نسخه شماره : 304 - 1397/01/23 -

سازمان آگهی ها تلفن :66402128 - 09011575857 نمابر : ۸۹۷۷۸۸۲۹

جمله روز:

.امام علی (ع): بزرگترین " ثروت " قناعت است

 
 جدول قيمت عوارض براساس ساعت تردد 

سازمان حمل و نقل و ترافيک شهرداري تهران با انتشار اطلاعيه اي درباره طرح ترافيک توضيحاتي را ارائه کرد.

سازمان حمل و نقل و ترافيک شهرداري تهران با انتشار اطلاعيه اي درباره طرح ترافيک اعلام کرد: به اطلاع عموم شهروندان تهراني مي‌رساند؛ بر اساس مصوبات شوراي اسلامي شهر تهران و شوراي ترافيک تهران، طرح ترافيک در سال 1397 در همان محدوده سابق و با تغييراتي در زمان، شيوه پرداخت و نحوه اخذ مجوز، از ابتداي ارديبهشت‌ماه اجرا مي‌شود.

شهرداري تهران به محض تصويب نهايي اين طرح در مراجع ذي‌ربط، فرايند اجرايي آن را آغاز کرده است و پس از تقويت زيرساخت‌ها، نصب دوربين‌هاي جديد و برنامه‌ريزي‌هاي مربوط به نحوه ثبت‌نام؛ هم‌اکنون ثبت‌نام از عموم متقاضيان اعم از مجوزهاي سالانه دستگاه‌هاي اجرايي و خريداران روزانه طرح در حال انجام است.

مهمترين تغييرات طرح براي سال 1397 شامل اين موارد است:

1. در سال جاري، عموم شهرونداني که قصد دارند با خودروي شخصي در محدوده طرح ترافيک تردد کنند، بايد قبل ازاولين ورود،اطلاعات شخص و خودرو را درسامانهmy.tehran.irثبت‌ کنند. اطلاعات مورد نياز شامل مشخصات مندرج برروي کارت ملي، سندمالکيت خودرو و نيز بارگذاري تصوير آن‌ها در وب‌سايت مذکور است.

2. در سال 1397 طرح ترافيک علاوه بر روزهاي جمعه و تعطيلات رسمي، در روزهاي پنجشنبه نيز اجرا نخواهد شد و ورود به محدوده طرح ترافيک در اين روزها براي عموم شهروندان آزاد و رايگان است.

3. در سال 1397 طرح ترافيک در روزهاي شنبه تا چهارشنبه از ساعت 6:30 تا 19 اجرامي‌شود.

4. مقررات مربوط به محدوده زوج و فرد براي سال 1397 همچنان برقرار خواهد بود و تغييري در اين زمينه ايجاد نشده است.

5. در سال 1397 هزينه تردد در محدوده طرح ترافيک براي خودروهاي سهميه دستگاه‌هاي اجرايي و دولتي با عموم شهروندان که طرح را به صورت روزانه خريداري مي‌کنند، برابر است و تنها طبق مصوبه شوراي شهر براي سهميه‌هاي معلولان، بيماران خاص، خبرنگاران، آژانس‌ها و وانت‌بارها تخفيف در نظر گرفته شده است. هزينه تردد در محدوده طرح ترافيک براي جانبازان 25 درصد به بالا نيز در سقف سهميه بنياد شهيد و امور ايثارگران، رايگان است.

6. در سال 1397 به هيچ وجه فروش ساليانه و يکجاي طرح ترافيک وجود ندارد و نرخ عوارض تردد درمحدوده طرح ترافيک براي هر روز براساس نوع معاينه فني خودرو و ساعات ورود و خروج محاسبه مي‌شود. هزينه ورود و خروج خودروها بسته به ساعات اوج وغيراوج ترافيک متفاوت است و همچنين خودروهاي داراي معاينه فني برتر از بيست درصد تخفيف برخوردار خواهند بود.

7. ساعات قبل از 10 صبح و بعد از 16 عصر، ساعات اوج ترافيک محسوب مي‌شود و هزينه تردد در ساعات بين روز کمتر از نصف هزينه ساعات اوج صبح و عصر است. محاسبه هزينه عوارض طرح ترافيک در هر روز نيز صرفا به اولين و آخرين تردد ثبت‌شده خودرو بستگي دارد.


نسخه چاپي نسخه چاپی ارسال به دوستان ارسال به دوستان

ارسال نظر
نام (اختیاری)
پست الکترونیک (اختیاری)
آدرس وبسایت یا وبلاگ (اختیاری)
نظرشما

کد امنیتی
توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 
پاسخ به :


بالا