نسخه شماره : 196 - 1396/08/16 -

سازمان آگهی ها تلفن :66402128 - 09011575857 نمابر : ۸۹۷۷۸۸۲۹

جمله روز:

.امام علی (ع): بزرگترین " ثروت " قناعت است

 
عقب نشيني دولت از طرح بيمه سلامت
تحقق تعهدات بانک مسکن در بافت فرسوده
مديرعامل مپنا: شركت آمريكايي جنرال‌الكتريك در راه ايران است
تسويه حساب به سبک سعودي
اقدام دولت عربستان در دستگيري گسترده وزيران و شاهزادگان سعودي سبب شد قيمت نفت به بالاترين حد خود در دو سال اخير برسد. خبرگزاري رويترز از سنگاپور، در ساعت‌هاي نخست ديروز (دوشنبه، 15 آبان‌ماه) گزارش کرد قيمت نفت به بالاترين حد خود از ماه ژوئيه سال 2015 ميلادي تاکنون رسيد، زيرا وليعهد عربستان در قالب دستگيري اعضاي خاندان سعودي به بهانه مبارزه با فساد، جايگاه خود را در قدرت محکم تر کرد. قيمت هر بشکه نفت خام برنت در حدود ساعت سه بامداد ديروز به 62 دلار و 44 سنت رسيد که 40 درصد نسبت به پايين‌ترين قيمت آن در ماه ژوئن امسال بالاتر است. در اين مقطع، شاخص نفت خام آمريکا نيز قيمت 56 دلار بري هر بشکه را تجربه کرد که بالاترين حد آن در بيش از دو سال اخير به شمار مي‌آيد. محمد بن سلمان، وليعهد عربستان، در تلاش براي تقويت جايگاه خود در قدرت، دستور دستگيري چندين وزير، اعضاي خاندان سلطنتي و سرمايه‌گذار را داده است که شاهزاده الوليد، ميلياردر سرشناس عربستاني و يکي از مالکان بانک آمريکايي سيتي‌گروپ، و متعب بن عبدالله، رئيس گارد ملي عربستان، از جمله آنها هستند.
با اين همه، کارشناسان باور دارند که دستگيري‌هاي اخير بر سياست‌هاي نفتي عربستان، از جمله همراهي با توافق جهاني کاهش عرضه نفت، تأثير جدي نخواهد داشت. در گزارش هاي جداگانه اي اعلام شد: بر اساس يکي از دستورات صادر شده از سوي سلمان شاه عربستان، خالد الفالح به عنوان وزير بهداشت و رئيس شرکت نفتي آرامکوي عربستان منصوب شده است.
وي جانشين علي النعيمي وزير نفت عربستان خواهد شد که پيش از اين رياست اين شرکت بزرگ نفتي را بر عهده داشته است.
النعيمي 79 ساله از سال 1995 ميلادي تاکنون وزير نفت عربستان سعودي بوده است و نقش مهمي در تصميم نوامبر گذشته رياض ...
» ادامه
شيپور جنگ اقتصادي به صدا درآمده
رئيس کميسيون اقتصادي مجلس با بيان اينکه آمريکا شيپور جنگ اقتصادي را به صدا در آورده است، گفت: نمي شود در شرايط جنگ اقتصادي به شيوه صلح اقتصادي عمل کرد.
محمدرضا پورابراهيمي ، با اشاره به موضوع تشديد تحريم‌هاي ضدايراني آمريکا اظهار داشت: اقداماتي در دولت ...

» ادامه
نام نويسي يک هزار و 441 واحد صنعتي در سامانه بهين ياب
اراک- رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزي گفت: يک هزار و 441 واحد صنعتي و کشاورزي اين استان امسال براي دريافت تسهيلات رونق توليد در سامانه بهين ياب نام نويسي کردند.
محمدرضا حاجي پور افزود: متقاضيان در سه بخش سرمايه در گردش، سرمايه ثابت و بازسازي ...

» ادامه
برگزاري هفته کتاب با همکاري نمايندگان سازمان هاي مردم نهاد
نشست خبري بيست و پنجمين هفته کتاب جمهوري اسلامي ايران صبح امروز دوشنبه 15 آبانماه با حضور مجيد غلامي جليسه، مديرعامل خانه کتاب و دبير اين دوره از هفته کتاب برگزار شد.
به گزارش ثروت مجيد غلامي جليسه در اين نشست با تاکيد بر لزوم مردمي شدن برنامه‌هاي اجرايي ...

» ادامه
صنعت
نظام رسانه‌اي بايد غيردولتي باشد


بالا