نسخه شماره : 286 - 1397/12/15 -

سازمان آگهی ها تلفن :66402128 - 09011575857 نمابر : ۸۹۷۷۸۸۲۹

جمله روز:

.امام علی (ع): بزرگترین " ثروت " قناعت است

 
قاتلان محيط زيست
چارچوب جديد همکاري اقتصادي در برابر واشنگتن ايجاد شود
بازيگران انرژي جهان در تگزاس گرد هم مي‌آيند
لودريان در تهران
«ژان ايو لودريان» وزير خارجه فرانسه براي گفت وگو با مقام هاي ايران درخصوص مهمترين مسائل منطقه اي و بين المللي و همچنين روابط دوجانبه وارد تهران شد. وزير امور خارجه فرانسه که همراه با يک هيات بلند پايه وارد تهران شد، روز دوشنبه علاوه بر ملاقات و مذاکره با محمدجواد ظريف وزير امور خارجه جمهوري اسلامي ايران، با ديگر مقام هاي ارشد کشورمان نيز ديدار خواهد کرد. رايزني درخصوص راه هاي گسترش روابط دو جانبه و تبادل نظر درباره مهمترين مسائل منطقه اي و بين المللي از جمله محورهاي اين گفت وگوها خواهد بود.
ان مارک آيرو وزير خارجه پيشين فرانسه آخرين دولتمرد بلند پايه اين کشور بود که اسفندماه سال گذشته به تهران سفر کرد.
ايران و فرانسه داراي روابط تاريخي بوده و در برخي حوزه ها نيز اشتراکاتي از نظر ژئوپليتيکي دارند. دو کشور در موضوعاتي مانند برجام، مسائل سوريه و مسائل منطقه اي مي توانند به مذاکره نشسته و گفت و گو کنند.
راه حل هاي سياسي
به گزارش مرکز ديپلماسي عمومي و رسانه اي وزارت امور خارجه، ژان ايو لودريان ظهر دوشنبه با محمد جواد ظريف وزير امور خارجه ديدار و گفت وگو کرد.
ظريف در اين ديدار ضمن اشاره به موضع اصولي فرانسه و اروپا در خصوص برجام، از برخي رفتارها و اظهارات مقامات اروپايي در اجراي برجام و نيز تاثير پذيري از فشار آمريکايي ها انتقاد کرد.
وي افزود: برجام به عنوان يک توافق چند جانبه که اروپا هم در به ثمر رسيدن آن سهيم بود و به گواهي 10 گزارش آژانس بين المللي انرژي اتمي، ايران کاملا به آن پايبند بود، در حال حاضر دستخوش بازي هاي غير منطقي و سياسي کاري هاي آمريکايي ها شده است که اروپا مي تواند نقش سازنده تري در حفظ اين دستاورد بين المللي ايفا کند و قبل از هر چيز ضمن اجراي کامل تعهدات ...
» ادامه
نفت از اسفند 57 تا اسفند 96
يادداشت
علي آهنگر
چهاردهم اسفند روزى كه در صفحه تقويم رويدادهاى گوناگونى را در خود ثبت كرد، از سالروز درگذشت دكتر محمد مصدق، تا بازگشايى مجدد شيرهاى نفت ايران در سال 57 پس از وقفه اى 70 روزه.
در اين روز، صادرات نفت ايران كه در اثر اعتصابات سراسرى ...

» ادامه
اشتغال و توسعه بدون بانک ها غيرممکن است
رييس جمهور، در مجمع عمومي بانک مرکزي، با تقدير از همراهي هاي نظام بانکي کشور با دولت گفت: اشتغال و توسعه بدون حضور بانک ها غيرممکن است و اگر مشارکت بانک ها در سال هاي اخير نبود اين ميزان اشتغال جديد ايجاد نمي شد.
به گزارش روابط عمومي بانک ملت دکتر روحاني ...

» ادامه
ايجاد پايگاه‌هاي اقتصادي در ? کشور اورآسيا
وزير امور اقتصادي و دارايي اعلام کرد: پيوستن به اتحاديه اقتصادي اورآسيا از اين جهت براي ايران اهميت دارد که مي‌توانيم حداقل در پنج کشور عضو و چند کشور ناظر پايگاه‌هاي اقتصادي ايجاد کنيم.
به گزارش اقتصادآنلاين مسعود کرباسيان در جمع اعضاي هيات اقتصادي ...

» ادامه
بورس
سامانه مذاکره ادغام و تمليک در فرابورس راه‌اندازي شد
صنعت و خودرو
سهم بخش صنايع معدني از کل صادرات غيرنفتي 23 درصد است
مناطق آزاد و ويژه اقتصادي
مناطق آزاد قوي ترين پشتوانه براي سرمايه گذاري در کشور
شهرستان
اولين مرکز مشاوره و ارائه خدمات پرستاري در ساوه افتتاح شد
شهرستان
بازديد استاندار مازندران از دو واحد توليدي در شهرك صنعتي جويبار
شهري
گردهمايي همياري بنياد دانش برگزار شد
فرهنگ و هنر
« شکل آب» برنده چهار جايزه اسکار شد


بالا