نسخه شماره : 257 - 1397/11/07 -

سازمان آگهی ها تلفن :66402128 - 09011575857 نمابر : ۸۹۷۷۸۸۲۹

جمله روز:

.امام علی (ع): بزرگترین " ثروت " قناعت است

 
نظر دولت در لايحه بودجه تامين شد
بسترهاي مبادلات پولي، امن تر مي شود
برگزاري مناقصات بسته 5 ميليارد دلاري افزايش توليد از ابتداي 97
برجام پاره شدني نيست
گروه گزارش: "بنيامين نتانياهو" نخست وزير رژيم صهيونيستي چند روز گذشته در حاشيه اجلاس داووس در نشستي با «دونالد ترامپ» رئيس جمهوري آمريکا، با حمايت مجدد از خروج احتمالي واشنگتن از برجام گفت: اگر چنين تصميمي بگيريد، با تمام توان پشت شما خواهيم بود. اين در حاليست که بيشتر سياست مداران جهاني و داخلي معتقدند که برجام قابل مذاکره و حذف نيست و اين سخنان بوش بيشتر به شوخي نزديک است تا واقعيت و حتي سياست مداران داخلي امريکا نيز به اين سخنان توجهي نمي‌کنند. چرا که به نظر اکثر سياست مداران واقتصاد دانان جهاني برجامي که با امضاي طرفين صورت گرفته را توافقنامه اي تمام شده بايد تلقي کرد. برخي از صاحبنظران در اين باره سخن گفته اند که از مد‌نظرتان مي گذرد.
برجام نقض شدني نيست
عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي در باره برجام مي گويد: جمهوري اسلامي برجامي که با امضاي طرفين صورت گرفته را توافقنامه اي تمام شده مي داند بنابراين برجام هيچگاه قابل مذاکره مجدد نيست.
ولي‌الله نانواکناري مي افزايد: در تمام اسناد بين المللي، طرفين مذاکره بايد به تعهدات خود در توافقنامه اي که به امضا مي رسد پايبند باشند بنابراين ما نيز معتقديم همه اعضاي گروه 1+5 بايد به تعهدي که امضا کرده اند پايبند بمانند.
وي مي گويد: جمهوري اسلامي ايران بارها ثابت کرده که به تعهدات خود پايبند است و اين موضوع را شوراي امنيت، آژانس و سازمان ملل بارها تأييد کرده اند و ساير اظهارنظرها در اين زمينه جوسازي است.
نانواکناري در ادامه تاکيد مي کند: جمهوري اسلامي، مجدد هيچ ورودي به بحث برجام نخواهد داشت و هرگونه مذاکره مجدد در اين خصوص از نظر ما محکوم است و بهتر اين است که برجام را تمام کنند تا اينکه بخواهند مذاکره مجددي ...
» ادامه
ارتقاي جهاني ايران از نظر ريسک سرمايه‌گذاري
رتبه اعتباري ايران بر اساس اعلام رسمي کميته مسول رتبه بندي ريسک کشورهاي دنيا در سازمان همکاري اقتصادي و توسعه (OECD) از ششم به پنجم ارتقا يافت.
به گزارش ايرنا به نقل از وزارت امور اقتصادي و دارايي، پس از حدود 10 سال که رتبه اعتباري يا ريسک کشوري ايران ...

» ادامه
رشد محتاطانه بورس تهران و تاثير نوسانات نرخ ارز در معاملات
در هفته گذشته فعالان بورس تهران شاهد تداوم رشد قيمت سهم ها بود اما اين رشد همراه با نگراني‌ها و محتاطانه صورت گرفت، به طوري که درنهايت برخلاف تصور بسياري شاخص کل نتوانست در اين پنج روز کاري عدد 100 هزار واحدي را تجربه کند.
به گزارش ايسنا، بورس تهران ...

» ادامه
تشريح لوازم تأمين مالي جمعي از سوي رئيس سازمان بورس
به گفته محمدي، بر اساس مدل مورد تأييد سازمان بورس و اوراق بهادار، نهادهاي مالي داراي مجوز از اين سازمان مي‌توانند براي تأمين مالي جمعي، موافقت اصولي دريافت کنند تا پس از آن مجوز فعاليت توسط کارگروه ارزيابي شرکت فرابورس ايران به نهاد مالي ارائه شود.
به ...

» ادامه
وزارت صنعت در پي راهکاري براي حمايت بيشتر از معادن کوچک است
رئيس هيات عامل سازمان توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني ايران( ايميدرو) گفت: وزارت صنعت ، معدن و تجارت در حال طراحي سيستم و راهکاري براي حمايت بيشتر از معادن کوچک از طريق صندوق بيمه سرمايه گذاري فعاليت هاي معدني است.
صندوق بيمه سرمايه گذاري فعاليت ...

» ادامه
مناطق آزاد و ويژه اقتصادي
قاچاق در مناطق آزاد از اساس غلط است
شهرستان
استان فارس داراي بالاترين احساس امنيت در بين استان هاي کشور است
شهرستان
ضرورت نياز سنجي شرکت هاي دانش بنيان براي همکاري با شرکت ملي گاز ايران
شهري
راه اندازي پورتال جامع گردشگري سلامت ايران
فرهنگ وهنر
بزرگداشت ايران شناس فرانسوي در پاريس برگزار شد


بالا