نسخه شماره : 280 - 1397/12/07 -

سازمان آگهی ها تلفن :66402128 - 09011575857 نمابر : ۸۹۷۷۸۸۲۹

جمله روز:

.امام علی (ع): بزرگترین " ثروت " قناعت است

 
توسعه شبکه ريلي در سواحل جنوبي ضروري است
مديريت بهره‌برداري تأسيسات منتخب نفت به شركت‌هاي بين‌المللي واگذار مي‌شود
کسب رتبه نخست پرداخت تسهيلات به بنگاههاي کوچک و متوسط توسط بانک سپه در استان مرکزي
فرصت 4 ماهه ايران براي بهبود رتبه جهاني بانکي
در سال‌هاي گذشته و به دليل فضاي سياسي و منفي جهاني و ايراد اتهامات سياسي، ايران در دسته‌بندي «ليست سياه» FATF قرار داشت که بدترين وضعيت رتبه‌بندي اين نهاد بود. در پسابرجام گرچه هنوز ايران از ليست سياه FATF خارج نشده اما با مذاکرات صورت‌گرفته و اقدامات داخلي، اين وضعيت به حالت تعليق در آمده است.همچنين بر اساس آخرين رتبه‌بندي موسسه بازل، ايران در صدر فهرست پرريسک‌ترين کشورها از نظر فعاليت‌هاي پولشويي معرفي شد. رتبه‌بندي بازل پارامترهاي زيادي دارد که برخي از آنها بيشتر سياسي است اما بيشترين وزن اين پارامترها به گزارش‌هاي FATF اختصاص دارد، از اين رو در حال حاضر رتبه‌بندي و گزارش‌هاي FATF بيشتر مورد استناد موسسات مالي و اعتباري بين‌المللي است. در دهه گذشته توجه به الزامات پولشويي در نظام بانکي جهاني، به‌ويژه اروپا، افزايش يافته و روز به روز در حال گسترش است.
در اين شرايط بانک‌هاي بين‌المللي شرايط سختگيرانه‌اي را براي نقل و انتقال پول مد نظر دارند. اگر بانک‌هاي عامل داخلي نتوانند اصالت حساب‌هاي مقصد را بر اساس دستورالعمل‌هاي پولشويي، تاييد کنند نقل و انتقال پول به حساب‌هاي داخلي بسيار سخت و در برخي موارد غيرممکن مي‌شود.
در اهميت اين نهاد و همچنين ملاک هايي که براي تجارت خارجي از سوي آن اعلام مي شود، همين بس، که بسياري از نهادهاي مالي و بانکي بزرگ دنيا و حتي مؤسسات کوچک مالي که در اتحاديه اروپا و آمريکا قرار دارند در انجام تراکنش ها و مراودات مالي، مواضع و اعلاميه هاي اين گروه را به عنوان معيار ريسک همکاري با طرف تجاري شان در نظر مي گيرند.
ليست سياه و فضا سازي عليه ايران
شيوه فعاليت هاي گروه FATF و نحو برخورد اين گروه با مسايل اقتصادي پس از حوادث 11 سپتامبر 2001 سويه جديدي پيدا ...
» ادامه
مصائب دولت با بيکار پروري در آموزش عالي
گروه اقتصاد- "دولت بر سر وعده واگذاري کارها به صاحبان کسب و کار و عدم رقابت دولت با مردم ايستاده است." وزير اقتصاد با بيان اين اظهارات به نوعي به وعده اشتغالزايي دولت اشاره کرده است. گويا بخشي از برنامه اشتغالزايي دولت مربوط به واگذاري کارخانه هاي دولتي ...
» ادامه
رکورد تاريخي معاملات بورس کالاي ايران شکسته شد
مديرعامل بورس کالا از ثبت بالاترين رکورد تاريخي ارزش معاملات بورس کالا در سال جاري خبر داد و گفت: ارزش کل معاملات امسال بورس کالاي ايران تا پايان بهمن ماه، به بيش از يک ميليون و 35 هزار ميليارد ريال رسيد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 39 درصد افزايش ...
» ادامه
37 پروژه با ? ميليارد دلار سرمايه خارجي در شهرک هاي صنعتي اجرا مي شود
مديرعامل سازمان صنايع کوچک و شهرک‌هاي صنعتي ايران گفت: 37 پروژه با دو ميليارد دلار سرمايه گذاري خارجي در شهرک‌هاي صنعتي کشور اجرا مي‌شود.
به گزارش ثروت به نقل از خبرگزاري صداوسيما، صادق نجفي معاون وزير صنعت، معدن و تجارت و مديرعامل سازمان صنايع کوچک ...

» ادامه
عملکرد سازمان بنادر در حوزه دريا و بندر قابل تقدير است
احمد مرادى در آيين افتتاح پنجمين نمايشگاه بين المللى دريايى که در محل دائمى نمايشگاه هاى بندرعباس برگزار شد، با تاکيد بر سرمايه عظيم کشور در بخش هاي مختلف به ويژه در حوزه دريايي، افزود: مي توانيم ادعا کنيم در حوزه دريا در دنيا منحصر به فرد هستيم.
به ...

» ادامه
شهرستان
کسب رتبه اول در گروه فلزات اساسي و رتبه پنجم در ارزش افزوده و اشتغالزايي
گزارش
هر پيروزي ورزشي که به ويژه در ميادين بين‌المللي به وجود مي‌آيد، موجب تحکيم وحدت ملي مي‌شود
شهري
تصويب‌ عوارض 10 درصدي ورود به طرح براي خبرنگاران
فرهنگ وهنر
بزرگداشت رکن‌الدين خسروي با صورتک‌هاي نمايش بر چهره حضار


بالا