نسخه شماره : 105 - 1396/04/24 -

سازمان آگهی ها تلفن :66402128 - 09011575857 نمابر : ۸۹۷۷۸۸۲۹

جمله روز:

.امام علی (ع): بزرگترین " ثروت " قناعت است

 
آمريکا در عمل به روح برجام شکست خورده است
بدون سياست رفاهي تمام برنامه توسعه شکست مي خورد
تنها فرصت ما براي مديريت بحران کنوني آب برنامه ششم است
کاهش نرخ سود بانکي بصورت دستوري امکان پذير نيست
وزير صنعت، معدن و تجارت گفت: کاهش نرخ سود بانکي بصورت دستوري امکان پذير نيست و اين موضوع بايد بگونه اي باشد که منابع هم متناسب با رشد اقتصادي کشور افزايش پيدا کند.
به گزارش ثروت به نقل از شاتا، «مهندس محمد رضا نعمت زاده» در پايان جلسه هيات دولت درباره کاهش نرخ سود بانکي و ارتباط آن با رونق توليد با بيان اين مطلب، افزود: در شوراي پول و اعتبار به کرات عرض کرديم با توجه به کاهش تورم و سود بانکي حتما بايد کاهش پيدا کند.
وي اضافه کرد: با توجه به عدم موازنه عرضه و تقاضا در منابع مالي و ظرفيت پايين نظام بانکي کشور و تقاضايي که در بازار سرمايه است، هنوز نرخ سودها بالاست.
وزير صنعت، معدن و تجارت در مورد چگونگي کاهش اين نرخ نيز گفت: اين موضوع به اظهار نظر صاحب نظران اقتصادي، پولي و بانکي و انسجام در عملکرد بانکي کشور بر مي گردد.
مهندس نعمت زاده ادامه داد: در عين حال بانک هايي وجود دارند که از تصميمات شوراي پول و اعتبار تخطي مي کنند و اين موضوع بايد شديدا کنترل شود.
وي در پاسخ به سوالي درباره مصوبه هيات وزيران در خصوص ممنوعيت ورود 14 قلم کالا گفت: ما در سال هاي 93 و 94 دو ليست را تقديم هيات وزيران کرديم که دستگاه هاي دولتي، پيمانکاران و طرف هاي آن ها به دليل توليد اين کالاها در داخل کشور از ورود آن ها جلوگيري کنند.
وي افزود: پس از تصويب اين ليست ها، با توجه به پيشرفت توليدات داخلي و تامين نياز کشور از طريق توليدات داخلي، ليست جديدي ديگري نيز در اواخر سال گذشته به هيات دولت ارائه شد که پس از بررسي و جلب نظر دستگاه هاي مصرف کننده اين ليست در هفته گذشته به تصويب رسيد ليست هاي قبلي اضافه خواهد شد.
وزير صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اينکه توليد کالا به مقدار کافي در داخل کشور انجام مي ...
» ادامه
اتمام بسياري از پروژه‌هاي نيمه تمام کلانشهرها با حمايت بانک شهر
مديرعامل بانک شهر با بيان اين‌که امروز نقش اين بانک در عمران و آبادي شهرها بر هيچکس پوشيده نيست، از اتمام بسياري از پروژه‌هاي نيمه تمام کلانشهرها با حمايت بانک شهر خبر داد. به گزارش ثروت به نقل از مرکز ارتباطات و روابط عمومي بانک شهر، دکتر حسين محمد ...
» ادامه
لزوم سياستگذاري، نظارت و هدايتگري سازمان آموزش فني وحرفه اي
رئيس مجلس شوراي اسلامي با تاکيد بر حمايت مجلس از آموزش هاي فني و حرفه اي گفت: سازمان آموزش فني و حرفه اي بايد سياستگذار، هدايتگر و نظارت کننده باشد. به گزارش ثروت به نقل از خبرگزاري خانه ملت، دکتر علي لاريجاني که به استان قم سفر کرده است (پنجشنبه 22 ...
» ادامه
نفت و انرژي
سرمايه گذاري توتال 5ميليارد از 200 ميليارد دلار
صنعت و خودرو
استقرار صنايع بزرگ در کشور مرهون نگاه حرفه اي در ايدرو بوده است


بالا