نسخه شماره : 296 - 1397/01/14 -

سازمان آگهی ها تلفن :66402128 - 09011575857 نمابر : ۸۹۷۷۸۸۲۹

جمله روز:

.امام علی (ع): بزرگترین " ثروت " قناعت است

 
جهانگيري: احياي درياچه اروميه با جديت دنبال مي شود
اعتماد مردم به حاکميت خدشه‌دار شده است
برنامه ايران براي دستيابي به تکنولوژي ميني ال.ان.جي
رشد 5/4 درصدي اقتصاد ايران
هشتم فروردين ماه سازمان برنامه و بودجه در جلسه هيأت دولت گزارشي از عملکرد منابع و مصارف بودجه سال 1396و مقايسه آن با لايحه دولت , مصوب مجلس شوراي اسلامي و عملکرد سال 1395 ارائه داد. بر اساس اين گزارش رشد اقتصادي در 9 ماهه اول سال 1396 در مقايسه با 9 ماهه اول سال 1395 ، با نفت 4.4 درصد و بدون نفت 4.7 درصد رشد داشته است. همچنين نرخ بيکاري با 3 واحد درصد کاهش همراه بوده است و تورم ماهانه 0.2 درصد و سالانه 8.2 درصد و نقطه اي اسفند 96 به اسفند 95، برابر با 7.2 درصد گزارش شده است. همچنين عملکرد منابع و مصارف معادل 100 درصد لايحه دولت و 92.3 درصد قانون بودجه بوده است درآمدها با 5 واحد درصد افزايش و مصارف با 3 درصد در مقايسه با لايحه دولت و 3.8 درصد کاهش در منابع و 4 درصد کاهش در مصارف در مقايسه با قانون بودجه گزارش شده است.
در اين گزارش عملکرد درآمدهاي مالياتي و گمرک بالغ بر 115.6 هزار ميليارد تومان بوده که در مقايسه با لايحه دولت 2 درصد افزايش و نسبت به قانون بودجه 7دهم واحد درصد کاهش داشته است و متوسط قيمت فروش يازده ماهه هر بشکه نفت و ميعانات 53 و 55 دلار اعلام شده است.
در ادامه عملکرد واگذاري دارايي هاي سرمايه اي در سال 96 در مقايسه با سال 1395 رشدي معادل 24 درصد و در واگذاري دارايي هاي مالي 4.5 درصد کاهش يافته است. عملکرد اعتبارات تملک دارايي هاي سرمايه اي در مقايسه با سال قبل 10 درصد رشد داشته است.
تحقق 100 درصدي پيش بيني ها
در همين زمينه معاون رييس جمهور و رئيس سازمان برنامه و بودجه کشور در رشته توييتي با اشاره به گزارش خزانه درباره دريافت‌ها و پرداخت‌هاي سال 1396 اظهار داشت: خوشبختانه 100 درصد پيش‌بيني لايحه بودجه 1396 يعني 320 هزار ميليارد تومان دريافت تحقق‌يافته است که ...
» ادامه
نفت در آستانه 70 دلاري شدن
قيمت نفت برنت با 37 سنت، معادل 0.55 درصد افزايش به 69 دلار و 71 سنت رسيد.
به گزارش رويترز، کاهش فعاليت هاي حفاري در آمريکا و احتمال اينکه آمريکا تحريم ها عليه ايران را مجددا تشديد کند موجب شد تا قيمت نفت روز گذشته افزايش يابد.
بر اساس اين گزارش، قيمت ...

» ادامه
ادغام بانک هاي نظامي در سال 97
براساس وعده‌اي که بانک مرکزي براي ادغام بانک‌هاي نظامي و نهايي شدن اين تصميم در مورد موسسه ثامن و بانک مهر اقتصاد با بانک انصار در بهار داده است، به زودي مخاطبان شبکه بانکي با شکل‌گيري يک بانک جديد و البته بزرگ مواجه خواهند شد.
به گزارش ايسنا، در پايان ...

» ادامه
برنامه وزارت اقتصاد براي حمايت از کالاي ايراني
مسعود کرباسيان مي‌گويد: برنامه داريم در جهت حمايت از کالاي ايراني به موضوع ماليات توليدکنندگان توجه کرده و همچنين در بخش گمرک تخفيفاتي را براي واردات برخي مواد اوليه توليدکنندگان در نظر بگيريم.
به گزارش ايسنا، وزير اقتصاد درباره سال "حمايت از کالاي ...

» ادامه
وضعيت قرمز براي هزاران هکتار شاليزار در مازندران
کاهش بارندگي، کم شدن روان آبها و آب شدن بخش زيادي از ذخاير برف ارتفاعات در مازندران ، منابع آب کشاورزي اين استان را تحت تاثير شديد قرار داده و سبب شده تا در نخستين روزهاي ماه فروردين کشت برنج در سه هزار هکتار از شاليزارهاي استان در خط قرمز قرار بگيرد.
به ...

» ادامه
صنعت خودرو
ماليات بر ارزش افزوده مانع جدي توليدکنندگان
مناطق آزاد و ويژه اقتصادي
ظرفيت‌هاي اقتصادي ? منطقه آزاد جديد
فناوري نوين
جهان «هاي‌تک» در هفت روز
خداحافظي با «تلگرام»
استان ها
خدمات درماني به وظايف داوطلبان هلال احمر افزوده مي شود
شهري
«حمايت از کالاي ايراني»فرصتي براي گذار به شهر خلاق
فرهنگ وهنر
گره نمادين جهانگيري بر فرش تبريز 2018


بالا