نسخه شماره : 189 - 1396/08/08 -

سازمان آگهی ها تلفن :66402128 - 09011575857 نمابر : ۸۹۷۷۸۸۲۹

جمله روز:

.امام علی (ع): بزرگترین " ثروت " قناعت است

 
 پدافند غيرعامل نيازمند عزم جدي و مشارکت مردمي است 

البرز – محمد رضا خمسه - مديرکل منابع طبيعي استان؛ ضمن تبريک هفته پدافند غيرعامل به اقشار مختلف مردم در تمامي مشاغل و حرفه ها گفت: در راستاي عمل به فرمايشات مقام معظم رهبري (مدظله العالي) که فرمودند: پدافند غيرعامل مثل مصونيت سازي بدن انسان است. از درون ما را مصون مي‌کند. معنايش اين است که ولو دشمن تهاجمي هم بکند و زحمتي هم بکشد و ضرب و زوري هم بزند، اثري نخواهد کرد و نيز از جمله چيزهاي بسيار مهم، دفاع غيرعامل است. هر مقداري که مسئوليت و ماموريتش به شما محول مي‌شود. بايد به اينکه توجه کنيم که براي رسيدن به توسعه پايدار در تمامي زمينه ها، مشاغل و صنايع نيازمند عزم جدي و مشارکت همه مردم هستيم.

حامد فرضي در توضيح پدافند غيرعامل گفت: پدافند غيرعامل به معناي کاهش آسيب‌پذيري در هنگام بحران، بدون استفاده از اقدامات نظامي و صرفاً با بهره‌گيري از فعاليت‌هاي غيرنظامي، فني و مديريتي است بنابراين در اين نوع پدافند تمام نهادها، نيروها، سازمان‌ها، صنايع و حتي مردم عادي مي‌توانند نقش موثري ايفا کنند.

وي با اشاره به موقيعيت جغرافيايي ايران گفت: کشور ما در منطقه خشک و نيمه خشک قرار دارد لذا لازم است در حفاظت از منابع طبيعي و محيط زيست نگاه ويژه اي به پدافند غيرعامل در بخش هاي مختلف؛ جنگل و مرتع، آبخيزداري و مديريت منابع آب و خاک و بيابان و بيابان زدايي داشته باشيم.

مديرکل منابع طبيعي و آبخيزداري استان البرز؛ بررسي علل و عوامل تخريب جنگل ها و مراتع، روش ها و رويکرد هاي نوين مديريت پايدار جنگل ها و مراتع، سياست گذاري، برنامه ريزي و مديريت منابع جنگلي، کاربرد فناوريهاي نوين در علوم جنگل و مرتع، جنگل و مرتع و توسعه پايدار، آبخيزداري و استحصال آب باران، مديريت منابع آب و خاک، آبياري و زهکشي، کاربرد فناوريهاي نوين در علوم آبخيزداري و مديريت منابع آب، آبخيزداري، مديريت منابع آب و توسعه پايدار ، ارزيابي، پايش، مديريت و کنترل مناطق بياباني، فرسايش بادي و ريز گردها، کاربرد فناوري هاي نوين در مطالعات بيابانزدايي و بيابانزايي و توسعه پايدار را از جمله اقدامات بسيار مهم پدافند غيرعامل در منابع طبيعي با رويکرد توسعه پايدار برشمرد.

حامد فرضي تصريح نمود: تحت هر شرايطي بايد مقوله توسعه‌ پايدار به طور جدي مورد توجه قرار گيرد و تحقق اين امر هم زماني امکان پذير خواهد بود که؛ بتوانيم با عزم ملي و جدي، آگاه سازي عموم مردم و فرهنگ سازي، منابع طبيعي و محيط زيست خود را حفظ کرده و از آنها به نحو مطلوب حفاظت و بهره برداري کنيم.


نسخه چاپي نسخه چاپی ارسال به دوستان ارسال به دوستان

ارسال نظر
نام (اختیاری)
پست الکترونیک (اختیاری)
آدرس وبسایت یا وبلاگ (اختیاری)
نظرشما

کد امنیتی
توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 
پاسخ به :


بالا