نسخه شماره : 56 - 1396/02/10 -

سازمان آگهی ها تلفن :66402128 - 09011575857 نمابر : ۸۹۷۷۸۸۲۹

جمله روز:

.امام علی (ع): بزرگترین " ثروت " قناعت است

 
سياست خارجي ما در قبال آمريکا قاطعانه، تثبيت شده و اصولي است همکاري ايران و سوئيس براي دستيابي به بازار اوراسيا
بهره‌هاي بانکي بلاي جان توليدکنندگان!
اصلاني ـ عضو کانون عالي شوراهاي اسلامي کار تصريح کرد: در طول 38 سال گذشته هر جا زير پرچم رهبري حرکت کرديم، به آن رسيديم ولي در مورد توليد، عرق ملي در کشور نيست چون عده‌اي منافعشان در وارد کردن کالاي قاچاق است؛ به همين دليل است که توليد در ايران جان نمي گيرد. متاسفانه در تمام دولتها يک عده اعتقادي به توليد نداشته و ندارند و بيشتر در فکر واردات کالا هستند تا به توليد ضربه بزنند.
اين مقام مسئول کارگري بهره هاي بالاي بانکي را بلاي جان توليدکنندگان دانست و گفت: کدام توليدکننده‌اي را سراغ داريد که با 12 درصد هزينه دستمزد و 8 درصد هزينه آب و برق 33 درصد سود کند و آن را به بانک بدهد؟ امروز در مورد پرداخت وام ها به کارخانه ها با مشکل مواجهيم و بهره هاي بانکي توليدکنندگان را زمين گير کرده است.
اصلاني همچنين بر ضرورت نظارت بر پرداخت وام به بنگاه‌هاي توليدي تاکيد کرد و گفت: بايد بر پرداخت تسهيلات به بنگاه‌ها نظارت کنيم تا داستان وام هاي زودبازده که در جاي ديگري هزينه مي شد تکرار نشود.
سيف:حجم نقدينگي محدود شد
رييس کل بانک مرکزي با اشاره به نشانه‌هاي خروج اقتصاد از رکود گفت: با اقدامات صورت گرفته رشد نقدينگي به 23,2 درصد کاهش يافت.
ولي الله سيف با بيان اينکه يکي از اهداف بانک مرکزي در راستاي تحقق سياست هاي اقتصاد مقاومتي، جلوگيري از برهم زدن آرامش در اقتصاد ...

» ادامه
شمارش معکوس خودکفايي در توليد بنزين
به‌زودي، با افتتاح پالايشگاه ستاره خليج فارس کشور علاوه بر خودکفايي در توليد بنزين، ايران به جمع صادرکنندگان بنزين در جهان خواهد پيوست؛ آرزويي که پس از 36 سال در آخرين ماه‌هاي حضور دولت يازدهم به واقعيت مي پيوندد.
«کشوري که خودش نفت دارد چطور بايد سالانه ...

» ادامه
نقشه راه تجارت آب مجازي کشور تهيه شود
رئيس اتاق ايران در نخستين کنفرانس بين‌المللي آب مجازي تأکيد کرد: آب مجازي و تجارت آن موضوع جديدي است که در دنيا مطرح شده و مطالعات زيادي در مورد آن صورت گرفته است که نشان مي‌دهد در صورت استفاده بجا از آن مي‌توان به حل بحران آب کمک کرد.
غلامحسين شافعي، ...

» ادامه
مناطق آزاد و شهرستان
مسير 43 کيلومتري جزاير ناز تا فرودگاه قشم با دونده دو ماراتن کشورمان
صنعت و خودرو
توافق هاي صنعتي ايران با دو کشور اسلواکي و چک


بالا