نسخه شماره : 235 - 1396/10/11 -

سازمان آگهی ها تلفن :66402128 - 09011575857 نمابر : ۸۹۷۷۸۸۲۹

جمله روز:

.امام علی (ع): بزرگترین " ثروت " قناعت است

 
مجوزي براي تجمع در تهران صادر نشده است
پرداخت تسهيلات از محل انتشار اوراق رهني
صرفه‌جويي ارزي ?? ميليون دلاري در ايستگاه داخلي‌سازي خطوط لوله
اصلاح قيمت‌ها بسترسازي مي‌خواهد
در روزهاي ابتدايي دي‌ماه، خبري منتشرشد مبني براينکه براساس مصوبه يکصد و چهاردهمين جلسه هيات عالي نظارت بر سازمان‌هاي صنفي کشور، قيمت‌گذاري براي گروه‌هايي کالايي و خدماتي از اتحاديه‌ها به واحدهاي صنفي منتقل شده‌است. ‏همچنين زمزمه هاي افزايش قيمت حامل هاي انرژي در چند هفته اخير به نگراني ها دامن زده است.انتشار اين خبرها با موجي از نگراني همراه شد و اعلام خطر شد که اين تصميم ها به معني افزايش قيمت‌ها و گراني است.‏ به نظر مي رسد موج ليبرالي به وجود آمده در نظريه هاي اقتصادي اين سال ها به سرعت اقتصاد کشور را به سمت و سوي بازار آزاد و رقابت پيش مي برد بدون آن که بستر لازم براي اقتصاد رقابتي فراهم شده باشد.
مهم ترين مانع تحقق بازار آزاد در کشور ما به باور اکثر کارشناسان وجود انحصارهاي بزرگ اقتصادي است که زيرساخت هاي اقتصادي را تحت کنترل دارند. در چنين شرايطي بديهي است که کنار کشيدن دولت از تعيين قيمت ها تنها به سود اين انحصارها و به زيان مصرف کننده تمام مي شود. قيمت هاي حمايتي در نگاه اين کارشناسان زماني مي توانند حذف شوند که کل سيستم اقتصادي کشور بر مبناي رقابت آزاد برنامه ريزي شده باشد. در غير اين صورت اصلاحات صوري در سطح معاملات خرد نه اقتصاد را رقابتي مي کند و نه به بهتر شدن وضع اقتصادي مردم منجر خواهد شد.
ضرورت اصلاح زيرساخت ها
يک اقتصاددان با ابراز خرسندي از اينکه دولت از تصميم افزايش قيمت بنزين صرفه‌نظر کرده است، مي‌گويد چنين اقدامي تورم‌زا بود، در حالي که دهک‌هاي پايين درآمدي تحمل افزايش تورم را نداشتند. دولت در شرايط کنوني بايد ابتدا به فکر ايجاد رونق اقتصادي و بهبود معيشت دهک‌هاي پايين درآمدي باشد و بعد تصميم بگيرد قيمت‌ها را اصلاح کند.
وحيد شقاقي در گفت‌وگو با ايسنا، ...
» ادامه
برنامه دولت براي حفظ قدرت خريد مردم
رئيس سازمان برنامه و بودجه به تشريح برنامه‌هاي دولت براي ايجاد اشتغال و همچنين حفظ قدرت خريد مردم بر اساس لايحه بودجه سال آينده(1397) پرداخت و گفت که به‌طور حتم با افزايش قيمت‌ها مقابله خواهد شد.
به گزارش ايسنا، روز شنبه(9 دي) جلسه کميسيون تلفيق براي ...

» ادامه
بورس رکورددار بازدهي در بازارهاي مالي است
يک استاد دانشگاه معتقد است: بازدهي بورس از ابتداي امسال تاکنون نسبت به همه بازارهاي موازي، بيشتر بوده و افزود، مهم ترين دليل رشدش ، تغيير مسير حرکت نقدينگي از بازار پولي و بانکي به بازارهاي موازي از جمله بورس است.
به گزارش ايرنا، بورس در هفته هاي گذشته، ...

» ادامه
آغاز به کار دبيرخانه دولت و مجلس در حوزه معدن و صنايع معدني
در نخستين نشست شوراي سياست گذاري پنجمين همايش بين المللي سنگ آهن ايران؛ رئيس هيات عامل ايميدرو و رئيس فراکسيون معدن و صنايع معدني مجلس به ترتيب از تاکيد وزير صنعت، معدن و تجارت بر نظرخواهي از تشکل ها و آغاز به کار کارگروه مشترک معدن و صنايع معدني دولت ...
» ادامه
تاکيد مجلس بر اصلاح قوانين گردشگري براي توسعه مناطق آزاد
اعضاي فراکسيون گردشگري و مناطق آزاد مجلس شوراي اسلامي در ديدار با انصاري لاري بر تلاش براي وضع يا اصلاح قوانين گردشگري در جهت توسعه مناطق آزاد تاکيد کردند.
مديرعامل سازمان منطقه آزاد کيش در اين ديدار وجود ساحل و دريا را به عنوان ظرفيت بي بديل جزيره ...

» ادامه
شهرستان
تهاتر ??? ميلياردي ماليات شرکت هاي خصوصي در البرز
گزارش
توسع? همکاريهاي فني و تجاري و حمايت متقابل از توليد ملي و اشتغال
شهري
استفاده از ظرفيت هاي هنر براي اصلاح مجرمان
فشار اقتصادي وجود دارد از ايجاد فضاي هيجاني پرهيز کنيد
فرهنگ وهنر
اولين همکاري جدي ايران و هاليوود در سينما


بالا