نسخه شماره : 225 - 1396/09/29 -

سازمان آگهی ها تلفن :66402128 - 09011575857 نمابر : ۸۹۷۷۸۸۲۹

جمله روز:

.امام علی (ع): بزرگترین " ثروت " قناعت است

 
منشور حقوق شهروندي سرلوحه سياست داخلي دولت دوازدهم
طراح باز طراحي نظام نظارت مالي بانک مرکزي برگزيده هفته پژوهش
امضاي دو قرارداد ميادين نفتخيز تا پايان سال96
سناريوي تکراري‌آلودگي
در شرايطي که هر روز به ميزان آلودگي هوا در تهران و شهرهاي بزرگ افزوده مي شود به نظر مي رسد مسوولان اجرايي جز مسکن هاي مقطعي درماني براي اين وضعيت در نظر نگرفته اند.
به گزارش ثروت، برخورد مسوولان شهري نيز با اين مساله چندان در خور اهميت موضوع نيست به گونه اي که تا کنون هيچ مسوولي در اين زمينه جز با کنايه و شعر و ابهام اظهار نظري نکرده است. مديران مرتبط با آلودگي هوا براي مهار آلاينده‌ها دو تصميم مبتني بر محدوديت تردد خودروهاي شخصي اتخاذ کردند که بازتاب مثبتي در کاهش آلودگي داشت. با تصميم کميته اضطرار آلودگي هوا روز يکشنبه اجراي طرح ترافيک به محدوده طرح زوج و فرد تسري پيدا کرد و روز دوشنبه نيز طرح زوج و فرد از در منازل و به ‌صورت سراسري در پايتخت اجرا شد.
برابر داده‌هاي ترافيکي از دوربين‌هاي سطح شهر، اين تصميمات انعکاس مثبتي در کاهش ترافيک شهر تهران به ويژه در ساعات پيک داشت، طوري که روز گذشته 32 درصد کاهش ورود به محدوده زوج و فرد ثبت شد و بين ساعت 6:30 تا 8:30 صبحگاه نيز حدود 45 هزار خودرو کمتر وارد محدوده مرکزي شهر شدند که اين امر به کاهش 77 درصدي ترافيک در سطح شهر منجر شد.
علاوه بر اين، تعطيلي مدارس در کل مقاطع تحصيلي در روز دوشنبه بر کاهش ترافيک در پايتخت اثر مثبت داشت و در نتيجه تردد کمتر خودروها به‌عنوان منابع اصلي آلاينده هواي شهر، روز گذشته از غلظت آلاينده‌ها کاسته شد. به گزارش دنياي اقتصاد، در حالي که از ساعت 21 روز يکشنبه تا 7 بامداد روز دوشنبه شاخص کيفيت هواي تهران با عبور از 150 و رسيدن به 158 واحد در برخي از ساعات، هوا را در وضعيت «اضطرار» براي عموم جامعه قرار داد، با اجرايي شدن سراسري طرح زوج و فرد از صبح ديروز و کاهش چشمگير ترافيک در مرکز شهر، شاخص کيفيت هوا ...
» ادامه
سهميه واردات پوشاک مناطق آزاد اعلام شد
در پي امضاي تفاهم‌نامه همکاري بين گمرک جمهوري اسلامي ايران و شوراي عالي مناطق آزاد و ويژه اقتصادي، سهميه واردات پوشاک و کالاي همراه مسافر مناطق آزاد هفت‌گانه کشور تا پايان سال 96 اعلام شد.
به نقل از گمرک ايران، براساس اين تفاهم‌نامه که بين گمرک ايران ...

» ادامه
انتظار کاهش سود بانکي و يکسان سازي نرخ ارز در سال ??
ميرمعيني گفت: چنانچه رشد نسبي نرخ تورم و افزايش نرخ ارز در سال آينده به وقوع بپيوندد، در بازار سهام انتظار رشد قيمت سهام و رکوردهاي جديدي براي نماگرهاي اين بازار مي‌رود.
يک کارشناس با بيان اينکه بودجه دولت براساس سياست مالي انبساطي و افزايش نرخ تورم ...

» ادامه
تشديد نظارت بر عرضه و قيمت کالاهاي موردنياز مردم
در جلسه ستاد تنظيم بازار در خصوص کنترل و نظارت بيشتر بر عرضه و قيمت اقلام پر مصرف و ضروري مردم در ماه هاي پاياني سال و اطلاع رساني مناسب براي ايجاد ثبات و آرامش در بازار تأکيد شد.
در جلسه ستاد تنظيم بازار به رياست وزير صنعت، معدن و تجارت برگزارشد بر ...

» ادامه
واگذاري عجيب و غريب سهام خودروسازان آنها را به سمت انهدام کشاند
معاون وزير صنعت، معدن و تجارت گفت: واگذاري عجيب وغريبي در صنعت خودرو صورت گرفته و اين سرمايه ملي به سمت انهدام رفته است.
منصور معظمي بيان داشت: اين مجموعه به دنبال بنگاه داري نيست و در همين راستا تاکنون 250 شرکت را واگذار کرده است. راهبرد سازمان گسترش ...

» ادامه
منطقه آزاد انزلي دروازه صادراتي کالاهاي توليدي کشور به اروپا و آسياي ميانه
به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل سازمان منطقه آزاد انزلي رئيس سازمان صنعت ، معدن و تجارت گيلان با مهندس رضا مسرور رييس هيات مديره و مديرعامل اين سازمان ديدار و در خصوص صادرات محصولات توليدي ايران به کشورهاي حاشيه خزر با بهره مندي از ظرفيت هاي منطقه ...
» ادامه
شهرستان
تنها راه نجات اقتصاد ايران توليد صادرات ‌محور است
شهري
تهران با کلانشهر انسان محور فاصله‌اي بسيار دارد
فرهنگ و هنر
شهرام کرمي: جشنواره نيازمند تغيير اساسي است


بالا