نسخه شماره : 202 - 1396/08/24 -

سازمان آگهی ها تلفن :66402128 - 09011575857 نمابر : ۸۹۷۷۸۸۲۹

جمله روز:

.امام علی (ع): بزرگترین " ثروت " قناعت است

 
ولايتي : حريري مي‌خواست ميان ايران و عربستان وساطت کند
مردم بهتر از دولت براي خود خانه مي سازند
تامين مالي مسکن مهر در سه برش زماني
تکاپوي جديددر خانه احزاب
محمدامين رضازاده مديرکل دفتر امور سياسي وزارت کشور چندي پيش اعلام کرده بود که احزاب بايد تا 14 آذر شرايط خود را با قانون جديد تطبيق دهند.اما قانون اخير که با نام نحوه فعاليت احزاب و گروه‌هاي سياسي شناخته مي‌شود، چه تفاوتي با قانون فعاليت احزاب، جمعيت‌ها و انجمن‌هاي سياسي و صنفي و انجمنهاي اسلامي يا اقليتهاي ديني شناخته‌شده چيست؟
اولين موردي که در قانون جديد توجه را به خود جلب مي‌کند اين موضوع است که در عنوان آن، جمعيت‌ها، انجمن‌هاي صنفي و انجمن‌هاي اسلامي حذف شده است و زماني که ماده‌ قانون را بررسي مي‌کنيم اشاره‌اي به اين تشکل‌ها نشده است. با توجه به اينکه با اجراي قانون جديد، قانون مصوب سال 1360 نسخ مي‌شود لذا جمعيت‌ها و انجمنهاي صنفي و انجمن‌هاي اسلامي در قانون جديد مغفول مي‌ماند و اين موضوع مطرح است که از اين پس، اين تشکل‌ها طبق چه قانوني به فعاليت خود ادامه خواهند داد. ويژگي ديگري که در قانون جديد وجود دارد اصطلاحاتي است که در فصل اول تعريف شده است همچنين قوانين و تبصره‌ها جزئي‌تر بررسي شده است لذا قانون مصوب 1360 شامل 19 ماده، 9 تبصره در 2 فصل است و قانون جديد شامل 23 ماده و 48 تبصره در 3 فصل است.
در فصل دوم قانون جديد با عنوان تأسيس حزب، شرايط و ضوابط تأسيس حزب به‌صورت کامل شرح داده است در حالي که در قانون مصوبه سال 1360 شرايط کلي وجود داشته اما در قانون جديد حتي براي هيئت مؤسس هم شرايط مشخصي وجود دارد.
در قانون جديد، کميسيون ماده 10 از نماينده دادستان کل کشور، نماينده رئيس قوه قضاييه، يک نماينده از ميان دبيران کل احزاب ملي و يک نماينده از ميان دبيران کل احزاب استاني داراي پروانه فعاليت، معاون سياسي وزارت کشور، دو نماينده به‌انتخاب مجلس از بين نمايندگان داوطلب، تشکيل ...
» ادامه
فاينانس‌ روسيو آسيايي در راه است
عضو شوراي هماهنگي بانکهاي دولتي با بيان اينکه فاينانس‌هاي جديد از روسيه، اروپا و آسيا در راه است، گفت: نقل و انتقالات پول به ارزهاي غير از دلار به صورت روان در حال انجام است.
به گزارش روابط عمومي بانک توسعه صادرات ايران دکتر علي صالح‌آبادي از فاينانس‌هاي ...

» ادامه
مقامات نفت براي ارائه دلايل حادثه رگ‌سفيد ده روز فرصت دارند
با گذشت هفده روز از وقوع حادثه فوران گاز در چاه شماره 147 ميدان رگ‌سفيد، اعضاي كميسيون انرژي مجلس شوراي اسلامي با برگزاري نشستي از مقامات شركت ملي نفت خواستند طي ده روز آينده گزارش جامعي از دلايل فني بروز اين حادثه ارائه دهند.
به گزارش ثروت، به فاصله ...

» ادامه
شرايط پرداخت وام‌هاي ويژه به زلزله‌زدگان
در جريان زلزله اخير مناطق غربي کشور و دستورهايي که تاکنون براي حمايت بانک‌ها در حوزه تسهيلات به آسيب ديدگان صادر شده، فعلا تصميم جمعي در اين رابطه وجود نداشته و هرگونه پرداختي منوط به همکاري دولت براي تامين يارانه سود خواهد بود. با اين حال بانک‌ها تا ...
» ادامه
رشد اقتصادي ايران، 5/3 درصد
صندوق بين المللي پول در گزارش اخير خود در مورد رشد پايين اقتصادي و تبعات منفي در خاورميانه و شمال افريقا هشدار داد.
خاورميانه منطقه‌اي بسيار پرتنش است و در تمامي دوره هاي تاريخي جنگ يا تحول منفي منطقه اي در اين کشورها وجود داشته است. يک دليل مهم براي ...

» ادامه
شهرستان
تأکيد برمشتري مداري ، و کيفيت مطلوب خدمات
شهرستان
افتتاح اولين کارگزاري رسمي سازمان تامين اجتماعي زرند
فرهنگ و هنر
وقتي به ايران آمدم منطق از يادم رفت
ايران و ايتاليا فرصت هاي زياديدر گسترش روابط نشر دارند


بالا