نسخه شماره : 54 - 1396/02/04 -

سازمان آگهی ها تلفن :66402128 - 09011575857 نمابر : ۸۹۷۷۸۸۲۹

جمله روز:

.امام علی (ع): بزرگترین " ثروت " قناعت است

 
 رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار مسئولان، سفيران کشورهاي اسلامي و اقشارمردم:نامزدها به مردم قول دهند نگاهشان به ملت است نه بيرون از مرزها 

درعيد پرشکوه مبعث پيامبر خاتم حضرت محمد مصطفي(ص)، رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار مسئولان نظام، قشرهاي مختلف مردم و سفيران کشورهاي اسلامي، بعثت را برنامه اي نوراني، جاودانه و تحول آفرين براي همه جوامع بشري خواندند و با اشاره به ضرورت ايستادگي برگرفته از تعاليم اسلام در مقابل دشمنان و زورگويان جهاني، افزودند: ملت با حضور در انتخابات پيشِ رو، دشمنان اسلام و ايران را مأيوس خواهد کرد ضمن اينکه لازم است نامزدهاي محترم به مردم قول دهند براي پيشرفت کشور و باز کردن گره ها، نگاهشان به خارج از مرزها نخواهد بود.

حضرت آيت الله خامنه اي با تبريک عيد سعيد مبعث به ملت عزيز ايران و همه مسلمانان جهان خاطرنشان کردند: بعثت رسول خاتم در دنياي غرق در تاريکي و جهل و ظلم و غرور رخ داد و پيامبر گرامي اسلام با دعوت به نور يعني تشکيل حکومتي متکي بر عدل و انصاف و وحدت و ايستادگي در مقابل ظلم، نشان داد برنامه بعثت در همه جوامع بشري و در همه دورانها، قابل تحقق و اجراست و مي تواند زيرساخت تشکيل عظيم ترين تمدن بشري قرار گيرد.

ايشان با تأکيد بر نياز عميق بشريت امروز به برنامه بعثت، شناخت افکار عمومي جهان را از معني و مفهوم بعثت بسيار مهم برشمردند و افزودند: بعد از تشکيل جمهوري اسلامي که رشحه اي از رشحات حکومت نبوي در آن جلوه کرد، دشمنان جوامع بشري، خصومت و مبارزه با منشأ اين حرکت عظيم يعني اسلام را در دستور کار جدي قرار دادند.

حضرت آيت الله خامنه اي «توانايي بي بديل اسلام در رشد و شکوفايي جوامع انساني»، «ظرفيت شکل دهي به تمدن توأمان مادي و معنوي» و نيز «قدرت اسلام در مقابله با ظلم و تعدي» را از دلايل اصلي دشمني مستکبران با دين مبين اسلام برشمردند.

ايشان افزودند: تشکيل گروههاي تروريستي به نام اسلام و تفرقه انگيزي ميان کشورهاي اسلامي از جمله در عراق و سوريه و بحرين و يمن از توطئه هاي امريکاي ظالم و رژيم خبيث صهيونيستي براي مقابله با اسلام است.

رهبر انقلاب خاطرنشان کردند: البته ظالمان جهاني با جمهوري اسلامي بيشتر از ديگر کشورهاي مسلمان دشمنند اما مشکل اصلي آنها اصلِ اسلام است و اين واقعيت را بايد همه مسلمانان درک کنند.

حضرت آيت الله خامنه اي درک علت دشمني مستکبران با اسلام را وظيفه مسئولان کشورهاي اسلامي خواندند و افزودند: دولتهاي اسلامي بايد بفهمند که هدف امريکا از همراهي با يک کشور اسلامي و دشمني با يک کشور ديگر، جلوگيري از وحدت جهان اسلام و مانع تراشي بر سر راه درک مشترک مسلمانان از منافع جوامع اسلامي است.

رهبر انقلاب با ابراز تأسف از توفيق سياستهاي تفرقه افکنانه امريکاييها در منطقه افزودند: غارتگران دستشان در جيب برخي کشورهاي منطقه است و براي ادامه اين کار، سعي مي کنند جمهوري اسلامي يا ايران يا تشيّع را دشمن آنها جلوه دهند اما همه بايد اين نکته را درک کنيم که اتحاد و ايستادگي در مقابل زورگويان، راه پيشرفت جهان اسلام است.

