نسخه شماره : 223 - 1396/09/27 -

سازمان آگهی ها تلفن :66402128 - 09011575857 نمابر : ۸۹۷۷۸۸۲۹

جمله روز:

.امام علی (ع): بزرگترین " ثروت " قناعت است

 
بازگشايي دو مرز پرويزخان و تمرچين
آماده افزايش همکاري ها با آذربايجان هستيم
دليل بدهکاري دولت، پرداخت حقوق کارمندان
بيت کوين جانشين دلارهاي نفتي
هفته گذشته ونزوئلا اعلام کرد ارز ديجيتال را براي پشتيباني از ذخاير نفتي خود توسعه خواهد داد. حالا گزارشي از روسيه به دست آمده که آنها نيز در پي همين کار هستند. ايران نيز به احتمال زياد پا در اين مسير خواهد گذاشت.
به گزارش ثروت، نشريه فارين پاليسي نوشت، سياست خارجي ايالات متحده از دلارهاي نفتي با سيستم هاي ديگري از جمله صندوق بين المللي پول، بانک جهاني، سوئيف، ليبور و خود بانک هاي مرکزي محافظت کرده تا همه چيز را به کنترل درآورد. توليدکنندگان عمده نفت مي توانند از اين کنترل به سادگي فرار کنند اگر بتوانند نفت خود را به ارز ديگري جداي از دلار بفروشند. اما اين براي اين ايجاد خلا دلار کافي نيست بلکه همان طور که گفته شد تنها آغاز يک پروسه است. بنابراين امپراتوري دلار از هر وسيله اي براي دفاع از خود و هرکسي که در آن سيستم فعاليت مي کند بهره خواهد برد.
از اين رو دلار نفتي مهم است اما تنها در بلند مدت. در کوتاه مدت سياست هاي پولي، ديپلماسي و ثبات سياسي بازيگران قدرتمندتري در برابر اين سيستم هستند.
ارزي با پشتوانه نفت
تيمي متشکل از مديران سابق کميسيون رگولاتوري آمريکا از ارز رمز پايه جديدي به نام «OilCoin» رونمايي کرده اند که اولين ارز سازگار با قوانين رگولاتوري است که پشتوانه فيزيکي بر اساس ذخاير نفتي دارد.به گزارش ديجياتو، با استفاده از OilCoin قرار است بشکه هاي نفت نشانه گذاري شوند تا بدين ترتيب هر نشانه مشخص کننده ارزش آن بشکه خاص باشد و در عين حال کاربران را از مخاطرات نوسان ارزش ارزها در امان نگه دارد.
داريوس بروکس (Darius Brooks)بنيان گذار اين ارز ديجيتالي مي گويد: «در پي افزايش قيمت هر بشکه نفت، قيمت نشانه هاي OilCoin نيز افزايش مي يابد. به دنبال تقاضا براي OilCoin به مرور ...
» ادامه
4.3 ميليارد دلار اعتبار براي توسعه 27 مخزن مناطق نفت خيز جنوب
آيين بزرگداشت روز ملي حمل و نقل روز يکشنبه 26 آذرماه در شرکت ملي مناطق نفت خيز جنوب برگزار شد.
در اين آيين، جمعي از مديران ارشد شرکت ملي مناطق نفت خيز جنوب و شرکت هاي تابع، فرامند هاشمي زاده معاون عمراني استانداري خوزستان و جمع زيادي از مسئولان و کارکنان ...

» ادامه
اعلام آمادگي دولت براي متعادل کردن افزايش مالياتبنزين و حذف يارانه در بودجه ??
رئيس سازمان برنامه و بودجه براي همفکري با نمايندگان در خصوص افزايش قيمت حامل‌هاي انرژي، ماليات و حذف يارانه دهک‌هاي بالا و متعادل کردن آنها در بودجه 97 اعلام آمادگي کرد.
مهرداد لاهوتي سخنگوي فراکسيون مستقلين در گفت‌وگو با ايسنا با اشاره به حضور نوبخت ...

» ادامه
دولت براي ادامه هدفمندي يارانه‌ها لايحه بدهد
عضو کميسيون صنايع و معادن مجلس با اشاره به مغايرت برداشت از صندوق توسعه ملي با قانون برنامه ششم توسعه، بند 18 اقتصاد مقاومتي و اساسنامه صندوق توسعه ملي، درخصوص اصلاح قيمت حامل‌هاي انرژي، گفت: چند سال است مي‌گوييم دولت براي ادامه قانون هدفمندي يارانه‌ها، ...
» ادامه
اقتصاد
سهام بانک ملت در بيمه آسيا واگذار مي‌شود
بورس
بازار سهام از انتشار اوراق تاثير منفي نمي گيرد
سهام هفت شرکت دولتي واگذار مي‌شود
صنعت وخودرو
برنامه ريزي براي استخراج 400 ميليون تن ماده معدني
مناطق آزاد و ويژه اقتصادي
يک ريال تخلف مالي نداريم
شهرستان
6 ميليارد و 650 ميليون تومان براي توسعه شبکه آب وفاضلاب نطنز
شهرستان
اصفهان و سوئد مي توانند سرمايه گذاري مشترک تعريف کنند
شهري
تخفيف ويژه يلدااز فروشگاه‌هاي شهروند
فرهنگ وهنر
منير فرمانفرمائيان صاحب تالار موزه شد


بالا