نسخه شماره : 240 - 1397/10/17 -

سازمان آگهی ها تلفن :66402128 - 09011575857 نمابر : ۸۹۷۷۸۸۲۹

جمله روز:

.امام علی (ع): بزرگترین " ثروت " قناعت است

 
جريمه غايبين خدمت سربازي مشخص شد
دانشجويان بازداشتي تا يک هفته ديگر آزاد مي شوند
اعتبارسنجي جايگزين وثيقه گذاري در بانک هاي کشور
مجراي صحيح مشارکت
با خنثي شدن توطئه هاي دشمنان کشور و انقلاب در به انحراف کشيدن مطالبات به حق مردم در وقايع اخير بار ديگر لزوم توجه به تحزب و نظم گرفتن گرايش هاي سياسي و اجتماعي احساس مي شود. لايحه جامع احزاب که ماه گذشته از سوي دولت اجرايي شد مي تواند در اين زمينه چاره ساز باشد. شايد به همبن دليل بود که در لايجه بودجه 97 براي احزابي که توانسته باشند خود را با موازين اين لايحه جديد هماهنگ کنند بودجه در نظر گرفته شده است. به اين ترتيب با قانونمند شدن حضور در فعاليت هاي اجتماعي ديگر کسي نخواهد توانست با حرکت در حاشيه هاي خاکستري سياست با مطالبات واقعي مردم بازي کند. چنان که ديده مي شود دولت در لايحه پيشنهادي بودجه سال آينده رديف اعتباري با عنوان 'راهبري و توانمند سازي احزاب، جمعيت‌ها، انجمن‌هاي سياسي و تشکل‌هاي صنفي' در ذيل بودجه سال 97 وزارت کشور آورده است.
امير خجسته نايب رئيس کميسيون شوراها و امور داخلي کشور در مجلس اعتقاد دارد اختصاص بيش از پنج ميليارد تومان به احزاب در بودجه 97 گام خوبي براي حضور قدرتمند احزاب در انتخابات آينده است.
عدالت در تخصيص بودجه
در همين زمينه اصغر سليمي سخنگوي کميسيون شوراهاي مجلس با اشاره به بودجه اي که امسال براي نخستين بار در لايحه بودجه سال 97 براي اختصاص به احزاب پيشنهاد داده شده است، اظهار داشت: در گذشته رديف بودجه اي خاص احزاب در لايحه بودجه وجود نداشت و دولت از محل هاي ديگر به احزاب کمک مي کرد.
وي با اعتقاد به اين که با تصويب لايحه جامع احزاب جايگاه آنها مشخص شده و بر اساس عدالت بودجه به احزاب فعال تخصيص مي‌يابد افزود: بايد روي بودجه اي که قرار است به احزاب تخصيص داده شود، (درصورت تصويب در مجلس) نظارت شود چرا که بسياري از احزاب فعاليتي ندارند که قرار باشد ...
» ادامه
گازوئيل غيراستاندارد يكي از دو عامل اصلي آلودگي هوا
معاون رئيس جمهوري و رئيس سازمان ملي استاندارد ايران از اجباري نبودن استاندارد گازوئيل به عنوان يکي از عوامل اصلي آلايندگي کلانشهرهاي کشور خبر داد و گفت: در آينده نزديک سازمان ملي استاندارد و سازمان حفاظت محيط زيست با اين موضوع برخورد خواهند کرد.
نيره ...

» ادامه
انسداد حساب شرکتهاي فعال ايراني در چين
اگرچه چندي پيش چين، حساب دانشجويان ايراني را مسدود کرده بود؛ اکنون بانک‌هاي اين کشور، در تازه‌ترين اقدام حساب شرکتهاي فعال ايراني با سابقه بالا در شهرهاي مختلف اين کشور را بسته اند.
به گزارش مهر، ساز ناکوک چيني‌ها براي ايران چند ماهي هست که نواخته ...

» ادامه
ايجاد 808 رابطه کارگزاريبا 286 بانک خارجي پس از 2 سالگي برجام
نظام بانکي ايران با وجود محدوديت هاي فراوان آمريکايي‌ها در 2 سال پس از برجام توانست تعداد روابط کارگزاري خود را به 808 فقره با 286 بانک خارجي برساند.
به گزارش ايرنا، اجراي برنامه جامع اقدام مشترک ايران و گروه 1+5 (برجام) در موضوعات هسته اي ايران از ...

» ادامه
صنعت و خودرو
قطعه‌سازان ايراني چاره‌اي جز تجميع ندارند
مناطق آزاد و ويژه اقتصادي
احداث شهر فرودگاهي چابهار به منطقه آزاد واگذار مي‌شود
شهرستان
بندرخشک و منطقه ويژه اقتصادي شرق دو پروژه معطل مانده استان اصفهان است
گزارش
وزير ورزش و جوانان در سفر يکروزه به استان خوزستان
شهري
جزئيات 20 پروژه تاب آوري تهران دربرابر زلزله
فرهنگ وهنر
مجسمه سازي که در مواد دخالت مي کند


بالا