نسخه شماره : 117 - 1396/05/08 -

سازمان آگهی ها تلفن :66402128 - 09011575857 نمابر : ۸۹۷۷۸۸۲۹

جمله روز:

.امام علی (ع): بزرگترین " ثروت " قناعت است

 
 برق تمامي طرح‌هاي جديد پتروشيمي عسلويه تامين شد 

يک مقام مسئول با اشاره به راه اندازي بزرگترين تاسيسات GIS منطقه ايران و حتي خاورميانه در پتروشيمي دماوند، اعلام کرد: هم اکنون آمادگي تامين برق تمامي طرح‌هاي جديد و آماده بهره برداري پتروشيمي در عسلويه را داريم.

نيپنا | محمدرضا سميعي، درباره آخرين وضعيت راه اندازي واحدهاي مختلف پتروشيمي دماوند همزمان با آغاز راه اندازي و بهره برداري از طرح هاي جديد فاز دوم توسعه صنايع پتروشيمي در عسلويه، گفت: پست جي آي اس 230 کيلوولت پتروشيمي دماوند که در مجموع با 56 تيدر وسوييچ گير 230 کيلوولت براي سه فاز دماوند در نظر گرفته شده است.

مدير اجرايي پتروشيمي دماوند با اعلام اينکه در شرايط فعلي بزرگترين ايستگاه پست برق با ولتاژ 230 کيلوولت در سطح کشور و خاورميانه در نيروگاه پتروشيمي دماوند طراحي و ساخته شده است، تصريح کرد: تاکنون 18 سوييچ جي آي اس 230 کيلو ولت در پتروشيمي دماوند راه اندازي شده و اين مجتمع توانايي ارائه خدمات و تامين نياز مجتمع هاي پتروشيمي در فاز دو عسلويه را دارد.

اين مقام مسئول با يادآوري اينکه در دوران تحريم يک شرکت فرانسوي طرف قرارداد با پتروشيمي دماوند از ارائه تجهيزات و قطعات خودداري کرد، افزود: هم اکنون در شرايط پسا برجام توانستيم با شرکت هاي ديگر ارتباط برقرار کنيم و در نهايت از طريق شرکت هيوسانگ کره جنوبي توانستيم ارتباط اين جي آي اس را با کل تاسيسات برقرار کرده و تجهيزات را به طور کامل نصب کنيم.

وي با بيان اينکه هم اکنون بزرگترين تجهيزات جي آي اس ايران و حتي منطقه خاورميانه عملا در پتروشيمي دماوند نصب و راه اندازي شده است، تاکيد کرد: از سوي ديگر شرکت جي اي اس به عنوان خريدار شرکت اروا فرانسه اخيرا با انجام نامه نگاري و آغاز مذاکره، خواستار مشارکت در اجراي بخش هاي جديدي از ساخت پتروشيمي دماوند به ويژه در تاسيسات جي آي اس شده است.

سميعي در ادامه با بيان اينکه هم اکنون شرکت‌هاي هيوسانگ، جي اي، آلستوم ايتاليا، اروا فرانسه و ABB انگليس براي مشارکت در تکميل و اجرا فازهاي جديد توسعه پتروشيمي دماوند اعلام آمادگي کرده اند، گفت: اتصال شبکه 230 جي آي اس دماوند به 400 سراسري برق از برنامه هاي در دست اجرا در پتروشيمي دماوند است.

مدير اجرايي پتروشيمي دماوند با اعلام اينکه با نصب و راه اندازي 12 توربين ظرفيت توليد برق پتروشيمي دماوند به 2000 مگاوات مي رسد، تبيين کرد: هم اکنون با چهار توربين نصب شده حدود 600 مگاوات قابليت توليد و انتقال برق وجود دارد.

اين مقام مسئول، ادامه داد: تاکنون دو توربين به طور کامل راه افتاده، يک توربين تا يک ماه ديگر و توربين چهارم تا شهريور ماه امسال در مدار بهره برداري قرار مي گيرد.

وي با بيان اينکه اگر مصرف کننده برق در فاز دو صنايع پتروشيمي در عسلويه داشته باشيم، مي توانيم با چهار توربين برق و انرژي مورد نياز اين واحدها را تامين کنيم، يادآور شد: نيروگاه پتروشيمي دماوند گازي بوده و با دو توربين 780 تن در ساعت مي توانيم بخار توليد کنيم و ظرفيت بخار سازي بسيار خوب است.

سميعي با با بيان اينکه در حال حاضر پست دو برق مورد نياز مجتمع در دست ساخت بوشهر را تامين مي‌کند، گفت: علاوه بر اين طرح‌هاي پتروشيمي فاز دوم عسلويه شامل دنا، بوشهر، کيمياي پارس هم مي‌توانند برق بگيرند، با پست چهار منطقه ديگر را برق دار کرديم و شرکت‌هاي پتروشيمي مانند مرجان، پليمر آرين، سبلان مي توانند برق بگيرند.

وي در پايان با اعلام اينکه هم اکنون پست پنج را هم برق دار کرده ايم و مجتمع‌هاي پتروشيمي مهر و کاويان و مرواريد را برق رساني مي کنيم، خاطرنشان کرد: در آينده هم ساير طرح هاي جديد پتروشيمي که در عسلويه وارد مدار بشوند آمادگي تامين برق و بخار آنها را داريم.


نسخه چاپي نسخه چاپی ارسال به دوستان ارسال به دوستان

ارسال نظر
نام (اختیاری)
پست الکترونیک (اختیاری)
آدرس وبسایت یا وبلاگ (اختیاری)
نظرشما

کد امنیتی
توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 
پاسخ به :


بالا