نسخه شماره : 279 - 1397/12/06 -

سازمان آگهی ها تلفن :66402128 - 09011575857 نمابر : ۸۹۷۷۸۸۲۹

جمله روز:

.امام علی (ع): بزرگترین " ثروت " قناعت است

 
ظريف: آمريکايي ها هرچه سريعتر به تعهدات خود در برجام عمل کنند
روحاني: سخت گيري هاي بي جا بايد کنار برود
سوآپ 2/2 ميليون بشکه نفت‌خام همسايگان شماليبه پالايشگاه‌هاي کشور
افزايش مبادلات تجاري ايران و اروپا
مبادلات تجاري ايران با اتحاديه اروپا در سال 2017 روندي رو به رشد داشته، به‌طوري‌ که کل مبادلات تجاري کشورمان با منطقه يورو با رشد 53 درصدي نسبت به سال قبل از آن به بيش از 21 ميليارد يورو رسيده است؛ اين ارقام از بهبود تراز تجاري و رونق اقتصادي پس از برجام حکايت دارد. رونق وضعيت صادرات و بهبود مبادلات تجاري ايران و اروپا طي هفته گذشته در صدر خبرهاي اقتصادي کشور قرار گرفت. بر اين اساس روزنامه هاي اقتصادي هفته گذشته با توجه به اهميت موضوع به تحليل و ارزيابي وضعيت صادرات و افزايش تبادلات تجاري کشورمان پرداختند. در طول سال‌هاي گذشته روابط اقتصادي ايران با اتحاديه اروپا فراز و نشيب‌هاي فراواني داشته، ولي آنچه در کل دوران به صورت ثابت عمل کرده، تراز تجاري منفي ايران با اين منطقه از جهان بوده است که البته در سال 2017 نسبت به سال قبل از آن بهبود يافته است.
به دنبال مقررات بازدارنده
خبرگزاري رويترز روز پنجشنبه به نقل از «دنيس چايبي» رئيس گروه ضربت ايران در سرويس اقدام خارجي اتحاديه اروپا اعلام کرد که اين اتحاديه براي محافظت از شرکت هاي خود در روند مبادلات تجاري با ايران در صورت خروج آمريکا از توافق هسته اي و اعمال تحريم عليه شرکت هاي خارجي مقررات بازدارنده را به اجرا خواهد گذاشت.
وي يادآور شد که يکي از گزينه ها، متوسل شدن به مقررات بازدارنده است، سيستمي که از سال 1996 براي حمايت از شرکت هاي اروپايي به اجرا گذاشته شده است. وي افزود: ما به احتمالات توجه داريم. اقدام قانوني در شرايطي که ابزار قانوني موجود باشد، کار پيچيده اي نيست، اما در عين حال نيازي هم به بحث هاي داخلي گستره نيست.
مقررات بازدارنده در سال 1996 به عنوان اقدامي تقابلي با تحريم هاي اقتصادي آمريکا عليه شرکت هاي خارجي مرتبط ...
» ادامه
رونق ايجاد شده در بازار مسکن تهران به کلان شهرها مي رسد
يک کارشناس اقتصاد مسکن با اشاره به پيش بيني هاي موجود در خصوص روند پيش روي بازار مسکن، عوامل موثر در تسريع و يا کاهش سرعت رونق در اين بازار را شرح داد.
بهروز ملکي،کارشناس اقتصاد مسکن در اين باره اعلام کرد: در حاليکه برخي موسسات و کارشناسان اقتصادي به ...

» ادامه
کنسرسيوم صادرات خدمات فني و مهندسي کشاورزي تشکيل مي شود
گروه اقتصاد - معاون وزير کشاورزي از تشکيل يک کنسرسيوم صادرات خدمات فني و مهندسي کشاورزي با حضور بخش خصوصي خبر داده است. علي مراد اکبري که در ا فتتاحيه دومين نمايشگاه ماشين آلات کشاورزي و سيستم‌هاي نوين آبياري اين موضوع را اعلام کرده، از مذاکرات اوليه ...
» ادامه
اتصال تهران و استانبول از مسير بورس
بورس استانبول با توجه به بيش از 60 درصد سرمايه گذاري خارجي، اتصال به سيستم هاي معاملات جهاني، دارا بودن رتبه هشتمين بازار بدهي در دنيا و البته نزديکي سياسي و فرهنگي مي تواند مقصد مناسبي براي اولين فعاليت هاي بين المللي بورس تهران باشد.
به گزارش شمانيوز، ...

» ادامه
صنعت و خودرو
توجه ويژه به بخش معدن و اکتشاف در سال 97
مناطق آزاد و ويژه اقتصادي
افزايش 55 درصدي تخليه و بارگيري کانتينر در بندر چابهار
شهرستان
افزايش مستمري مددجويان تحت پوشش کميته امداد گلستان
شهرستان
بازديد کلانتري از دستاوردهاي زيست محيطي فولاد مبارکه
شهري
رقابت مجلس و دولت براي تدوين قانون جامع مديريت شهري
فرهنگ وهنر
تخصيص اعتبار براي خريد کتاب‌هاي خطي و اسناد تاريخي


بالا