نسخه شماره : 302 - 1397/01/21 -

سازمان آگهی ها تلفن :66402128 - 09011575857 نمابر : ۸۹۷۷۸۸۲۹

جمله روز:

.امام علی (ع): بزرگترین " ثروت " قناعت است

 
روحاني: اگر برجام را نقض کنند پشيمان خواهند شد
سيف: قيمت ارزدر روزهاي آينده متعادل مي شود
لاريجاني:کميته مشترک پارلماني ايران و روسيه تشکيل شد
همگرايي سه قوه در حمايت از کالاي ايراني
رهبر انقلاب اسلامي در پيام نوروزي خود سال 1397 را سال حمايت از کالاي ايراني خوانده و همگان را براي تحقق اين هدف مخاطب قرار دادند. اندک زماني پس از اعلام شعار سال، اين عنوان در گفت وگوهاي نخبگان و چهره هاي شاخص کشور در عرصه هاي گوناگون، افکار عمومي، تبليغات رسانه اي و به عبارتي فضاي حقيقي و مجازي به شکلي ويژه برجستگي يافت تا موجي از همراهي و تبعيت از پشتيباني کالاي ساخت کشور به راه افتد. هر چند ايجاد فضا، زمينه ها و در مجموع فرهنگ سازي ميان مصرف کنندگان داخلي به منظور اقبال به توليدات ايراني و در وهله بعدي تلاش به منظور تسخير بازارهاي خارجي مسير کلي حمايت از کالاي ايراني را مشخص مي سازد.
اما هر يک از نهادهاي حاکميت به عنوان حلقه اي در زنجيره تصميم سازي، کارشناسي، تدارک، اجرا و نظارت بر فرايند تحقق اين هدف با مسووليت و کارويژه هاي خاص خود مواجهند.
در نگاه نخست، بخش عمده مسووليت ايجاد رونق در توليد ملي بر عهده دستگاه اجرايي است که بايد از طرفي بسترساز جلوگيري از واردات کالاهاي غيرضروري و قاچاق، حمايت از بنگاه هاي توليدي و تسهيل فرايند توليد داخلي، توسعه تجارت و صادرات کالاهاي ايراني، تغيير الگوهاي مصرف در جامعه و ... شود و نيز شهرونداني که با درک ضرورت هاي اقتصادي کشور همراهي و همدلي ويژه اي را در اين زمينه نشان دهند، اما همچنان که اشاره شد هر دستگاه حاکميتي در اين جهت سهمي مجزا و منحصر به فرد دارد.
درک ضرورت هاي حرکت به سوي تقويت بنيه و توان توليدي کشور عاملي بود که سبب شد مجلس شوراي اسلامي سال گذشته «کميسيون ويژه حمايت از توليد ملي و نظارت بر اجراي اصل 44 قانون اساسي» را تشکيل دهد و اعضا و هيات رييسه اين کميسيون نيز اسفندماه پارسال انتخاب شدند.
بنابر تازه ترين اعلام، ماموريت ...
» ادامه
شروط 3 گانه بقاي كالاي داخلي نفت
حركت يك‌ساله كشور در سال 97 بنا به فرمايشات مقام معظم رهبري در نخستين لحظات تحويل سال نو، بر مبناي حمايت از توليدكنندگان ايراني پايه‌ريزي شد. «حمايت از كالاي ايراني» در تمام بخش‌هاي اقتصادي كشور اگرچه نيازمند اصلاح باور و اعتماد جامعه ايراني به توليد ...
» ادامه
تخصيص ميعانات گازي براي تامين نيازهاي داخلي افزايش مي‌يابد
تخصيص ميعانات گازي براي تامين نيازهاي داخلي همسو با اجراي برنامه اقتصاد مقاومتي و جلوگيري از خام فروشي، افزايش مي‌يابد.
با تثبيت توليد در رديف نخست پالايشگاه ستاره خليج فارس و آغاز توليد در رديف دوم آن، ميعانات گازي تخصيص يافته به اين پالايشگاه افزايش ...

» ادامه
بيمه رايگان افراد متمول، خيانت است
وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي، گفت: حق مردم داشتن بيمه خوب در همه حوزه‌ها است؛ اما درعين حال برخوردار بودن متمولان از خدمات بيمه رايگان، خيانت است.
به گزارش ايرنا، سيدحسن هاشمي در ديدار نوروزي با مديران و کارکنان سازمان بيمه سلامت افزود: تعادلي در ...

» ادامه
سناريوهاي پيش روي اقتصاد جهاني در مواجهه با ارزهاي رمز پايه
آينده ارزهاي رمز پايه بيش از هر چيز به پذيرش يا رد آن توسط دولتمردان کشورها و رسميت آنها در اقتصاد جهاني، بخصوص اقتصادهاي پيشرفته و بزرگ بستگي دارد.
به گزارش مهر، وزارت اقتصاد در گزارشي، سناريوهاي پيش روي اقتصاد جهاني در مواجهه با ارزهاي رمز پايه را ...

» ادامه
اقتصاد کشاورزي
افزايش هفتصد و هفتاد و شش درصدي صادرات محصولات کشاورزي
صنعت و خودرو
نوسازي صنايع و مشوق صادرات دو راهکار وزارت صنعت براي حمايت از توليد ملي
مناطق آزاد و ويژه اقتصادي
استقبال واردکنندگان از ممنوعيت واردات کالا از چهار کشور
فناوري نوين
دستاوردهاي ملي فناوري هسته‌اي رونمايي شد
استان ها
ديدار شهردار اصفهان با انجمن کارفرمايان فرانسه
شهري
ورود دادستان تهران به ماجراي استعفاي شهردار
فرهنگ وهنر
تجربه جديدي در کنسرت ارديبهشت براي ايراني‌ها مي‌آورم


بالا