نسخه شماره : 198 - 1396/08/20 -

سازمان آگهی ها تلفن :66402128 - 09011575857 نمابر : ۸۹۷۷۸۸۲۹

جمله روز:

.امام علی (ع): بزرگترین " ثروت " قناعت است

 
تمديد دشمني
عصر امنيت يک جانبه به پايان رسيده است
صورت‌هاي مالي سال 95 بانک اقتصادنوين به تصويب مجمع رسيد
تفکيک وزارتخانه‌ها ، نياز يا ضرورت
از روزهاي آغازين دولت دوازدهم بحث تغيير در ساختار وزارتخانه ها بر سر زبان ها بوده است. ابلاغ و اجراي برنام? سوم توسعه در سال 1379 را بايد نقطه عطف سياست کوچک‌سازي دولت دانست؛ در فصل اول اين برنام? راهبردي به‌ اصلاح ساختار اداري و مديريت کشور از طريق کاهش تصدي‌گري دولتي، اشاره شده بود. همچنين قانون برنام? چهارم توسعه که در ادام? سياست‌هاي برنام? سوم توسعه، تدوين و تصويب شده، در زمين? کوچک‌سازي دولت از اهميت خاصي برخوردار است؛ در فصل دوازدهم برنام? مزبور، دولت مکلف به مشارکت‌ با بخش‌ غيردولتي‌ از طريق‌ اجاره‌ و واگذاري‌ امکانات، تجهيزات‌ و منابع‌ فيزيکي‌ در امور تصدي‌هاي‌ اجتماعي، فرهنگي‌ و خدماتي شده است. کوچک‌سازي يا چابک‌سازي دولت در برنام? پنجم توسعه، شکل تازه‌تري به خود گرفت؛ در زمستان 1389، مجلس هشتم با الحاق ‌بندي به ماد? 55 لايح? برنام? پنجم، دولت را مکلف به ادغام يک يا چند وزارتخانه با حفظ اختيارات قانوني ‌و رساندن تعداد وزارتخانه‌ها از 21 به 17 وزارتخانه تا پايان برنام? پنجم کرد.
اين روزها بحث تفکيک وزارت صنعت، معدن و تجارت به دو وزارتخان? بازرگاني و صنعت و معدن و همچنين تفکيک وزارت راه و شهرسازي به دو وزارتخان? راه و مسکن توسط دولت مطرح شده و تلاش‌هايي نيز براي طرح اين مسئله در مجلس صورت گرفته است و کارشناسان نظرات متفاوتي را در اين مورد مطرح مي‌کنند.
نيازمند پرداخت هزينه‌هاي هنگفت
در همين زمينه قائم مقام وزير راه و شهرسازي با بيان اين‌که وزارت راه و شهرسازي نصف دولت است، گفت: در شرايط فعلي تفکيک وزارت راه و شهرسازي از يکديگر نيازمند پرداخت هزينه‌هاي هنگفتي است و بايد در اين زمينه کار کارشناسي صورت گيرد.
محسن نريمان در مراسم توديع و معارفه مديرکل راه و شهرسازي ...
» ادامه
حرکت بازار آسيا به سوي ميعانات گازي امريکا
کاهش احتمالي صادرات ميعانات ايران در سال آينده مي‌تواند فرصت را براي ساير عرضه کنندگان از جمله ميعانات آمريکا فراهم سازد.
به گزارش پايگاه خبري پلتس، يک تاجر ميعانات در يک شرکت ژاپني گفت: «همه دارند در مورد عرضه (نفت خام و ميعانات) آمريکا در سال جاري ...

» ادامه
اجراي موفقيت‌آميز بزرگترين طرح گمرکي دنيابراي اولين بار در ايران
گمرک ايران از اجراي موفق پروژه آزمايشي حمل ترکيبي با کارنه تير از اسلووني تا بندر عباس براي اولين بار در دنيا خبر داد.
گمرک ايران از اجراي موفق يک پروژه مهم مشترک ميان ايران و اروپا خبر داد و اعلام کرد: پروژه آزمايشي حمل ترکيبي تحت پوشش کارنه تير براي ...

» ادامه
بعيد است طرح کارت خريد کالا اجرا شود
سخنگوي انجمن توليدکنندگان لوازم خانگي با اشاره به اين که با اشاره به اين‌که بانک مرکزي در ارتباط با طرح کارت اعتباري خريد کالاي ايراني در سال 1396 به دنبال بهانه‌جويي است، اعلام کرد که به نظر مي‌رسد اين طرح در سال جاري اجرايي نشود.
حميدرضا غزنوي درباره ...

» ادامه
شهرستان
??? دانشجوي فني‌ و حرفه‌اي جذب مقطع کارداني شدند
شهرستان
عملکرد سازمان هاي تابع وزارت نيرو ، در پايانه مرزي چذابه
فرهنگ و هنر
«برگ جان» فيلم دل است
ياد توران ميرهادي را در نمايشگاهي گرامي مي داريم
صفحه يک
اخلاق اسلامي زمامداران


بالا