نسخه شماره : 300 - 1397/01/19 -

سازمان آگهی ها تلفن :66402128 - 09011575857 نمابر : ۸۹۷۷۸۸۲۹

جمله روز:

.امام علی (ع): بزرگترین " ثروت " قناعت است

 
بازسازي روابط تهران و دهلي‌نو در حوزه انرژي
جزئيات طرح مجلس براي ساماندهي بازار ارز
به ريل ثبات اقتصاد بازمي‌گرديم
اروپا در دوراهي برجام
با نزديک شدن به موعد مقرر براي اعلام نظر امريکا درباره ادامه حضور اين کشور در برجام نقش ديپلماسي کشورهاي اروپايي در ادامه حيات اين پيمان چند جانبه بين المللي بيش از پيش پر رنگ مي شود. ايران در حال حاضر با وجود رفتارهاي غيرقانوني آمريکا در وضعيت بهتري نسبت به قبل از برجام است. صادرات نفت ايران به سطح قبل از تحريم رسيده است و شرکاي بزرگي مانند چين، کره جنوبي و ژاپن دوباره در دسترس هستند. پژو، رنو و توتال شرکت هاي اروپايي هستند که فعاليت هاي خود در ايران را از سر گرفته اند.
و اعلام سرمايه گذاري هاي ميلياردي کرده اند. اقتصاد ايران در سال هاي 2016-2017 رشد 6.5 درصدي داشته و پيش بيني مي شود که در سال هاي 2017-2018 رشد 4.2 داشته باشد. علاوه بر آن، هنوز راه هايي براي مبارزه با تلاش هاي آمريکا براي جلوگيري از سرمايه گذاري اروپا و همچنين خريد از اروپا وجود دارد.
واضح است که ايران منافع مشترکي با اروپا در حفظ برجام، با ايالات متحده و يا بدون آن، و در به حداقل رساندن عواقب ناشي از خروج ايالات متحده دارد؛ بنابراين، ايران بايد براي اروپا شفاف سازي کند و اموري که ايران بايد تحريم شود تا از فروپاشي برجام جلوگيري شود را رد کرده و قدرت بيشتري به آنهايي در اتحاديه اروپا بدهد که پيشنهاد سه کشور اروپايي را عقلاني نمي دانند.
بهترين نتيجه ي اين امر، فهماندن اين مطلب به ترامپ است که برجام به عنوان يک توافقنامه عدم گسترش تسليحات هسته اي مناسب است و به همين دليل منافع ايالات متحده را تامين مي کند. ضروري است که اروپا و ايران عامل مشترک براي حفظ برجام باشند و از دشمني با يکديگر و گفتگوهاي عميق در مورد مسائلي مانند گسترش موشک هاي منطقه خودداري کنند.
اروپا در برجام باقي مي ماند
سهيلا جلودارزاده در گفت ...
» ادامه
ايران و ترکيه براي همکاري در بخش کشاورزي و صنايع غذايي تفاهم نامه امضا کردند
تفاهم نامه همکاري در بخش هاي کشاورزي و غذا بين کانون انجمن هاي صنايع غذايي ايران و اتحاديه مرکزي تعاون هاي اعتباري کشاورزي ترکيه ديروز(شنبه) در اتاق بازرگاني ايران به امضا رسيد.
به گزارش خبرنگار اقتصادي ايرنا، براساس اين تفاهم نامه قرار است از ظرفيت ...

» ادامه
صادرات 3/2 ميليارد دلاريواحدهاي صنعتي کوچک در سال96
معاون برنامه ريزي سازمان صنايع کوچک و شهرک هاي صنعتي ايران از صادرات 2 ميليارد و 300 ميليون دلاري واحدهاي کوچک و متوسط مستقر در شهرک ها و نواحي صنعتي کشور در سال 96 خبر داد.
به گزارش سازمان صنايع کوچک و شهرک هاي صنعتي ايران، فرشاد مقيمي افزود: سال گذشته ...

» ادامه
الحاق بندر شهيد بهشتي به منطقه آزاد چابهار
مشاور رييس جمهور و دبير شوراي عالي مناطق آزاد با بيان اينکه تفاهمات اوليه براي پيوستن بندر شهيد بهشتي چابهار به محدوده منطقه آزاد انجام شده است، گفت: اين موضوع در کارگروه تخصصي مطرح شده و بايد پس از تاييد اين کارگروه به تصويب شوراي عالي مناطق آزاد و ...
» ادامه
فناوري نوين
هشدار به مسئولان فناوري اطلاعات سازمان‌ها و شرکت‌ها
استان ها
طنين نام اصفهان در بزرگ ترين شهر اقتصادي اروپا
شهري
اصرار شهردار به استعفا
فرهنگ وهنر
نمايشگاه عکاس ايتاليايي در ايران افتتاح شد


بالا