نسخه شماره : 292 - 1397/12/23 -

سازمان آگهی ها تلفن :66402128 - 09011575857 نمابر : ۸۹۷۷۸۸۲۹

جمله روز:

.امام علی (ع): بزرگترین " ثروت " قناعت است

 
 ارکسترهاي سمفونيک و ملي داراي اسپانسر خصوصي شدند 

مديرعامل بنياد فرهنگي هنري رودکي اعلام کرد: هاکوپيان اسپانسر ارکسترهاي سمفونيک و ملي شده است.

علي اکبر صفي‌پور (مديرعامل بنياد فرهنگي هنري رودکي) روز سه‌شنبه 22 اسفند طي يک نشست رسانه‌اي ضمن ارائه گزارشي از عملکرد اين مجموعه در سال 96 به معرفي برنامه‌هاي آينده اين نهاد در سال 97 پرداخت.

صفي‌پور در ابتداي اين نشست خبري در تالار وحدت گفت: بنياد فرهنگي هنري رودکي خوشبختانه از جمله سازمان‌هايي‌است که عملکردش به شکل برون داد است و اتفاقاتي که در درون آن مي‌افتد مي‌تواند ملاک مناسبي براي ارزيابي کارشنان باشد. به هر حال سال 96 سال به ثمر رسيدن سند برنامه‌ريزي استراتژيک بنياد بود که در آن ضمن مرور اهداف بنياد رودکي تلاش کرديم به فعاليت‌ها و اهداف آينده اين مجموعه برسيم.

وي در ادامه افزود: ما بر اين باوريم اين سند در سال 97 ملاک اصلي برنامه‌هاي بنياد خواهد بود. اين در حالي است که طي روزهاي آينده نيز با برگزاري جلسه‌اي با وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي نسبت به اجرايي شدن اين موضوع اقدامات لازم را انجام خواهيم داد. ما در اين سند موضوعات استراتژيکي داريم که تمامي برنامه‌هاي ما بايد به اين موضوعات ختم شود.

مديرعامل بنياد فرهنگي هنري رودکي همچنين عنوان کرد: در اين راه کشف استعدادهاي درخشان هنري با محوريت مرکز آموزش‌هاي بنياد رودکي، تلاش براي استحکام پايه‌هاي اقتصادي بنياد رودکي، جذب اسپانسر براي ارکسترهاي سمفونيک و ملي طي انعقاد قرارداد با شرکت «هاکوپيان»، اجراي ارکسترهاي دولتي در مناطق محروم کشور با تسهيلات رايگان و تخفيف‌هاي چشمگير ، تبيين راهبرد اقتصاد هنر در حوزه‌هاي موسيقي کلاسيک، سنتي و هم در حوزه تئاتر از جمله مواردي است که مي‌توانيم به آن اشاره کنيم.

وي افزود: ما در حوزه تئاتر به ويژه در شش ماه دوم سال جاري شاهد اتفاقات خوبي بوديم که براي اولين بار يک تئاتر توانست با فروش بسيار خوب و تعداد اجراي بالا به موفقيت بسيار مطلوبي دست پيدا کند. اين تئاتر توانست به تنهايي 200 شغل ايجاد کند که مي تواند با ارزش هاي خود به اقبال موسيقي و تئاتر کمک کند. اينکه شما براي گرفتن يک بليت دچار مشکل شويد خود مي تواند نويد بخش اتفاقات خوبي باشد. ما غير از اين نمايش شاهد حضور اجراهاي ديگر با حضور هنرمندان مطرح تئاتر کشورمان هم بوديم که واقعا رويدادهاي موثري بود.

‌صفي‌پور گفت: به هر حال من تصور مي کنم تغييرات بنياديني در مجموعه بنياد رودکي انجام گرفته و اميدوارم اين روند بتواند در سال آينده نيز به توفيقات مهمي دست پيدا کند. ما غير از اين برنامه‌ها به تازگي بخش «موسيقي تجربه» را نيز راه اندازي کرديم که در سال آينده قطعا به شکل گسترده‌اي به آن مي‌پردازيم.

