نسخه شماره : 62 - 1396/02/18 -

سازمان آگهی ها تلفن :66402128 - 09011575857 نمابر : ۸۹۷۷۸۸۲۹

جمله روز:

.امام علی (ع): بزرگترین " ثروت " قناعت است

 
تامين 6 هزار مگاوات برق ، ايجاد 2 هزار شغل جديد
نمايشگاه نفت ايران ويترين موفقيت‌هاي بزرگ صنعت نفت است
ژئوپارک قشم ثبت بين المللي شد
کاهش رتبه فساد ايران نزد مراجع بين‌المللي
دبير مرجع ملي کنوانسيون مبارزه با فساد از کاهش رتبه فساد اداري و مالي جمهوري اسلامي ايران در آخرين رتبه بندي‌هاي سالانه مراجع بين‌المللي خبر داد.
به گزارش ايسنا به نقل از وزارت دادگستري، محسن مردعلي گفت: بر اساس آخرين رتبه بندي هاي سالانه مراجع سنجش کننده بين المللي در زمينه فساد اداري و مالي، ميزان فساد در کشور جمهوري اسلامي ايران در سال هاي اخير با کاهش مواجه بوده است.
وي افزود: رتبه کشورمان در بين کشورهاي دنيا وضعيت مناسبي ندارد، اما در سال هاي اخير با بهبود نسبي مواجه بوده است.مردعلي در ادامه ضمن نامبردن از مهمترين مراجع بين المللي سنجش کننده و معيارهاي سنجش آنها، آخرين وضعيت رتبه کشورمان را به شرح زير اعلام کرد:
سازمان شفافيت بين‌الملل
سازمان شفافيت بين‌الملل، با استفاده از شاخص درک يا احساس فساد، کشورها را برحسب ميزان فساد موجود در ميان مقامات دولتي و سياستمداران‌شان رتبه‌بندي مي‌کند. به عبارت ديگر اين معيار شاخصي است که رتبه فساد در بخش عمومي يک کشور را در ميان ساير کشورهاي جهان نشان مي‌دهد.اين شاخص که تقاضاي فساد را نشان مي دهد شاخصي ترکيبي است که به وسيله اندازه گيري هاي گوناگون ميداني و اسنادي بدست مي‌آيد و مبتني بر ادراک و نگرش تعدادي از تجار، تحليل‌گران اقتصادي، سياستمداران و مديران بخش دولتي است.
وضعيت ايران در شاخص سازمان شفافيت بين‌الملل
طي سال‌هاي گذشته، از سال 2013 تا 2016 رتبه ايران در بين ساير کشورها از 144 به 131 و نمره کشور در همين سال ها از 25 به 29 ارتقاء پيدا کرده است.
نمره شاخص ادراک فساد عددي بين 0 تا 100 است که هر چه عدد پايين تري را نشان دهد به معناي فساد بيشتر در آن کشور است و از نظر رتبه بندي، کشورهاي با بالاترين ميزان فساد در صدر جدول رتبه ...
» ادامه
حادثه معدن آزادشهر زنگ هشداري براي همه مسئولين است
رييس‌ جمهور حادثه معدن زغال سنگ آزادشهر استان گلستان را زنگ خطر، هشدار و بيدار باشي براي همه مسئولين دانست و بر ضرورت نظارت مداوم، تنظيم مقررات لازم و تأمين تجهيزات و امکانات پيشرفته در محيط‌هاي کار ناامن، تأکيد کرد.
حجت‌الاسلام والمسلمين دکتر حسن روحاني ...

» ادامه
مقابله ايران در برابر هرگونه تضعيف و تجزيه کشورهاي منطقه
رئيس مرکز تحقيقات استراتژيک مجمع تشخيص گفت:ايران قطعا در مقابل هرگونه تضعيف و تجزيه کشورهاي منطقه مقابله خواهد کرد.
علي‌اکبر ولايتي رئيس مرکز تحقيقات استراتژيک مجمع تشخيص مصلحت نظام (يکشنبه، 17 ارديبهشت) در ديدار «وگر کريستين استرومن»، معاون وزير امور ...

» ادامه
تامين 6 هزار مگاوات برق ، ايجاد 2 هزار شغل جديد
با راه اندازي كامل 12 طرح نيروگاهي ، هريك 500 مگاوات و 24 نيروگاه كوچك مقياس كه در مجموع بيش از سه ميليارد و 130ميليون دلار تسهيلات ارزي توسط بانك صنعت و معدن به آن ها اختصاص يافته است افزون به دوهزار اشتغال مستقيم ايجاد مي شود.
به گزارش ثروت به نقل ...

» ادامه
شهرستان
كمك ???? ميليارد ريالي به شهرداري هاي چهارمحال و بختياري
خودرو و صنعت
گسترش فعاليت هاي تحقيق و توسعه در واحدهاي صنعتي تهران با مشوق هاي حمايتي
اقتصاد
افزايش يارانه ها، وعده اي خيالي است


بالا