نسخه شماره : 100 - 1396/04/18 -

سازمان آگهی ها تلفن :66402128 - 09011575857 نمابر : ۸۹۷۷۸۸۲۹

جمله روز:

.امام علی (ع): بزرگترین " ثروت " قناعت است

 
بخش خصوصي واقعي به دنبال فساد نمي‌رود
افتتاح حساب خانه اولي ها در بانک مسکن افزايش تصاعدي دارد
بانک شهر تکيه گاه شهروندان است
راه درمان اقتصاد ايران
عضو هيئت رئيسه اتاق بازرگاني تهران گفت: بانک‌ها براي عدم کاهش نرخ سود سپرده‌ها راهکارهاي مختلفي دارند.
سيده فاطمه مقيمي عضو هيئت رئيسه اتاق بازرگاني تهران در خصوص اثرات منفي نرخ سود در حمايت از توليد گفت: ما هميشه براي اين موارد درمان مقطعي در يک محدود زماني به کار مي‌گيريم. در حالي که بيماري اقتصاد ايران بيماري مزمن و سختي بوده و نمي توان با يک مُسکن کوتاه مدت آن را درمان کرد.
وي با اشاره به عدم تمکين بانک ها از سياست‌هاي بانک مرکزي در زمينه نرخ سود سپرده ها با طرح اين سوال که آيا همين امروز اگر بانک مرکزي با در نظر گرفتن نرخ تورم و ساير شاخص‌ها اعلام کند نرخ سود سپرده بايد کاهش پيدا کند، بانک ها به سرعت آن را اجرايي مي‌کنند؟، اظهار کرد: قبلا هم اين موضوع امتحان شده است. بانک ها براي عدم اجراي اين موضوع راهکارهاي مختلفي دارند.
مقيمي ادامه داد: برخي بانک‌ها توافق کردند نرخ سود سپرده را متناسب با نرخ تورم کاهش مي دهند اما وقتي با مشتريان قراردادهاي يک يا چندساله دارند اين کاهش سود شامل قراردادهاي قبلي نمي شود و همچنان با همان شرايط قبل ادامه مي دهند.
وي افزود: بالا بودن نرخ سود سپرده ها باعث شده است مردم وابسته به درآمدهاي کاذب ناشي از سپرده هاي بانکي شده و سرمايه ها به سمت توليد حرکت نکند.
به گفته وي در کشورهاي ديگر که نرخ سود يک يا دو درصد اعمال مي شود، سرمايه هاي مردم به سمت گردش در اقتصاد و توليد رفته است.
توتال برگشت، با «اوليـن»هاي بسيار
سحر سعيديان | مهم‌ترين رويداد هفته گذشته در حوزه اقتصادي كه به امضاي قرارداد طرح توسعه بخش فراساحل فاز 11 پارس جنوبي با مشاركت شركت توتال، شركت ملي نفت چين (CNPCI) و شركت ايراني پتروپارس اختصاص داشت، سر و صداهاي زيادي به پا كرد و بر صدر خبرهاي رسانه‌هاي ...
» ادامه
دعوت از صنايع منطقه جهت حضور در همايش ارزيابي حمايت از حقوق مصرف کنندگان و توليد کنندگان
قم- به گزارش روابط عمومي منطقه ويژه اقتصادي سلفچگان، مجيد ارغنده پور مديرکل نظارت بر تشکل ها و هماهنگي امور استان هاي سازمان حمايت از مصرف کنندگان و توليد کنندگان در بازديد از منطقه ويژه اقتصادي سلفچگان و ديدار با مدير عامل اين منطقه، از تمامي فعالان ...
» ادامه
با همکاري کمپاني گرند پرسونر فرانسهکارگاه آموزشي ساخت عروسک هاي غول پيکر در منطقه آزاد انزلي برگزار مي‌شود
به گزارش ثروت به نقل از روابط عمومي و امور بين الملل سازمان منطقه آزاد انزلي ؛ کارگاه آموزشي ساخت عروسک هاي غول پيکر تحت ليسانس کمپاني گراندپرسونز فرانسه، در تابستان سال جاري در منطقه آزاد انزلي برگزار مي‌شود.
مجيد فاتحي معاون فرهنگي، اجتماعي گردشگري ...

» ادامه
صنعت و خودرو
سوگلي‌هاي اقتصادي را از بين ببريد
معدن مي تواند ارزش افزوده 30برابري ايجاد کند


بالا