نسخه شماره : 95 - 1396/04/11 -

سازمان آگهی ها تلفن :66402128 - 09011575857 نمابر : ۸۹۷۷۸۸۲۹

جمله روز:

.امام علی (ع): بزرگترین " ثروت " قناعت است

 
 احتمال سرمايه گذاري ده?ها ميليون يورويي آلماني ها 

مجمع عمومي سالانه پتروشيمي فارابي در مرکز همايش هاي بين المللي صدرا با حضور مديرعامل، اعضاي هيئت مديره، نماينده هلدينگ تاپيکو، سهامداران و ديگر مدعوين برگزار شد. دکتر سيد ابراهيم سقايي عضو هيئت مديره و مديرعامل پتروشيمي فارابي در جريان اين مجمع با ارائه گزارش يکساله، خبرهاي خوشي را به سهامداران اين شرکت دوباره احيا شده داد. پتروشيمي فارابي در طي ساليان اخير با فراز و نشيب هاي بسياري مواجه بوده است. تا جايي که شايد کمتر کسي فکر مي کرد اين مجتمع بتواند جاني دوباره گيرد.

سقايي که از بهمن 94 با حکم مديرعامل هلدينگ تاپيکو، به عنوان شانزدهمين مديرعامل اين پتروشيمي منصوب شده است با اشاره به کاهش زيان اين شرکت در يکسال گذشته گفت: بنابرگزارشات رسمي در سال 95؛ با تلاش هاي صورت گرفته،شرکت پتروشيمي فارابي موفق شد بيش از 38 درصد تعديل مثبت و يا کاهش زيان به همراه داشته باشد. وي افزود: آمار و ارقام در حوزه مالي نشان مي دهد زيان ناخالص اين شرکت در سال 1395 نسبت به 1394 به ميزان 88درصد و به عبارتي به مبلغ 155334ميليون ريال کاهش داشته است و زيان عملياتي سال 1395 نسبت به سال 1394 به ميزان 38 درصد و به عبارتي به مبلغ 129391 ميليون ريال کاهش داشته است. در ادامه، مديرعامل پتروشيمي فارابي با اشاره به بدهي 95 ميليارد ريالي به پتروشيمي بوعلي سينا گفت: در ابتداي حضورمان در پتروشيمي فارابي متوجه بدهي 90 ميليارد ريالي اين شرکت به پتروشيمي بوعلي شديم که تا زمستان 95 موفق به پرداخت بيش از 70 ميليارد ريال از اين بدهي شده ايم.

اين عضو هيئت مديره با اشاره به ارتقاء رتبه کيفيت افشاء و اطلاع‌رساني در بين شرکت‌هاي بورسي گفت: رتبه کيفيت افشاء و اطلاع‌رساني پتروشيمي فارابي در بين شرکت‌هاي بورسي از رتبه 155 به 96 از ديگر دست آورد هاي اين شرکت در سال 95 بوده است. دکتر سقايي سياست پتروشيمي فارابي را تصاحب بازارهاي خارجي عنوان کرد و در اين باره اظهار داشت: پتروشيمي فارابي با حضور چشمگير دوباره در بازارهاي داخلي و خارجي موفق شد در سال 1395 ميزان صادرات PAF را 53 درصد نسبت به سال قبل از آن و 30 درصد نسبت به برنامه افزايش دهد. همچنين عليرغم کاهش 22 درصدي در ميانگين قيمت خريد الکل نسبت به سال قبل ميانگين قيمت فروش DOP اين شرکت نسبت به سال قبل آن 21 درصد و ميانگين قيمت فروش PAF نيز نسبت به سال 1394، 13 درصد افزايش داشته است. وي عنوان کرد: سياست توسعه بازار صادراتي باعث حضور فعال پتروشيمي فارابي در اتاق‌هاي بازرگاني مشترک با کشورهاي ايران و هند، ايران و ترکيه، ايران و هلند و... شد. همچنين؛ دعوت و برگزاري نشست با رييس اتاق مشترک هند و ايران و همچنين رايزن بازرگاني ايران در هندوستان جهت توسعه بازار در اين کشور از جمله ديگر اقدامات اين شرکت در حوزه بازرگاني بود. وي افزود: در سال 95، نمايندگان ارشد شرکت بين المللي KELVINE آلمان به منظور بازديد از ظرفيت هاي سرمايه گذاري مجتمع پتروشيمي فارابي به شهرستان بندرماهشهر آمدند که دوران پسابرجام شرايط را براي اجراي طرح هاي مختلف به ارزش 20 ميليون يورو تا 150 ميليون يورو فراهم کرد است. همچنين در بازديد مديران ارشد شرکت آلماني MAN Diesel & Turbo و DWE يکي از بزرگترين و معتبرترين شرکت هاي صنايع سنگين دنيا در زمينه ساخت تجهيزات پتروشيمي و پالايشگاهي، مذاکرات خوبي در جهت تبادل تجربيات و حضور سرمايه گذاران آلماني در اين شرکت شد.

وي با ارائه گزارش در بخش HSE و سپري کردن 2 سال بدون حادثه عنوان کرد: برگزاري مانور واکنش اضطراري در دو مرحله و افزايش توان مقابله با حوادث در بين کارکنان از جمله اقدامات مهم در حوزه ايمني بوده که همواره در کنار اصل آموزش، مورد تاکيد مجموعه مديريتي اين شرکت بوده است. سقايي گفت: پتروشيمي فارابي در سال 95 در راستاي نزديک تر شدن خانواده کارکنان مجتمع با برگزاري تور صنعت و حضور فرزندان کارکنان در مجتمع گام مهمي را در راستاي مسئوليت هاي اجتماعي برداشت. همچنين برگزاري جشن نوروزي و روز زن از ديگر اقدامات اين شرکت در سال 95 بود.


نسخه چاپي نسخه چاپی ارسال به دوستان ارسال به دوستان

ارسال نظر
نام (اختیاری)
پست الکترونیک (اختیاری)
آدرس وبسایت یا وبلاگ (اختیاری)
نظرشما

کد امنیتی
توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 
پاسخ به :


بالا