نسخه شماره : 152 - 1396/06/21 -

سازمان آگهی ها تلفن :66402128 - 09011575857 نمابر : ۸۹۷۷۸۸۲۹

جمله روز:

.امام علی (ع): بزرگترین " ثروت " قناعت است

 
تهران مصمم به توسعه روابط اقتصادي فرهنگي و سياسيبا اسلام آباد است
ايران نقض برجام توسط ديگران را تحمل نخواهد کرد
رشد 33درصدي تسهيلات پرداختي بانک سپه يزد به بخش مولد
فضاي مجازي؛ حوزه جديد نبرد غرب با ايران

مهندس محسن شهرابي- کارشناس فناوري اطلاعات
از آنجايي که کشوردرهمه لايه هاي فضاي مجازي دچار وابستگي است و تمام تجهيزات الکترونيکي ما از جمله موبايل و تمام کامپيوترها و تجهيزات مخابراتي ما از خارج وارد مي شوند بديهي است که به لحاظ سخت افزاري هم کاملا وابسته هستيم و در صورت تحريم اين موارد با جدي ترين آسيب ها در حوزه آي تي وآي سي تي مواجه خواهيم شد.
در لايه شبکه، اپليکيشن و سيستم عامل تا نرم افزارهاي کاربردي – خدماتي همچنين محتوايي و سيستم عامل هاي ويندوز واندرويد همه وهمه امريکايي هستند، يعني بخش عمده‌اي از فعاليت کشور در دست و رصد کشوري همچون امريکا قرار دارد و اگر اين ابرقدرت جهاني اراده کند موجبات اختلالي در شبکه هاي ما را سبب مي شود که شايد ضربه خوردن از اين ناحيه بسيار مهلک تر از جنگي تمام عيار باشد. جالب اينجاست که سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي کشورمان مقرراتي را که در آمريکا تصويب مي شود با قوانين ما تنظيم مي کند در نتيجه قوانين و مقررات ما هم درباره فضاي مجازي با آمريکا تنظيم مي شود يعني در واقع اين ما هستيم که خود را باآنها وقوانين شان تطبيق مي دهيم و در اين حوزه فقط تابع آنهاييم وبس. در حال حاضر گوگل پلي و اپ استور بعضي از نرم افزارهاي مارا حذف کرده اند و در قدم بعدي حتي مي توانند کاري کنند که نرم افزارهاي نصب شده روي اندرويد و آي او اس کار نکنند. به لحاظ اينکه ما دامنه هاي خود را از مرکزي به نام «اي کن» مي گيريم و اين مرکز تحت نظارت وزارت دارايي آمريکا کار مي کند، درصورت خواست شيطان بزرگ در مرحله اي مي توانند درلايه نت ورک شبکه واينترنت به سادگي آي پي‌ها و دامنه هاي ما را ببندند. جالب است بدانيم آمريکا وغرب همانطور که مي توانند محتوا را رصد کنند پس خواهند ...
» ادامه
کتابچه تخلفات نفتي دولت احمدي‌نژاد به کميسيون بودجه رفت
عضو کميسيون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت: گزارش تخلفات احمدي نژاد به صورت يک کتابچه از سوي ديوان محاسبات در اختيار کميسيون متبوعش قرار گرفته است.
به گزارش خانه ملت، محمد حسيني با اشاره به ارسال تخلفات نفتي احمدي‌نژاد به کميسيون برنامه، بودجه و ...

» ادامه
خشک شدن درياچه اروميه تهديدي بر زندگي ?? ميليون نفر
رئيس سازمان مقابله با تبعات فجايع طبيعي در استان آذربايجان غربي ايران گفت اگر ايران نتواند جلوي خشک شدن درياچه اروميه را بگيرد، زندگي دست کم 14 ميليون نفر در معرض خطر قرار خواهد گرفت.
به گزارش اسپوتنيک، امير عباس جعفري، رئيس سازمان مقابله با تبعات ...

» ادامه
الگوهاي جديد قراردادهاي پوشش ريسک
در قراردادهاي آتي کالاي موضوع قرارداد، کالايي است که توسط بورس ها به صورت استاندارد و يکسان ارائه مي شود و براي آن نوع از قرارداد آتي، يکسان است؛ ولي در قرارداد فوروارد، کالايي که مبناي تحويل قرار مي گيرد و اصطلاحاً به آن دارايي پايه گفته مي شود، مي ...
» ادامه
سود سهـام عـدالت تعيين شـد
رئيس سازمان خصوصي‌سازي با اشاره به واريز قطعي سود سهام عدالت گفت: کساني که يک ميليون تومان سهام دارند بين 130 تا 150 هزار تومان سود به حساب آنها واريز مي شود.
ميرعلي اشرف عبدالله پوري حسيني گفت: تا پايان تيرماه 96 به جز سه شرکت، سرمايه پذير که مجمع ...

» ادامه
شهري
افزايش کيفيت خدمات رساني شهرداري تهران در اربعين حسيني
شهرستان
روستاي ميل سفيد خرانق از نعمت برق برخوردار شد
شهرستان
توازن در کل زنجير? فولاد لازم? رسيدن به توسع? پايدار است
مناطق آزاد
چابهار نقطه‌اي راهبردي براي ترانزيت کالا از افغانستان به کشورهاي دنيا
صنعت
ايران خواستار رفع مشکلات بانکي تجارت با برزيل شد
ابراز رضايت وزير صنعت از قرارداد ايدرو و رنو


بالا