نسخه شماره : 175 - 1396/07/22 -

سازمان آگهی ها تلفن :66402128 - 09011575857 نمابر : ۸۹۷۷۸۸۲۹

جمله روز:

.امام علی (ع): بزرگترین " ثروت " قناعت است

 
 سخنان ترامپ به اعتبار آمريکايي‌ها لطمه مي‌زند 

رئيس مجلس شوراي اسلامي با عامي و مقطعي خواندن رفتارهاي رجال سياسي آمريکا گفت: جمهوري اسلامي با طمانينه همه موضوعات را رصد کرده و مطابق منافع ملت تصميم‌گيري مي‌کند.

علي لاريجاني در بدو ورود به فرودگاه سن پترزبورگ در توضيح علت حضور در صد و سي و هفتمين اجلاس مجمع عمومي اتحاديه بين‌المجالس، گفت: شرکت در دو کنفرانس از اهداف حضور در صد و سي و هفتمين اجلاس مجمع عمومي اتحاديه بين‌المجالس است؛ کنفرانس فردا مربوط به همکاري‌هاي امنيتي است که روساي مجالس چند کشور در روسيه حضور دارند، اين از بخش‌هايي است که هميشه مورد توجه ما بوده که کشورهاي منطقه بتوانند روابط نزديکتر براي ايجاد صلح و امنيت با هم داشته باشند البته ما به عنوان مهمان ويژه مي‌آييم و عضو نيستيم.

وي ادامه داد: با توجه به اينکه شرايط منطقه و اوضاع بين المللي دچار به هم ريختگي‌هايي در سطوح مختلف است رايزني‌هاي سياسي و گفت‌وگوهايي که بتواند شرايط امني را براي دنيا به وجود بياورد موضوع مهمي است که ذهن سياستمداران را به خود جلب کرده است.

بر اساس گزارش خانه ملت، لاريجاني با يادآوري حضور در کنفرانس بين المجالس تاکيد کرد: موضوع اصلي در کنفرانس بين المجالس که ذهن روساي مجالس را به خود جلب کرده مسئله تنوع فرهنگي و قومي است که مي‌تواند زمينه‌ساز صلح و امنيت باشد. اين از آن جهت موضوع مهمي است که گاه شما مشاهده مي کنيد مسائل قومي و ديني ابزاري براي به هم ريختگي امنيتي و به هم زدن شرايط منطقه‌اي و جهاني شده است، گاهي اين جدايي‌ها و تجزيه طلبي‌ها چه در اروپا و چه در منطقه آسيا ريشه‌هاي قومي و ديني پيدا مي‌کند يا برخي اقدامات تروريستي که امنيت را بر هم مي‌زند سوار بر موضوع ديني مي شود.

وي ادامه داد: بنابراين تنوع و تکثر قومي و ديني هم مي‌تواند مقوم صلح باشد و امنيت را عميق‌تر کند و هم مي‌تواند ابزاري در اختيار قدرت‌هاي مختلف براي سوء استفاده باشد؛ لذا مي‌تواند موضوع جذابي براي آينده جهان باشد از اين جهت انتخاب خوبي است که در اين کنفرانس مورد توجه قرار گيرد.

رئيس مجلس شوراي اسلامي افزود: تبعا به خاطر شرايط متفاوت در صحنه بين‌الملل مخصوصا در يک سال اخير و برخي از تحولات منطقه‌اي اين کنفرانس مي‌تواند بسترساز رايزني خوبي باشد.

لاريجاني تصريح کرد: گفت وگو با مسئولان روسيه و کشورهاي ديگر که به اين دو کنفرانس مي‌آيند مجالي است که ايران مي تواند در حوزه هاي مختلف از جمله همکاري‌هاي اقتصادي دو جانبه از آن بهره گيرد. رئيس مجلس شوراي اسلامي در پاسخ به سوالي درباره طرح موضوع عدم تاييد پايبندي ايران به برجام از سوي دونالد ترامپ گفت: طرح اين موضوعات از سوي آقاي ترامپ خيلي چيز عجيبي نيست چون در اين مدتي که ايشان سر کار آمده حرف‌هاي عجيب و غريب کم نزده اما خيلي چيز مهمي نيست.

وي با بيان اينکه اين اظهارات به اعتبار آمريکايي ها بسيار لطمه مي زند، ادامه داد: ديديد که مسئولان اروپايي و کشورهاي ديگر اين رفتار را تقبيح کردند ضمنا فرصت خوبي براي ايران به وجود مي آيد که تحولات ديگر را رقم بزند. ضمن اينکه اين مسئله همچنان يک موضوع مورد بحثي است که قصد از اين کار چه مي تواند باشد و چه هدفي را مي خواهند دنبال کنند. سناريوهاي مختلفي در اين نوع برخورد مطرح است، مساله مهم اين است که اين موضوع در ايران با طمأنينه مورد بررسي قرار گرفته، ما اينگونه رفتارهاي عامي و مقطعي که متأسفانه رجال سياسي آمريکا دچارش شده‌اند را در ايران نمي‌پسنديم و دليلي نمي‌بينيم که در اينگونه رفتارها خودمان را در تار عنکبوتي آنها قرار دهيم.

رئيس مجلس شوراي اسلامي تاکيد کرد: در اين جريان، موضوعات را با دقت رصد مي کنيم و آنچه که منطبق بر منافع ملت باشد تصميم مي گيريم ولي فکر نمي کنيم اضطرابي که گاهي رسانه هاي مختلف دامن مي‌زنند خيلي مبناي درستي داشته باشد چون اينگونه رفتارهاي مقطعي و آني که بعضي از مسئولين آمريکايي ترغيب شده‌اند به اين رفتارها، پاسخ‌هاي بسيار روشني مي‌تواند داشته باشد و در فرصت هاي مناسب مي شود راجع به آن صحبت کرد و خيلي حرف مهمي نيست.


نسخه چاپي نسخه چاپی ارسال به دوستان ارسال به دوستان

ارسال نظر
نام (اختیاری)
پست الکترونیک (اختیاری)
آدرس وبسایت یا وبلاگ (اختیاری)
نظرشما

کد امنیتی
توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 
پاسخ به :


بالا