نسخه شماره : 95 - 1396/04/11 -

سازمان آگهی ها تلفن :66402128 - 09011575857 نمابر : ۸۹۷۷۸۸۲۹

جمله روز:

.امام علی (ع): بزرگترین " ثروت " قناعت است

 
 استاندار خوزستان: همکاري بيشتر دستگاه هاي دولتي با سازمان هاي مردم نهاد 

اهواز- دکتر غلامرضا شريعتي استاندار خوزستان در نشست شوراي سازمان هاي مردم نهاد استان که در مهمانسراي شهيد رجايي استانداري برگزار شد گفت: سازمان هاي مردم نهاد در دولت يازدهم مورد توجه جدي قرار گرفتند و در اين دولت رشد چشمگيري داشتند.

شريعتي خاطرنشان کرد: با توجه به سياست دولت در تقويت سمن ها جا دارد دستگاه هاي دولتي با سمن ها همکاري بيشتري داشته باشند.

استاندار خوزستان لازمه فعاليت در سازمان هاي مردم نهاد را بردباري و پشتکار و پيگيري عنوان کرد و افزود: در اين زمينه دستاوردها عمدتا در درازمدت محقق ميشود و به همين جهت گذر از جامعه سنتي به مدرن مستلزم حرکت تدريجي و مداوم است.

شريعتي خاطرنشان کرد: در برنامه ريزي ها بايد جوانب مختلف و جميع عوامل جامعه در پيشبرد اقدامات سمن ها را در نظر گرفت.

استاندار خوزستان گفت: جا دارد نمايندگان سمن ها در کارگروه هاي مختلف استان دعوت شوند تا سمن ها در تصميم گيري هاي استان مشارکت داشته باشند و در شوراي اداري استان هم مي توان بسته به موضوع وقتي را به نماينده سمن ها اختصاص داد.

در ادامه اين نشست دکتر علي حسين حسين زاده معاون سياسي اجتماعي استاندار خوزستان عنوان کرد: در معاونت سياسي اجتماعي استانداري همواره امور سياسي بر مسائل اجتماعي در اولويت قرار داشته و به نوعي حوزه اجتماعي را زير سايه خود قرار داده است اما همواره تلاش ما اين است تا نوعي توازن ميان دو بخش سياسي و اجتماعي استان ايجاد نماييم.

معاون استاندار خوزستان خاطرنشان کرد: سازمان هاي مردم نهاد در استان در سال هاي اخير رشد خوبي داشته اند اما به نظر ميرسد نياز به نوعي پالايش و سازماندهي در اين زمينه است چرا که از ميان حدود 400 سمن تنها 100 سمن فعال هستند.

حسين زاده افزود: سمن هاي غير فعال بايست تحرک و فعاليت در حوزه خود را مد نظر قرار دهند و در صورت عدم فعاليت پس از بررسي ها و تذکرات لازم طبق روند قانوني نسبت به لغو مجوز آنها اقدام خواهد شد.

معاون استاندار بيان کرد: يکي از مشکلات سازمان هاي مردم نهاد اين است که بعضا مشاهده ميشود برخي مديران سمن ها را به جاي مکمل رقيب خود ميدانند و اين ذهنيت بايد عوض شود. گفتني است در ابتداي اين جلسه نمايندگان سازمان هاي مردم نهاد ضمن قدرداني از اهتمام استاندار خوزستان در گشايش خانه سمن هاي استان به بيان مشکلات و مطالبات خود در حوزه هاي مختلف از جمله حوزه هاي محيط زيست، کودکان کار، کودکان مبتلا به اوتيسم، امور خيريه، ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري، کمک به بيماران صعب العلاج و اقدامات فرهنگي و هنري پرداختند.


نسخه چاپي نسخه چاپی ارسال به دوستان ارسال به دوستان

ارسال نظر
نام (اختیاری)
پست الکترونیک (اختیاری)
آدرس وبسایت یا وبلاگ (اختیاری)
نظرشما

کد امنیتی
توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 
پاسخ به :


بالا