نسخه شماره : 267 - 1397/11/18 -

سازمان آگهی ها تلفن :66402128 - 09011575857 نمابر : ۸۹۷۷۸۸۲۹

جمله روز:

.امام علی (ع): بزرگترین " ثروت " قناعت است

 
ربيعي: برخورد خشن با مخالفان، باز توليد خشونت مي کند
دولت مي‌خواهد صداي مردم را بشنود
آغاز فصل تازه بانکداري ديجيتالدر بانک ملي ايران
معادله ثبات سياسي و رشد اقتصادي
تاثير تحولات سياسي بر روندهاي اقتصادي يکي از اصلي ترين موضوعات بررسي کارشناسان و صاحبنظران اين دو عرصه است. از سوي ديگر اقتصاد و سياست را به نسبت ديگر حوزه ها مي توان داراي بيشترين ارتباط و تاثيرپذيري متقابل دانست؛ تعاملي که جدا از فرايندهاي درازمدت و کلان داراي مصداق هاي فراواني است که به شکلي آني و مستقيم اتفاق مي افتد. جدا از تحولات سياسي چون جنگ و درگيري هاي نظامي که با ريشه هايي کاملا سياسي به وقوع مي پيوندد و به سرعت بهاي ارزهاي گوناگون، نفت و ديگر اقلام استراتژيک را دگرگون مي سازد، بارها و بارها ديده شده نتايج يک انتخابات، بروز تنش هاي داخلي يا حتي موضع گيري سياسي يکي از رهبران جهان، رشد يا افول شاخص بازارهاي مالي در سطح بين المللي را به دنبال داشته است.
در فرايندي معکوس نيز بارها امواج تحولات اقتصادي، سبب تکانه هاي سياسي شده و در اين عرصه دگرگوني هاي جدي را رقم زده است از جمله مي توان به تحولات سياسي کشورهايي چون ايتاليا و يونان پس از بروز بحران اقتصادي سال 2008 اشاره کرد؛ کشورهايي که به دليل مواجهه با چالش هاي متعدد اقتصادي به ورطه بي ثباتي کشيده شد و گاه در بن بست هاي سياسي- انتخاباتي تشکيل دولت گرفتار آمدند.
در اين ميان، ثبات سياسي يکي از مهمترين متغيرهايي است که ناظران حرکت منظم چرخ دنده هاي اقتصادي واحدهاي ملي و نيز اقتصاد بين الملل را در گرو آن مي بينند. ثبات سياسي و مفهوم حقيقي آن در کنار شکل تاثيرگذاري اين مفهوم در فرايندهاي اقتصادي اما موضوعي است که با توجه به تجربيات ملي و بين المللي تعريف و تصديق شده است.
سناريوي سياسي- رواني دشمنان
ولي الله سيف - رئيس کل بانک مرکزي در گفت و گويي با ايسنا در اين زمينه گفت: واقعيت اين است که آمريکا به ويژه بعد از روي کار ...
» ادامه
روزانه 5/5 ميليون بشکه نفت مي سوزد
وزير نفت مقدار مصرف سوخت در ايران را معادل 5 ميليون و 500 هزار بشکه نفت در روز اعلام کرد و گفت: اين ميزان مصرف با توجه به جمعيت و توليد ناخالص داخلي کشور، ايران را به يکي از پرمصرف‌ترين کشورهاي جهان در حوزه انرژي بدل کرده است.
به گزارش شانا، بيژن زنگنه ...

» ادامه
کاهش قيمت دلار در بازار آزاد
گروه اقتصاد- دلار گران شده و دوباره شاهد تشکيل صف هاي طولاني خريد ارز جلوي برخي صرافي ها هستيم. کارشناسان اقتصادي پاي متغييرهاي مختلفي از جمله تحريم ها و کاهش نرخ سود بانکي را به معادله دلار 4800 توماني وارد مي کنند، اما تجربه سال هاي اخير چيز ديگري ...
» ادامه
سقوط بي سابقه سهام در سياه ترين روز بازار بورس آمريکا
خبرگزاري آلمان گزارش داد شاخص صنعتي «داو جونز»، شاخص اصلي سهام در بازار بورس «نيويورک»، حدود 1600 امتياز سقوط کرده که طي دهه گذشته بي‌ سابقه بوده است. کارشناسان از «سياه‌ ترين روز سال» سخن مي‌ گويند. داو جونز به تازگي به رشدي بسيار بالايي رسيده بود.
شاخص ...

» ادامه
رشد هفتاد برابري صادرات ايران در طول ? دهه اخير
رئيس هيئت مديره ايميدرو با اعلام اينکه در دهه 60 حجم صادرات ايران 700 ميليون دلار بود، گفت:امروز خوشبختانه ما به حجم 50 ميليارد دلاري در صادرات دست پيدا کرده ايم .
مهدي کرباسيان ، با اشاره به ميزان بالاي واردات کالاهاي اساسي در سال‌هاي 60 تا 64 ، اظهارداشت: ...

» ادامه
مناطق آزاد و ويژه اقتصادي
بررسي ساز و کارهاي ايجاد مناطق آزاد و ويژه اقتصادي جديد
شهرستان
بهره برداري از 39 پروژه شهري در کرج
شهرستان
افتتاح 75 طرح شهرداري شيراز در دهه فجر
اقتصاد تعاوني راه نجات اقتصاد کشور است
شهري
آتش در ساختمان اداري وزارت نيرو
فرهنگ و هنر
قانون گريزي ويژگي فرهنگي ايراني‌ها نيست


بالا