نسخه شماره : 173 - 1396/07/19 -

سازمان آگهی ها تلفن :66402128 - 09011575857 نمابر : ۸۹۷۷۸۸۲۹

جمله روز:

.امام علی (ع): بزرگترین " ثروت " قناعت است

 
  علي کاردر: اروپايي‌ها براي همکاري با ايران مصمم هستند 

مديرعامل شرکت ملي نفت ايران با بيان اينکه مناقصه ميدان نفتي آزادگان در سال 2017 برگزار نمي‌شود، گفت: کشورهاي چين و شوروي و اروپايي‌ها به تصميم ترامپ عکس‌العملي نشان ندادند و در تصميم خود براي مذاکره با ايران محکم هستند.

علي کاردر در سومين کنگره کاربردي نفت و نيرو با اشاره به آماده‌سازي بسته پنج ميليارد دلاري براي افزايش توليد از ميادين گفت: اين بسته در ابعاد کوچک و تا ميزان 300 ميليون دلار آماده مي‌شود و عمده کار آن حفاري، خط لوله جرياني و تغييرات در نمک‌زدايي است.

وي با بيان اينکه اجراي بسته‌هاي مذکور در سطح شرکت‌هاي ايراني است، افزود: همه شرکت‌هاي ايراني مي‌توانند اين بسته‌ها را اجرا کنند، ما از نظر تامين مالي نگران اجراي اين بسته‌ها بوديم. زيرا مدل آن EPC بود اما بازار به اين بسته‌ها علاقه‌مندي نشان داد و شرکت‌هاي ايراني ابراز علاقه کردند که تعدادي از آنها مي‌توانند تامين مالي کنند به همين دليل مدل را به ETCF تغيير داديم و شرکت‌هاي ايراني مي‌توانند پروژه را اجرا کنند. بخش ديگر کار توسط وزارت نفت و بخشي ديگر توسط بانک‌ها و صندوق توسعه انجام مي‌شود.

مديرعامل شرکت ملي نفت ايران با بيان اينکه اجراي بسته‌هاي مذکور ميزان توليد را 200 تا 250 هزار بشکه افزايش مي‌دهد، اظهار کرد: اگر اقدامات پيشگيرانه انجام نشود، توليد نفت سالانه 300 هزار بشکه کاهش پيدا مي‌کند.

کاردر در ادامه با اشاره به برگزاري مناقصه ميدان نفتي آزادگان اظهار کرد: شرکت‌ها همچنان در حال بررسي مدل‌هاي فني هستند و برخي از آنها هنوز ايده‌هاي ما را اجرا نکرده‌اند. شورا ايده‌هاي آنها را مورد بررسي قرار داده و برخي از آنها را براي اعمال تغييرات برگردانده است. وي با تاکيد بر اينکه براي توسعه ميدان نفتي آزادگان کنسرسيوم تشکيل خواهد شد، تصريح کرد: هنوز اسامي شرکت‌هايي که مي‌خواهند کنسرسيوم تشکيل دهند، اعلام نشده است. ما دو هفته به آنها فرصت داده بوديم اما باز هم اين فرصت تمديد شد. زيرا آنها بين خودشان فرآيند سختي را طي مي‌‌کنند. مديرعامل شرکت ملي نفت ايران با بيان اينکه هفت شرکت به طور جدي براي مناقصه آزادگان در حال مذاکره هستند، افزود: مناقصه در سال 2017 برگزار نخواهد شد. کاردر با اشاره به تغيير سياست آمريکا گفت: اين موضوع فعلا شرايط را تغيير نداده است. کشورهاي چين و شوروي عکس‌العملي نداشته اند، اروپا هم محکم است و شرکت‌هاي معتبر خودشان را فرستاده‌اند و پيامشان اين است که همراهي خواهندکرد.


نسخه چاپي نسخه چاپی ارسال به دوستان ارسال به دوستان

ارسال نظر
نام (اختیاری)
پست الکترونیک (اختیاری)
آدرس وبسایت یا وبلاگ (اختیاری)
نظرشما

کد امنیتی
توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 
پاسخ به :


بالا