نسخه شماره : 292 - 1397/12/23 -

سازمان آگهی ها تلفن :66402128 - 09011575857 نمابر : ۸۹۷۷۸۸۲۹

جمله روز:

.امام علی (ع): بزرگترین " ثروت " قناعت است

 
 آخوندي وزير راه و شهرسازي باقي ماند 

نمايندگان مجلس شوراي اسلامي بارديگر به عباس آخوندي وزير راه و شهرسازي راي اعتماد دادند و وي با 152 راي مخالف استيضاح، همچنان سکاندار وزارت راه و شهرسازي باقي ماند.

نمايندگان در جلسه علني نوبت عصر ديروز - سه شنبه - مجلس شوراي اسلامي مخالفت خود را با استيضاح عباس آخوندي وزير راه و شهرسازي اعلام و بارديگر به وي براي ادامه مسئوليت در اين وزارتخانه راي اعتماد دادند.

در اين راي گيري از مجموع 246 راي ماخوذه، 92 نماينده راي موافق استيضاح ، 152نماينده راي مخالف استيضاح و دو نماينده راي ممتنع بود.

در جلسه استيضاح عباس آخوندي وزير راه و شهرسازي، اسحاق جهانگيري معاون اول رييس جمهوري و جمعي از اعضاي هيات دولت حضور داشتند.

آخوندي در 29 مرداد 96 با 188 راي موافق، 75 راي مخالف و 14راي ممتنع وزير راه و شهرسازي دولت دوازدهم شد. در اين راي گيري يک راي باطله بود.

آخوندي در دولت هاي يازدهم و همچنين در هفت ماه عمر دولت دوازدهم سه بار استيضاح شده است ، يک بار در مجلس نهم و دو بار در مجلس دهم .

14 مهر 1394، نخستين جلسه استيضاح عباس آخوندي، وزير راه و شهرسازي در نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي برگزار شد و نهايتاً استيضاح وي با 72 رأي موافق، 175 رأي مخالف و 5 رأي ممتنع از مجموع 252 رأي مأخوذه را کسب کرد و رأي نياورد. آخوندي در اول اسفند 1395 و يک سال بعد از روي کار آمدن مجلس دهم مجدداً استيضاح و به مجلس فراخوانده شد، اما اين استيضاح نيز با 74 رأي موافق، 176 رأي مخالف و 5 ممتنع از مجموع 257 نماينده حاضر در جلسه را کسب کرد و در اين مسئوليت باقي ماند.

نگاهي به زندگينامه و عملکرد آخوندي

«عباس آخوندي» متولد سال 1336 در نجف اشرف است؛ وي مدرک کارشناسي ارشد مهندسي راه و ساختمان خود را از دانشگاه تهران دريافت کرد و سپس براي تحصيل در مقطع دکترا به انگلستان رفت.

وي سال 1361 معاون سياسي وزير کشور شد و در دولت دوم هاشمي رفسنجاني نيز به عنوان وزير مسکن و شهرسازي فعاليت کرد.

آخوندي از سوي شهيد دکتر بهشتي در اولين شوراي مرکزي جهاد سازندگي به عنوان عضو شورا انتخاب شد. از ديگر مسووليت هاي وي مي توان به قائم مقام مديرعامل سازمان صدا و سيما، دبيري شوراي امنيت کشور، رييس شوراي تأمين ويژه غرب کشور، رييس ستاد مبارزه با مواد مخدر، رييس بنياد مسکن و تدريس در گروه بريتانيا دانشکده مطالعات جهان اشاره کرد. آخوندي در سال 92 در دولت يازدهم سکان هدايت وزارت راه و شهرسازي را بر عهده گرفت، آخوندي از ابتداي دولت دوازدهم نيز سکان دار وزارت راه و شهرسازي است.

وي در حوزه حمل و نقل و ترابري عملکردهاي قابل قبولي داشته که شاه بيت اقدامات آخوندي در اين حوزه، انعقاد قرارداد 200 فروند هواپيماي جديد بدون ضمانت هاي دولتي و از طريق فاينانس بوده که تاکنون 7 فروند از اين هواپيماها وارد ناوگان هوايي کشور شده است. همچنين در بخش مسکن هم مهمترين اقدام وي، 8 برابر کردن سقف تسهيلات خريد مسکن بوده است.


نسخه چاپي نسخه چاپی ارسال به دوستان ارسال به دوستان

ارسال نظر
نام (اختیاری)
پست الکترونیک (اختیاری)
آدرس وبسایت یا وبلاگ (اختیاری)
نظرشما

کد امنیتی
توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 
پاسخ به :


بالا