نسخه شماره : 292 - 1397/12/23 -

سازمان آگهی ها تلفن :66402128 - 09011575857 نمابر : ۸۹۷۷۸۸۲۹

جمله روز:

.امام علی (ع): بزرگترین " ثروت " قناعت است

 
 بانک صادرات ايران به کمک اقتصاد مقاومتي شتافت 

رسالت هاي اجتماعي بانک صادرات ايران در راستاي حمايت از بخش هاي مختلف اقتصاد مقاومتي از ابتداي سال 95 تا پايان بهمن ماه سال 96 با تخصيص بالغ بر 320 هزار ميليارد ريال تسهيلات در بخش هاي مختلف اقتصاد مقاومتي ابعاد بزرگتري به خود گرفت، که نقش و اهميت اين بانک را به عنوان بازوي اجرايي دولت در عمل به منويات مقام معظم رهبري(مد ظله العالي) در سال هاي اخير نشان مي دهد.

به نقل از روابط عمومي بانک صادرات ايران، کارنامه 23 ماهه اين بانک در عمل به برنامه هاي اقتصاد مقاومتي از ابتداي سال 95 تا پايان بهمن ماه سال جاري، نشان از توجه دقيق به اجراي اين برنامه ها دارد به نحوي که اعطاي تسهيلات به بنگاه هاي کوچک و متوسط، وام قرض الحسنه ازدواج و تهيه جهيزيه و همچنين وجوه پرداختي به سپرده گذاران دو موسسه «ميزان» و «ثامن» و همچنين پروژه «پديده شانديز» در کنار تسهيلات اشتغالزايي و تسهيلات مسکن مناطق مختلف شهري و روستايي محروم کشور، از جمله مهمترين بخش هاي اين برنامه ها بوده است.

بنا براين گزارش، بانک صادرات ايران از ابتداي سال 95 تا پايان بهمن ماه 96، براي جلوگيري از بروز هر گونه نارضايتي در جامعه با انگيزه خدمت و کمک به سپرده گذاران موسسه منحله «ميزان» و موسسه «ثامن» و همچنين پشتيباني از سهامداران پروژه «پديده شانديز»، بالغ بر 74 هزار ميليارد ريال حمايت مالي نموده است.

علاوه براين، طي مدت مورد اشاره بانک صادرات ايران با محوريت قرار دادن تامين مالي واحد هاي توليدي کوچک و متوسط به عنوان بخش هاي مولد اقتصادي، با پرداخت تسهيلات در گردش قريب به 167 هزار ميليارد ريال از 120 هزار و 534 واحد پشتيباني کرده است.

همچنين از ابتداي سال 95 تا پايان بهمن ماه سال جاري، قريب به 28 هزار ميليارد ريال وام ازدواج و تهيه جهيزيه در اختيار 280 هزار نفر از متقاضيان قرار گرفت.

در اين مدت اين بانک بيش از 48 هزار فقره وام بالغ بر 21 هزار و 635 ميليارد ريال براي خريد و احداث مسکن در شهرها و روستاهاي کشور از قبيل وام به خانواده هاي محترم شهدا، جانبازان و ايثارگران، بهسازي و نوسازي مسکن روستايي، بافت هاي فرسوده و احداث حمام روستايي در قالب برنامه اقتصاد مقاومتي اعلام شده از سوي مقام معظم رهبري(مد ظله العالي)، تخصيص داد که گام مهمي در راستاي تحقق اهداف اجتماعي به شمار مي آيد.

علاوه براين، بانک صادرات ايران در همين مدت 28 هزار و 303 فقره وام قرض الحسنه اشتغالزايي قريب به 3897 ميليارد ريال به معرفي شدگان نهادها از جمله کميته امداد امام خميني(ره)، سازمان بهزيستي و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي پرداخته که سهم عمده اي در رفع محروميت و ايجاد اشتغال در مناطق کمتر توسعه يافته کشور داشته است. بانک صادرات ايران همچنين طي سال جاري، در بخش صادرات کالاهاي صنعتي و معدني 21 فقره تسهيلات از محل منابع صندق توسعه ملي بالغ بر 1366ميليارد ريال پرداخت کرده است.

شايان ذکر است، وام هاي تخصيص يافته براي پاسخگويي به نياز هاي ضروري از قبيل درمان، تحصيل و ...، همچنين کمک به تامين مالي خسارات ناشي از حوادث قهري، خريد تضميني گندم و ساير محصولات کشاورزي، اعطاي تسهيلات براي نوسازي کاميون هاي سنگين و ستاد ديه به ارزش قريب به 25 هزار ميليارد ريال را نيز بايد به اين حمايت ها افزود.


نسخه چاپي نسخه چاپی ارسال به دوستان ارسال به دوستان

ارسال نظر
نام (اختیاری)
پست الکترونیک (اختیاری)
آدرس وبسایت یا وبلاگ (اختیاری)
نظرشما

کد امنیتی
توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 
پاسخ به :


بالا