نسخه شماره : 145 - 1396/06/11 -

سازمان آگهی ها تلفن :66402128 - 09011575857 نمابر : ۸۹۷۷۸۸۲۹

جمله روز:

.امام علی (ع): بزرگترین " ثروت " قناعت است

 
آژانس باز هم پايبندي ايران به برجام را تاييد کرد
تاکيد بر اهميت مصوبه بانک مرکزيمبني بر رعايت نرخ سود بانکي
نقش تاريخي وزارت نفت در جهش فناوري پس از برجام
کاهش تدريجي سود بانکي از امروز کليد مي‌خورد
وزير اقتصاد و دارايي گفت: اصلاح نظام بانکي،تامين منابع مالي، جذب سرمايه‌گذاري خارجي از کارهاي پيش روي اقتصاد کشور بايد باشد.
مسعود کرباسيان در جمع خبرنگاران اصفهان اظهار کرد: وزارت اقتصاد در دولت يازدهم درحالي واگذار شد که تورم بيش از 40 درصد، نابساماني و نوسانات نرخ ارز و عدم ثبات پولي و مالي وجود نداشت.وابستگي به نفت موجب شده بود که کشور نفت بيش از 100 دلار مي‌فروخت اما تراز تجاري کشور منفي بود. بدهي دولت به سيستم‌هاي بانکي نيز بسيار زياد بود.
وي با بيان اينکه دولت يازدهم زحمات زيادي کشيد تا قطار اقتصاد به ريل اصلي بازگردد،ادامه داد:در حال حاضر تورم تک رقمي شده است،تراز تجاري مثبت است و صادرات بر واردات غلبه کرده است. رشد اقتصادي کشور بالاي 12 درصد بوده و موسسات غيرمجاز بانکي نيز برچيده شده‌اند.
وزير اقتصاد و دارايي با اشاره به اينکه دولت دوازدهم در موضوع اقتصاد استمرار دولت يازدهم با برنامه‌هاي بهتري پيش خواهد رفت،تاکيد کرد:جذب سرمايه‌گذار خارجي،خصوصي‌سازي و مردمي کردن اقتصاد و نه خصوصي‌سازي به معناي رد ديون، موجب شده تا مديريت ارزي که در کنار اين خصوصي‌سازي انجام گرفته است، رشد اقتصادي را براي کشور فراهم آورد.
کرباسيان ادامه داد: کاهش تورم از اساسي‌ترين فعاليت‌هايي بوده که صورت گرفته و ادامه خواهد داشت. بهبود فضاي کسب و کار نکته ديگري است که مدنظر است و روي آن در دولت دوازدهم تمرکز خواهد شد. کاهش تدريجي سود بانکي نيز در دستور کار بوده و از روز شنبه کليد خواهد خورد.
وزير اقتصاد و دارايي با بيان اينکه در دولت يازدهم کاهش وابستگي به نفت رخ داد و سهم مالياتي از کل منابع عمومي در سال 95 به 36 درصد رسيد، اظهار کرد: ما آرام آرام شاهد رشد توليد هستيم و در بازه زماني سال‌هاي ...
» ادامه
?? درصد خطوط تلفن کيفيت لازم براي اينترنت پرسرعت را ندارند
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: 30 درصد خطوط ارتباطي ثابت کشور، کيفيت لازم براي ارائه اينترنت با سرعت بالا را ندارند که اين مشکل بايد اصلاح شود.
به نقل از وزارت ارتباطات، محمدجواد آذري جهرمي با اشاره به اينکه امروز اشتغال در دنيا در حوزه ارتباطات ...

» ادامه
دولت يازدهم براي واردات و صادرات چه کرد؟
مروري بر آمارهاي گمرکي گوياي آن است که در چهار ماه اول سال جاري همزمان با ماه‌هاي پاياني دولت يازدهم بار ديگر تراز تجارت غير نفتي کشور به حالت منفي درآمده است. با اين‌حال در اين سال‌ها صحبت‌هاي متعددي مبني بر توسعه صادرات کشور و تلاش براي جلوگيري از ...
» ادامه
بررسي سند استراتژي کميسيون با کميته هاي 12 گانه
اصفهان- پنجمين جلسه کميسيون صنايع اتاق بازرگاني با بررسي نشست مشترک با کميسيون صنايع اتاق مشهد و همچنين بررسي نقطه نظرات مسوولين کميته ها 12 گانه نسبت به سند استراتژي کميسيون برگزار شد.
احمد کارگهي نايب رييس کميسيون صنايع اتاق بازرگاني اصفهان در اين ...

» ادامه
شهرستان
بهره برداري از فاز نخست ناحيه صنعتي بستک در آخرين روز از گراميداشت هفته دولت
مناطق آزاد
مرکز توسعه صادرات منطقه آزاد انزلي فعال شد
گفت وگو
بهداشت و درمان متناسب با توسعه صنعت نفت فعاليت مي کند
انرژي و نفت
کشورهاي آسيايي خريد نفت از ايران را افزايش دادند


بالا