي خسارتهاي ميلياردي ناشي از نبود طرح آمايش سرزمين کيست؟ و دهها سوال مربوط به اين نياز اساسي کشور که بايد پاسخ داده شود. هدف آمايش سرزمين، توزيع بهينه جمعيت و فعاليت هايي اقتصادي در سرزمين است به‌گونه‌اي که هر منطقه متناسب با قابليت‌ها، نيازها و موقعيت خود از طيف مناسبي از فعاليت‌هاي اقتصادي و اجتماعي برخوردار باشد و جمعيتي متناسب با توان و ظرفيت اقتصادي خود بپذيرد. به عنوان مثال براساس آمار 89.8 درصد از جمعيت در 45 درصد از وسعت جغرافيايي ايران زندگي مي کنند و 10.2 درصد باقي مانده آن در 55 درصد از پهنه سرزمين زندگي مي کنند، اين توسعه نامتوازن و نامتعادل بخش هاي مختلف کشور ضرورت اجراي اين طرح ملي را صدچندان مي کند.
ادامه از يک
مجلس شوراي اسلامي در ادوار مختلف براي تهيه طرح آمايش سرزمين اقداماتي کرده است اما به دلايلي متاسفانه اين مهم تاکنون به نتيجه نرسيده است.
براساس قانون ماده 26 برنامه ششم توسعه، قرار بود در سال اول اين برنامه، طرح آمايش استان و کشور را تهيه و در سال دوم اجرايي شود.
تشکيل ستاد ملي آمايش سرزميني
چندي پيش، محسن اتابکي، مديرکل سياست گذاري و برنامه ريزيِ وزارت صنعت، معدن و تجارت در گفت و گويي با رسانه ها با اشاره به ضرورت و اهميت نافذ تدوين آمايش سرزميني صنعت و معدن اظهار کرد: يکي از مولفه ها و ملاحظات اساسي در ارتباط با توسعه صنعتي به اين امر معطوف مي شود که چه صنايعي در چه استان هايي رشد و توسعه پيدا کند و با توجه به اينکه ...
» ادامه
کوچ نقدينگي از بازار«ارز» به «تسه»
در حالي که تا دو روز گذشته قيمت اوراق تسهيلات مسکن به دليل کاهش ميزان معاملات مسکن، به کمتر از 60 هزار تومان رسيده بود، امروز با رشدي چشمگير،اوراق تسه 60 هزار توماني، 77 هزار تومان فروش رفت.
به گزارش مهر، طي ماه هاي گذشته به دليل جذابيت هاي بازار ارز ...

» ادامه
دروغي به نام صيد قاچاق در آب هاي ايران
چابهار که در ماه هاي اخير به دليل موافقتنامه اقتصادي جاده ابريشم همواره در صدر خبرها قرار داشت چندي است که در فضاي مجازي در مرکز شايعات قرار گرفته است.
به گزارش ثروت، دست به دست شدن ويديويي در فضاي مجازي که در آن فردي خود را صياد محلي معرفي مي کند ...

» ادامه
تاثير يکسان سازي نرخ ارز بر صنعت خودروي داخلي
الهام شهنواز- نرخ ارز به‌عنوان يکي از متغير‌هاي کليدي اقتصاد، نقش مهمي در تعيين قيمت محصولات داخلي همچون خودرو و همچنين صادرات اين کالا دارد؛ به‌طوري‌که با هر افزايشي در قيمت ارز، تغييراتي در هزينه توليد و ميزان صادرات خودرو رخ مي‌دهد.
به دنبال نوسانات ...

» ادامه
شهري
جدول قيمت عوارض براساس ساعت تردد
فرهنگ وهنر
اوليور استون ميهمان ويژه جشنواره جهاني فجر


بالا