حضرت آيت الله خامنه اي، عزم و اراده ملت ايران را در مقابله با زورگويي ها، اختلال ناپذير و قاطع خواندند و خاطر نشان کردند: همه ملت، جوانان و مردم انقلابي و مؤمن در مقابل مستکبران ايستاده اند و در هر کشوري، اين ايستادگيِ بر گرفته از بعثت پيامبر محقق شود، دشمنان هيچ تعرض و هيچ غلطي نمي توانند بکنند.

رهبر انقلاب اسلامي، «ايمان و اتحاد و حضور در صحنه» ملت را عامل شجاعت و ايستادگي جمهوري اسلامي برشمردند و تأکيد کردند: شرکت در انتخابات پيشِ رو از مظاهر مهم حضور پر طراوت مردم در صحنه است. ايشان با اشاره به ابعاد مختلف انتخابات افزودند: شرکت در انتخابات در نظام اسلامي، وظيفه مردم و تبلور «شأن و حق و قدرت» آنان در شکل دهي به رأس اجرايي حکومت است، ضمن اينکه ايستادگيِ يکپارچه ملت، جسارت دشمن و توانايي تحرک و تعرض را از او سلب مي کند.

رهبر انقلاب اسلامي، سياستهاي مشترک و تهديد آميز همه مسئولان گذشته و حال آمريکا را در مخالفت با ملت ايران، نشانه نيت خباثت آلود مسئولان همه جريان‌هاي سياسي اين کشور دانستند و افزودند: امريکايي ها در همه زمانها براي ضربه زدن به ايران هر کاري مي توانستند انجام داده‌اند اما همه بدانند هر کسي عليه ملت ايران تعرض کند، بدون ترديد، به ضرر خودش تمام مي شود چرا که عکس العمل ملت ايران در مقابل اين حرکت، مستحکم خواهد بود.

حضرت آيت الله خامنه‌اي، آينده مردم ايران را به فضل الهي، و در پرتو ايمان و ايستادگي ملت، بهتر از گذشته خواندند و تأکيد کردند: بايد اين «ايمان، اتحاد، ايستادگي و حضور در صحنه» را حفظ کرد و با استفاده از توانايي‌ها و ظرفيتهاي داخلي و برنامه ريزي عاقلانه، ساخت دروني نظام را چنان مستحکم کرد که دشمن از توطئه هايش مأيوس شود و دست از دشمني بردارد.

رهبر انقلاب در پايان سخنانشان از نامزدهاي انتخابات خواستند در تبليغات و برنامه هايشان به مردم يک قول دهند: قول بدهند که براي پيشرفت کشور، توسعه اقتصادي و باز کردن گره ها، به بيرون از مرزها، نگاه نخواهند کرد بلکه به توانايي هاي ملت و ظرفيتهاي کشور چشم مي دوزند.

پيش از سخنان رهبر انقلاب اسلامي، رئيس‌جمهور، مبعث را سرآغاز آخرين پيام الهي براي بشريت خواند و گفت: پيامبر اسلام (ص) با بعثت خود مردم را در مسير برادري و عدالت قرار داد.

رئيس جمهور با بيان اينکه جهان اسلام گرفتار خشونت، ترور، تکفير، بي‌ثباتي و ناامني است، افزود: امروز در جهان اسلام بيش از هر زمان ديگر به شنيدن پيام بعثت پيامبر اسلام(ص) نيازمنديم و بايد همه تلاش‌ها را به کار گرفت تا کشورهاي اسلامي از مشکلات و ناامني رهايي يابند./پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري


نسخه چاپي نسخه چاپی ارسال به دوستان ارسال به دوستان

ارسال نظر
نام (اختیاری)
پست الکترونیک (اختیاری)
آدرس وبسایت یا وبلاگ (اختیاری)
نظرشما

کد امنیتی
توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 
پاسخ به :


بالا