نسخه شماره : 294 - 1397/12/26 -

سازمان آگهی ها تلفن :66402128 - 09011575857 نمابر : ۸۹۷۷۸۸۲۹

جمله روز:

.امام علی (ع): بزرگترین " ثروت " قناعت است

 
ظريف : بحران سوريه بايد بدون فشار خارجي حل شود
97، سال پرکار صنعت نفت
نقشه امريکا؛ يک بار مصدق اين بار انقلاب
افزايش تعرفه درمان در سال جديد
طي چند سال اخير، نرخ تورم مهم‌ترين معيار تعيين نرخ افزايش تعرفه‌ها بوده است. براي تعيين تعرفه‌هاي خدمات پزشکي هرساله متوليان نظام سلامت ازجمله وزارت بهداشت و درمان، وزارت رفاه، سازمان نظام پزشکي و انجمن‌هاي علمي تخصصي نظرات کارشناسانه خود را درخصوص ميزان رشد تعرفه‌ها براي سال جديد به شوراي‌عالي بيمه ارائه مي‌کنند تا پس از بررسي و تصويب به هيأت دولت رفته و به تأييد و تصويب نهايي برسد.شوراي‌عالي بيمه با رأي اعضاي خود درمورد ميزان تعرفه‌هاي پزشکي تصميم‌گيري مي‌کند. از آنجا که در طول سال هيچ توليد ومحصولي به لحاظ قيمت ثابت نيست و همواره با افزايش همراه است به همين سبب تعرفه خدمات پزشکي نيز نمي‌تواند ثابت باشد.
با اين حال طبق مصوبه کميسيون تلفيق مجلس شوراي اسلامي، دستگاه‌هاي موضوع ماده 5 قانون مديريت خدمات کشوري و ماده 29قانون برنامه ششم توسعه و شوراهاي اسلامي شهر و روستا مکلف شدند به‌گونه‌اي اقدام و نظارت کنند که در سال 1397تعرفه، عوارض و بهاي خدمات ازجمله تعرفه و ارزش نسبي خدمات بهداشتي و درماني و دريافتي پزشکان نظام پزشکي، مهندسان نظام مهندسي ساختمان، کشاورزي، وکلا، کارشناسان دادگستري، نظام دامپزشکي و امثال آن، غيراز موارد مصرح در اين قانون افزايش پيدا نکند، بر اين‌‌اساس، افزايش هرگونه تعرفه، عوارض و بهاي خدمات توسط دستگاه‌ها و نهادهاي مذکور به هر نحو ممنوع است.
به اين ترتيب نهادهاي مسوول در امر بهداشت و درمان در برابر يک دوراهي قرار گرفته اند. آنها از يک سو بايد جوابگوي نياز جامعه بهداشت و درمان باشند و از سوي ديگر به الزام قانوني عدم افزايش قيمت خدمات درماني پايبند بمانند. شايد به همين دليل باشد که نرخ گذاري در اين زمينه براي سال آينده تا اين اندازه طول کشيده است و گفته مي ...
» ادامه
واکنش معاون بانک مرکزي به تعداد زياد شعب بانک‌ها در ايران
تعداد زياد شعب بانک‌ها در ايران يکي از مواردي است که اخيرا مورد انتقاد زيادي قرار گرفته است؛ اما واقعيت چيست؟ آيا در کشورهاي ديگر وضع متفاوت است؟
افزايش تعداد شعب بانک‌ها طي سال‌هاي اخير و رسيدن آن به عدد 23 هزار، يکي از مواردي است که از سوي برخي کارشناسان ...

» ادامه
صد درصد اظهارنامه‌هاي مالياتي الکترونيکي شد
رييس‌کل سازمان مالياتي اعلام کرد: 100 درصد اظهارنامه‌هاي مالياتي در سال جاري به صورت الکترونيکي دريافت شد.
به گزارش پژوهشکده پولي و بانکي، سيد کامل تقوي‌نژاد در نشست هم‌انديشي اعضاي شوراي عالي اطلاعات مالياتي اظهارداشت: اولويت نخست سازمان در سال آينده، ...

» ادامه
صعود بازار سرمايه در آخرين هفته سال
بازار سرمايه در هفته اي که گذشت، با رويدادهاي مهمي همراه شد که رشد و حجم معاملات، تقويت توليد و حذف رانت به عنوان دو نقش کليدي بورس کالا، تداوم روند صعودي بازار با گذر از اسفند و واکاوي بازارهاي جهاني در 2018 از مهمترين آنها بود.
مروري بر مهمترين اخبار ...

» ادامه
صنعت و خودرو
30 طرح با سرمايه گذاري 3/3 ميليارد دلار امسال راه اندازي شد
مناطق آزاد و ويژه اقتصادي
آمادگي مناطق آزاد چابهار و گوادر پاکستان براي تشکيل کارگروه مشترک تجاري
شهرستان
طرح تسهيل سفرهاي دريايي نوروز 97 آغاز شد
شهري
برخي خبر دروغ مي‌سازند و به آن حمله مي‌کنند
فرهنگ و هنر
دور جديد لغو کنسرت‌ها


بالا