مديرعامل بنياد فرهنگي هنري رودکي افزود: ما بيشتر از درآمدي که از طريق بنياد رودکي حاصل شده در حوزه توليدات نيز حمايت هاي بسيار زيادي داشتيم که در اين زمينه نيز اتفاقات خوبي افتاد. ما در سال 96 در حوزه ارکسترها نزديک به 50 اجرا داشتيم که امار بسيار خوبي است اما اميدوارم اين روند به شکلي باشد که بتوانيم هر هفته شاهد اجراي ارکسترهاي زير مجموعه بنياد باشد. عنوان کرد: ما در سال جاري شاهد اچراي پروژه ديگري هم در حوزه ارکسترها داشتيم که حضور ارکستر سمفونيک تهران و ارکستر ايتاليايي به رهبري ريکاردو موتي در ايران و ايتاليا رويداد قابل ملاحظه‌اي را رقم زد اين در حالي است که امضاي تفاهم نامه با مديران فرهنگي کشور روسيه در حوزه اجراي آثار نمايشي و موسيقايي ايران و روسيه بخش ديگري از فعاليت‌هاي ما بود. ما طي تفاهم نامه‌اي که با کنسرواتوار چايکوفسکي انجام داديم بنا را برا اين گذاشتيم که در ايام جام جهاني فوتبال روسيه ترکيبي از ارکسترهاي بنياد يک روز مانده به بازي تيم ملي کشورمان با حريفان در سه شهر کنسرت هايي را برگزار کند.

افزود: به هر صورت امضاي تفاهم نامه با مديران فرهنگي روسيه اتفاق بسيار ارزشمندي است که با همکاري وزارت امور خارجه انجام گرفت و مي تواند دربرگيرنده برنامه ها و اجراهاي ارزشمند در حوزه موسيقي ايراني و موسيقي کلاسيک باشد. حکم مديرعامل بنياد 2 ساله است و حکم مديريت من تا اول تير 97 ادامه دارد ولي اينکه مديرعامل باقي بمانم يا فرد ديگري انتخاب شود، در اختيار وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي به عنوان رئيس هيأت امناي بنياد رودکي است.

صفي پور گفت: ما در سال 96 با 2 هزار و 300 درخواست اجراي موسيقي در تالار وحدت مواجه بوديم که تعداد آثار اجرا شده 10 درصد اين رقم بوده است. بنابراين آن تعدادي که موفق به اجراي برنامه در اين مجموعه نشدند از ما دلگير مي‌شوند که چرا به آنها برنامه‌اي نرسيده است. ما در تالار وحدت از هيچ گروه و هنرمندي پول اضافه دريافت نمي‌کنيم. اتفاقا ما بر اساس تعرفه سال 93 نسبت به دريافت اجاره بهاي سالن‌ها اقدام مي‌کنيم و اصلا پول اضافه اي در کار نيست که بخواهيم بر اساس آن از گروه ها پول دريافت کنيم. مديرعامل بنياد رودکي عنوان کرد: ما واقعا نمي‌توانيم به انبوه تقاضاهايي که با آن روبه رو هستيم پاسخ دهيم چون حجم برنامه‌ها به هيچ عنوان اجازه چنين کاري را به ما نمي‌دهد. متاسفانه برخي از هنرمندان هم هستند که برنامه هايي را اجرا مي‌کنند که بر اساس استاندارها نيست و همين موضوع باعث مي‌شود در حوزه فروش نيز دچار مشکل مي‌شوند. ما در سال 96 تئاتري داشتيم که اصلا استقبالي از آن نشد و ماجرا به گونه‌اي بود که تعداد بازيگران بيشتر از تماشاگران بود. اين يکي از دغدغه هاي ماست که اميدوارن بتوانيم در سال آينده به نتايج مثبتي دست پيدا کنيم.

وي با اشاره به حضورش در مديريت بنياد رودکي طي سال آينده توضيح داد: نحوه انتخاب مديرعامل بنياد رودکي چارچوبي دارد؛ بنياد رودکي داراي هيأت امنايي 5 نفره با رياست وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي است. در کنار هيأت امنا، هيأت مديره وجود دارد که در ابتدا هيأت مديره انتخاب مي‌شوند و پس از آن مديرعامل را انتخاب و به وزير ارشاد به عنوان رئيس هيأت امنا معرفي مي‌کنند.


نسخه چاپي نسخه چاپی ارسال به دوستان ارسال به دوستان

ارسال نظر
نام (اختیاری)
پست الکترونیک (اختیاری)
آدرس وبسایت یا وبلاگ (اختیاری)
نظرشما

کد امنیتی
توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 
پاسخ به :


بالا