نسخه شماره : 248 - 1397/10/27 -

سازمان آگهی ها تلفن :66402128 - 09011575857 نمابر : ۸۹۷۷۸۸۲۹

جمله روز:

.امام علی (ع): بزرگترین " ثروت " قناعت است

 
دنياي اسلام، امروز بايد در موضوعات مهم و اساسي نقش آفريني کند
روحاني: هيچ کشور اسلامي‌ را رقيب خود نمي‌دانيم
« برداشت بدون کارت» از خودپردازهاي بانک صادرات ايران
ديرکرد هواپيماهاي برجامي
همزمان با بالا گرفتن اقدامات ضد ايراني دولت امريکا شرکت هاي هواپيمايي بوئينگ و ايرباس از احتمال طولاني شدن زمان اجراي قراردادهاي خود با ايران خبر داده اند. اين در حالي است که با توجه به نوع قرارداد شرکت هاي هواپيمايي ايران با اين دو شرکت هواپيماساز، در صورت بدعهدي هر دوي اين شرکت ها به ميزان زيادي متضرر خواهند شد. شرکت هواپيماسازي ايرباس روز گذشته اعلام کرد: ايران ده ها فروند هواپيماي مسافربري اي را که بر اساس مفاد برجام سفارش داده تحويل خواهد گرفت، اما اين کار ممکن است بيش ازمدتي که قبلا طراحي شده بود به طول بيانجامد. مدير فروش شرکت هواپيماسازي ايرباس پيش بيني کرد، ايران ده ها فروند هواپيماي مسافربري اي را که بر اساس مفاد برجام و بعد از لغو تحريم ها سفارش داده تحويل خواهد گرفت، اما هشدار داد که اين معاملات ممکن است بيش از مدتي که قبلا طراحي شده بود به طول بيانجامد.
دونالد ترامپ، رئيس جمهوري آمريکا که مخالف جدي برجام است، روز جمعه از متحدان اروپايي خود خواست تا به برطرف ساختن «اشکالات فاجعه بار» اين توافق کمک کنند، در غير اين صورت آمريکا از آن خارج خواهد شد.
شرکت اروپايي ايرباس و رقيب آمريکايي اش بوئينگ توافق کرده اند که مجموعا 180 فروند هواپيماي مسافربري به شرکت ايران اير بفروشند، اما تحويل اين هواپيماها به ايران به حمايت دولت آمريکا از توافق هسته اي بستگي دارد، زيرا تعدادي از قطعات تمام هواپيماهاي مسافربري توليدي اين شرکت ها ساخت آمريکاست.
جان ليحي، مدير امور فروش شرکت ايرباس، با اشاره به توافق اين شرکت براي فروش 100 فروند هواپيما به ايران اير گفت: «من فکر مي کنم اين قراردادها اجرايي خواهد شد، اما احتمالا نه بر اساس زمان بندي اوليه»
«ما بايد موضوع تامين مالي را حل کنيم. ...
» ادامه
پاسخ به ابهامات پرونده هولناك‌ترين حادثه دريايي قرن
ابهامات متعددي در خصوص نفتکش ايراني سانچي که پس از 8 روز سوختن به‌روي آب، به‌همراه پيکر سرنشينانش غرق شد، در فضاي مجازي، رسانه‌هاي داخلي و خارجي و حتي بين مردم مطرح مي‌شود. با جمع‌آوري اين ابهامات و گفت‌وگو با کاپيتان محسن بهرامي، سخنگوي کميته اضطرار ...
» ادامه
جلوگيري از فساد رو به گسترش موسسات مالي غيرمجاز
رييس کل بانک مرکزي اعلام کرد: ما از فساد رو به گسترش موسسات مالي غيرمجاز جلوگيري کرديم و حاضر بوديم هزينه آن را هم بدهيم.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني فراکسيون اميد مجلس، ولي الله سيف صبح ديروز در نشست مشترک با اعضاي فراکسيون اميد مجلس شوراي اسلامي به ...

» ادامه
نمي‌توان با سود 5/22 درصديتوليد را زنده نگه داشت
رئيس اتاق اصناف ايران با بيان اين‌که نرخ سود تسهيلات بانکي براي واحدهاي توليدي متقاضي بالاست، گفت: با توجه به اين‌که توليد کنندگان در زمان دريافت تسهيلات بايد20 درصد آن را نزد بانک به عنوان ضمانت نگه دارند، بنابراين نرخ سود تسهيلات براي آنها به 22.5 ...
» ادامه
بورس
بازار کم نوسان بورس با حجم ميلياردي
صنعت و خودرو
توليد صنعتي در مدار رشد
مناطق آزاد و ويژه اقتصادي
آغاز فعاليت «فلاي قشم» با 10 فروند هواپيماي « بمبارديه کانادا»
شهرستان
رشد 145 درصدي ارزش صادرات محصولات ذوب آهن اصفهان
گزارش
قفل توقف پروژه ها شکسته شده است
شهري
سايه سنگين عوارض بر بزرگراه‌ها
وضعيت «صالحي اميري» بستگي به نظر شهردار دارد
فرهنگ وهنر
ماني حقيقي با فيلم «خوک» به جشنواره برلين مي‌رود
حضور نوازندگان زن روي صحنه اشکالي ندارد


بالا