نسخه شماره : 218 - 1396/09/21 -

سازمان آگهی ها تلفن :66402128 - 09011575857 نمابر : ۸۹۷۷۸۸۲۹

جمله روز:

.امام علی (ع): بزرگترین " ثروت " قناعت است

 
 رقم 100 ميليون دلار براي نوسازي بافت فرسوده و حمل و نقل ريلي کم است 

شهردار تهران گفت: رقم 100 ميليون دلار براي نوسازي بافت فرسوده و حمل و نقل ريلي شهري کم است که بايد در مجلس شوراي اسلامي افزايش پيدا کند.

محمد علي نجفي صبح ديروز طي سخناني در مراسم «بهره برداري از پروژه پل هاي تقاطع غيرهمسطح بزرگراه شهيد خرازي با محور 45 متري شهيد باقري» با اشاره به بازديدهاي صبح امروز خود از پروژه تونل آرش – اسفنديار، بزرگراه طبقاتي نيايش و درياچه شهداي خليج فارس، تصريح کرد: همه آن چيزي که امروز ديديم مايه خوشحالي و شعف بود؛ چراکه شهر تهران در نقاط مختلف به يک کارگاه بزرگ سازندگي تبديل شده و علي رغم همه مسايل و مشکلاتي که شهرداري با آن دست به گريبان است، کماکان فعاليت هاي اجرايي، عمراني و تلاش هر روزه کارکنان شهرداري، شرکت ها و پيمانکاران طرف قرارداد با قدرت و علاقه مندي زياد دنبال مي شود.

وي ادامه داد: خوشحال هستيم که خدمات جديدي به مردم ارايه مي شود و شهروندان آن طور که حقشان است، از مواهب و امکانات زندگي در تهران بهره بيشتري مي برند.

شهردارتهران با اشاره به مشخصات پارکينگ طبقاتي بزرگراه آيت الله هاشمي رفسنجاني، گفت: اين پارکينگ داراي 9 طبقه زيرزمين و دو طبقه روي زمين براي فعاليت هاي تجاري بوده و تجربه جالبي است که تيم مهندسي شهرداري و تيم مشاوران و پيمانکاران مرتبط با اين پروژه انجام مي دهند. اين پروژه اولين ساخت و سازي است که به جاي اينکه از پائين و فونداسيون شروع شود، از بالا شروع شده و به پائين مي رود.

نجفي در ادامه تصريح کرد: يکي از سياست هاي اصلي شهرداري تهران آن است که پروژه هايي که مطالعات آنها تکميل شده و در صورت سرمايه گذاري روي آن ها، در زمان منطقي بازگشت سرمايه خواهد داشت را به بخش خصوصي و بخش هاي عمومي علاقه مند واگذار کنيم؛ در اين راستا آمادگي داريم که ادامه اين پروژه پارکينگ طبقاتي را در چهارچوب مصوب شورا، به صورت واگذاري کامل، مشارکتي، BOT و ... به بخش خصوصي و عمومي واگذار کنيم.

نجفي با اشاره به اينکه در لايحه بودجه سال 97 دولت مبلغ 8 هزار ميليارد تومان اوراق مشارکت براي کلانشهرها پيش بيني شده است که 50 درصد از اين اوراق مشارکت براي برنامه هاي حمل و نقل ريلي خواهد بود، يادآور شد: پيش بيني شده سهم دولت و شهرداري در برنامه هاي ريلي 50 - 50 باشد. همچنين براساس پيشنهاد ما تبصره اي درباره محدوده اجراي طرح LEZ و کنترل معاينه فني خودروها در دولت به تصويب رسيد که در لايحه بودجه در نظر گرفته شده است.

شهردار تهران در خصوص اينکه دولت جدولي براي استفاده از منابع صندوق توسعه ملي پيش بيني کرده است که کلانشهرها به صورت عام و شهر تهران به طور خاص مي توانند از سه مورد آن استفاده کند، تصريح کرد: نخستين موضوع برداشت 2 ميليارد دلار براي برنامه هاي مربوط به آلودگي هوا، محيط زيست و جمع آوري پسماند است؛ همچنين حدود 350 ميليون دلار براي حمل و نقل ريلي، 100 ميليون دلار براي حمل و نقل ريلي شهري و 100 ميليون دلار براي نوسازي بافت هاي فرسوده پيش بيني شده است که تهران مي تواند از آنها استفاده کند.

وي با بيان اينکه البته به نظر ما رقم 100 ميليون دلار براي نوسازي بافت فرسوده و حمل و نقل ريلي شهري کم است که بايد در مجلس شوراي اسلامي افزايش پيدا کند، گفت: اين موضوع را در دولت هم مطرح کرديم اما دوستان براي افزايش ارقام راي ندادند. اگر اين چند مورد به تصويب نمايندگان مجلس برسد و ارقام مقداري افزايش پيدا کند، مي توان سال آينده را سالي پر رونق از نظر اجراي فعاليت هاي مختلف و تسريع در اجراي طرح هاي توسعه تهران دانست.

نجفي عنوان کرد: ما از قبل نيز درباره دو - سه پيشنهاد ديگر با نمايندگان مجلس صحبت کرديم و اميدواريم نمايندگان به صورت خاص، اين پيشنهادات را به لايحه اضافه کنند.

شهردار تهران در پايان از تمامي همکاران در شهرداري تهران، معاونت فني و عمراني، سازمان مهندسي عمران شهرداري و پيمانکاران و مشاوران اين پروژه ها قدرداني و خاطر نشان کرد: پيمانکاران علي رغم طلب هاي زيادي که از شهرداري دارند، کار را تعطيل نکردند، اميدواريم ما هم بتوانيم خدمات آنها را جبران کنيم.


نسخه چاپي نسخه چاپی ارسال به دوستان ارسال به دوستان

ارسال نظر
نام (اختیاری)
پست الکترونیک (اختیاری)
آدرس وبسایت یا وبلاگ (اختیاری)
نظرشما

کد امنیتی
توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 
پاسخ به :


بالا